Krásný den nám všem,

dnes zavítám spolu s písmenky do pro mne velice dobře známých vod a možná také díky nim zodpovím mnohým otázky týkající výkladu karet, kartářské etikety a v neposlední řadě také ťuknu do ožehavého tématu, zda si nenechat platit za tyto služby. Pojďme však postupně, tedy pěkně popořádku.

Výklady, výhledy i rozbory už vskutku dělám nějaký ten pátek a tak není divu, že se mnohdy setkávám s tím, že pokud se dostaneme jako klienti do pozice tazatele, mnohdy i třeba právě přes své vnitřní strachy či obavy, jež se mísí s touhou dozvědět se něco blíže a najít správný směr.

Pomineme-li pak skutečnost, že my čarodějky, numerologové, chiromantici a další jsme stejní lidé z masa a kostí, pak vás jistě nepřekvapí ani to, že už dávno jsou minulostí ony povídačky o našich divnostech a anomáliích. Zkrátka jsme úplně stejné bytosti jako všichni kolem nás, jen s rozdílem, že máme dar, který předáváme dál a pomáháme druhým najít cestu. Pozor však, naším úkolem je vás pouze nasměrovat, nikoliv převzít zodpovědnost za vaše činy a životy, jak si mnozí stále myslí. Správný mág vás jen popostrčí, konat však už musíte vy sami. A tady se tedy dostávám k tomu, nač je vlastně vhodné se ptát.

Jak se správně ptát

Inu, než se začnete ptát, buďte připraveni přijmout i negaci, ne úplně uspokojivé odpovědi a dokonce i odmítnutí. A to obzvláště pokud jste pokušitelé, jež se ptají na jednu otázku dvaceti kartářek. Tudy cesta nevede a právě tady se může dostavit ono odmítnutí. Zrovna tuhle zkušenost jsem teď měla na jednom festivalu a paní vesele obrážela stůl za stolem, kartáře za kartářem a byla v úžasu, že si ji někteří dovolili odmítnout obsloužit, neboť si stejně jako já a moje přítelkyně všimli, že chodí stůl od stolu. Stejně tak to platí, ptáte-li se na třetí osobu bez jejího vědomí a souhlasu či se ptáte na otázky typu “kdy a jak zemřu”, pravděpodobně budete odmítnuti. Tudy cesta zkrátka nevede.

Ptejte se jasně a věcně, bez okolků a jděte k meritu věci, tím rozhodně neuděláte krok vedle a na jasně položenou otázku se tak dostane jasné odpovědi. Přátelé, ruku na srdce, i při výkladu je totiž třeba poslouchat selský rozum, byť se nacházíte v těžké a svízelné situaci. Je třeba zůstat pevně nohama na zemi. Chcete-li nazlobit či dokonce urazit a otočit proti sobě čarodějku, jejíchž služeb se chystáte využít, jdete k ní jen z legrace nebo prostě proto, že ačkoliv jste v tíživé situaci, čekáte, že ona to za vás vyřeší, berte nohy na ramena a nechtějte pocítit její hněv. Pamatujte na to, že změna začíná u vás – nikoliv u nás, nýbrž vskutku u vás. Jste to jen vy, kdo zodpovídá za váš život. Rozhodně se ani neptejte čarodějky na názor na její kolegyni, nechtějte po ní, aby vám vysvětlovala výklad, který vám dala její kolegyně. A tím tedy pozvolna přecházím k oné etiketě kartáře, mága, čaroděje.

