Tyto důstojné a chytré osoby jsou obvykle i v davu snadno rozpoznatelné, hlavně v aktivní fázi. Ony totiž nešetří instrukcemi pro ostatní (i radami, abych jim nekřivdila) a všechny dovedou skvěle a efektivně řídit. Lvi jsou rození vůdci. Ani sami na sebe nejsou nijak mírní, své cíle si do puntíku plní.
Dovedou si i zaslouženě odpočinout. Ví, kdy je to potřeba a nemíní plýtvat svou drahocennou energií ve chvílích, kdy to nemá pro ně smysl. Jsou také velmi ješitní a každou pochvalu si náležitě užijí. Mají přirozenou autoritu a ostatní na ně často spoléhají.

Úspěch i luxus
luxus, hojnpostToto znamení miluje vše luxusní, kvalitní a honosné. Jejich hrdost by jim ani nic jiného nedovolila, i sami osobně rádi budí dojem dokonalosti. Jsou velmi soutěživí a mají rádi vlastní úspěchy, také se jimi rádi pochlubí. Vlastní chyby přiznají jen zcela výjimečně. Pokud jsou k tomu donuceni, udělají to velmi sporadicky. Mnohem raději mají ocenění, uznání a obdiv.

Sluncem prozářená láska
Najdete mezi nimi naprostou většinu vášnivých milovníků. Lásku totiž k životu nutně potřebují, bez ní jakoby ani nežili. Pokud nejsou ve vztahu, tak alespoň milují svou práci nebo sport a vášeň přenášejí tímto směrem. I když Lvi nejsou impulsivní, dokážou se také pěkně rozčílit. Ale nemusíte se bát, pokud se omluvíte a vše vysvětlíte, pak vám bude velkoryse odpuštěno. Vládnoucím živlem tohoto znamení je oheň, takže již určitě chápete jejich hlavní povahové rysy. Ovládá je Slunce, stejně jako ono i oni jsou rádi doslova středem celého Vesmíru.

Jak na muže/ženu ve znamení Lva?
velkorysost, stedrostŽe má muž v tomto znamení o vás zájem, toho si všimnete hned. Umí se skvěle dvořit a je velice galantní. Ke své drahé polovičce dokážou být Lvi velmi pozorní a rozhodně to nejsou žádné „drž grešle“. Pokud jste introvert, tak si nejsem jistá, zda se vám bude život s ním líbit. Proč? Jsou velmi společenští a rádi se i s vámi na veřejnosti pochlubí. Sami nezůstanou pozadu, jejich vzhled je vždy dokonalý. Totéž budou vyžadovat i do vás. Bude mu záležet nejen na tom, co máte na sobě, ale i jak se cítíte a co si myslíte. Nesnesete, aby vám někdo mluvit do života? Pak se tomuto znamení obloukem vyhněte.
Muži v tomto znamení nemají rádi, když někdo chodí kolem horké kaše. Upřednostní vždy upřímnost, možná až přímočarost. Pomluvy a intriky ze srdce nenávidí. Často se jim stává, že přes tyto své povahové rysy, dokážou pěkně zranit. Nemyslí to tak, ani to tak nechtěli, jen se někdy příliš zaobírají sebou samým, a tak nevnímají city a pocity druhých. Pokud mu budete naslouchat, stane se z něj mírumilovné kotě, které vás bude milovat celým srdcem, a také v něm najdete ochranitelskou duši. Doma chtějí být vždy hlavou rodiny, vše musí mít jasný řád. Nevěru by nikdy neodpustili, tak pozor na to.
elegantni dama, kralovnaPánové, toužíte po schopné, samostatné, inteligentní ženě? Ve Lvici ji rozhodně najdete. Pokud potřebuje mít po svém boku pokornou ženušku, která udělá, co vám na očích vidí, tak tady jste krutě vedle. Uspět u této bytosti není zrovna jednoduché. Už jen to, že vám prokáže svou přízeň, je pro ni dostatečně dost. Potřebuje vedle sebe opravdu silného muže, který v ní uvidí skutečnou královnu (tou samozřejmě ona je a ví to o sobě). Představu o partnerovi má jasnou- musí dobře vypadat, být zábavný a gentleman, ani jeho konto by nemělo být na nule.
Lvice je dokonalost sama, určitě ji nenajdete bydlet na špinavém podnájmu a chodit po ulici neupravenou. Od vás bude očekávat totéž- nádherné a prostorné bydlení a dokonalý vzhled a vystupování. Počítejte s tím, že je ráda středem pozornosti. Nemá smysl ji v tomto ohledu usměrňovat, žádat, ať se změní nebo jí dělat žárlivé scény. Umírnit ji můžete až v případě, že bude neuváženě a zcela zbytečně utrácet za malichernosti. Stále však mějte na paměti, je to šelma, i když zrovna tak nevypadá. Umí se bránit pěkně ostře a divoce.