Foto: Martina Nysk, se souhlasem Lenky Miriam Vyškovské

Etika ve výkladu

Nikdy neposkytuji informace třetí osobě. To znamená, že pokud se mnou cokoliv řešíte, zůstane to pouze u mne. Pokud však chcete, aby váš výklad věděli ostatní, pak je to vaše rozhodnutí a vy jim tak můžete cokoliv říci, já však mlčím.  Stejně tak mlčím i tehdy, přijde-li ke mě člověk a řeší milostný trojúhelník, kdy se mi v pozici tazatele, aniž by o sobě věděli, vystřídají všichni tři. Ano, i to se mi stalo a já nesmím cokoliv říci a ani nijak naznačit.Rovněž bez ohledu na situaci vás nesmím nijak hanit, soudit, rozhodovat za vás či dokonce nabádat k trestné činnosti atd.

Jsem pouze jako vrba, jako nestranný pozorovatel, jehož emoce a vše kolem dokola je v tu chvíli upozaděno. Jsem tedy skutečně nestranná a rozhodně si nesmím dovolit jít do pozice soudce, tahle skutečnost mi vskutku nepřísluší.  Určitě vás ani nepřekvapí, že i já mám možnost odmítnout, a to bez jakéhokoliv vysvětlování a obhajování. A stejně tak se ani nebudu vyjadřovat k práci kolegů, protože to je nekolegiální, nevhodné a v mém případě nepřípustné. Nechť každý koná dle svého nejlepšího uvážení, a to především tak, aby nedošlo k poškození klienta, tazatele tedy potažmo vás.

Nu a protože tento dar i poslání je třeba prohlubovat, tak každý z ezoteriků má ceník za své služby. To, jak je nastaven, je jejich věc. Pravdou však zůstává, že je jen na nás, tedy na klientech, zda jej budeme akceptovat či nikoli. Mějme však na paměti, že o dary je třeba pečovat v rámci seberozvoje, a to přece jen něco stojí. Ostatně mnozí z mých kolegů se tímto darem živí naplno a je to jejich zdroj obživy. Pokud tedy nesouhlasíme s jejich nabídkou služeb včetně jejich úhrady, vždy máme možnost si vybrat koho oslovíme, komu dáme důvěru a komu se dovolíme otevřít.

Myslím, že jsem řekla vše, co bylo třeba a věřím, že mnohým těmito řádky pomohu. ❣️

S úctou Vaše Miriam, Mia

 

Foto: Martina Nysk, se souhlasem Lenky Miriam Vyškovské

Tagy:
11 Komentářů
 1. HelenaSvatková 1 rokem ago

  Byla jsem několikrát u kartářky a nikdy neříkám nikdy.

 2. NelaVávrová 1 rokem ago

  Já také nikdy nebyla u kartářky. Žiju teď a tady a osud neovlivnim.

 3. Michaela Spalovská 1 rokem ago

  Velmi hezky napsáno, ale návštěva kartářky není nic pro mě. 🙂

 4. Author
  L. Miriam 1 rokem ago

  Děkuji Vám, vážím si Vašich slov a přeji jen to nejlepší. 😊

 5. Romana Mlynářová 1 rokem ago

  Četla jsem pozorně, a líbí se mi Váš přístup. Přeji pěkné chvíle na Ženy s.r.o..

 6. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Nikdy jsem nebyla a ani neplánuji takovou návštěvu… to není nic pro mne..

  • Author
   L. Miriam 1 rokem ago

   Jedna moje už nyní kamarádka byla taky stejného názoru a nakonec zvědavost byla silnější. 🙂
   Proto mi hned naskočila věta:
   “ Nikdy neříkej nikdy.” 😊
   Jsem ráda, že máte tedy jasno a přeji Vám krásné jarní dny. 😊

 7. Tak u kartářky jsem nikdy nebyla a ani nad tím neuvažuji, možná i proto, že bych se podvědomě bála toho, co se dozvím…

  • Author
   L. Miriam 1 rokem ago

   To je naprosto v pořádku. 🙂
   Strach a obavy někdy dokáží udělat své, přesto však jsou lidé, kdy jejich strach je přehlušen touhou vědět a ne každý ví, co se patří a co nikoli. 😊
   Děkuji za Váš komentář a přeji hezky večer. 😊

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account