Stručná charakteristika

  Tito lidé jsou velmi silní, odvážní, optimističtí, sebevědomí, energičtí a hrdí
  Jsou to vůdčí typy se skvělými organizačními vlohami a s velkorysou a štědrou povahou, často je uvidíte ve vedoucích pozicích, mají v životě úspěch
  Svobodné a nezávislé bytosti, rádi slyší na sebe chválu, mají reprezentativní vystupování
  Milují vše kvalitní, přepych a hojnost všeho. Umějí být velmi autoritativní a egocentričtí, nutně potřebují cítit, že jsou potřební a schopní.
  Po zdravotní stránce je nejvíce ovlivněn krevní oběh, srdce a často i záda. Vzhledem k jejich povaze by si měli Lvi hlídat i krevní tlak.
  Měli by se naučit mírnit svůj hněv, touhu po uznání i žárlivost.
  Vyvinutý je u nich komunikační smysl, proto se často uplatňují mluvčí nebo třeba herci či hudebníci.
  Nesnesou neudržovaný domov ani lidi kolem sebe.
  Miluje vášnivě a v posteli je velmi vynalézaví a energičtí, musí zářit všude. Ke svému partnerovi jsou velmi štědří a milující (taktéž k dětem i zvířatům). Nejvíce si rozumí s dalšími Lvi, Střelci, Berany, Váhami a Blíženci. Snesou se i Pannami, Rybami, Raky a Kozorohy.
  Živlem je oheň, planetou Slunce, barvou žlutá a z kamenů by měli volit např. achát, citrín, granát, jantar, karneol nebo třeba zlatý beryl.

Tarotová karta „SÍLA“
Možná vás teď napadlo, že jiná karta by se k nim ani nehodila. Ano, síla je u Lvů podstatou. A jaký je význam této tarotové karty? Upozorňuje na to, že není potřeba dávat svou sílu a moc tak na obdiv a neustále někomu (nebo sobě samotnému) něco dokazovat. Často se jedná o nepřiměřené úsilí něčeho dosáhnout, vzhledem k výsledku. Lvi také nejdou s proudem, pokouší se zdolat vrchol za každou cenu a také vzdorovat všemu a všem. Někdy by bylo schůdnější zatáhnout drápky a více se nechat nést životem a brát věci tak, jak přijdou. Nemyslíte, milí Lvi?

Jak poznáte nezpracované energie tohoto znamení?

Jak vás tyto energie ovlivňují, i když Lev není vaše znamení?
Pokud nemáte zpracované energie Lva, tak nevíte, co vlastně od života chcete a pokud ano, nemáte tušení jak toho dosáhnout. Ani radost si příliš nedokáže udělat. Zábava je pro vás ztráta času, i když víte, že byste si odpočinout a odreagovat se už nutně potřebovali. Soustřeďte se na plody, které život nabízí, a uvidíte, že se vše změní k lepšímu. Načechrat svou vlastní Lví hřívu si můžete i při nějaké kreativní činnosti. Co vás baví? Zkuste něco vytvořit, zplodit (a nemusí se nutně jednat o potomka), zažehněte v sobě znovu oheň. 

Témata Lvů
vasen a laskaLáska– každý si ji nosí v sobě. Naučte se ji dávat prostor a objevit, co vše můžete milovat kolem sebe i na sobě samotném. Rozevřete své srdce dokořán, láska je všude a hlavně v nás. Nemáte dlouhodobě partnera? Pak začněte opět u sebe, milujte se. Až budete sálat jako rozpálený krb, pak teprve přitáhnete svou vysněnou drahou polovičku k sobě. Bez sebelásky to jednoduše nepůjde. Je také potřeba si uvědomit, že láska je bezpodmínečná. Nesnažte se proto být ve vztahu někým jiným, než ve skutečnosti jste. Do budoucna by to nic dobrého nepřineslo.
Práce na sobě samém– každý má svou hodnotu, ale někdo se podceňuje a jiný naopak přeceňuje (říká se, že má vysoké Ego). Nedělte ani jedno. To jak o sobě smýšlíte, dáváte nevědomě na obdiv svému okolí. Vyzařujete přesně takovou energii. Nemáte o sobě dobré mínění? Pak se nedivte, že nezískáte vysněnou práci, partnera a celkově se vám nic nedaří. Máte nosánek navrch? Je jasné, že vám lidé nedůvěřují, nesvěřili by vám nic důležitého a neberou vás příliš vážně. Zapracujte na tom, kým jste, jaký život žijete a jak sami sebe vnímáte.
Zdraví– jak poznáte nezpracované energie lva na svém těle? Pravděpodobně budete mít problémy se srdcem, krevním oběhem, vysoký tlak nebo bolavá záda. Co s tím? Snažte se vyhnout stresu, pokud to nejde, tak si to alespoň neberte osobně (k srdci) a nerozčilujte se. Pomůže i v hojné míře doplňovat hořčík, zajít si na masáž, pobývat na sluníčku (hlavně při sportu) a častěji se pobavit ve společnosti (nemyslím tím alkoholické dýchánky, ale třeba týmové sporty nebo alespoň procházky se blízkými). Stálo by za to i omezit kávu a pít spíše čaj. Špatně se vám spí? Pak si zkuste přemístit postel, často to udělá hotové zázraky.
Krásné léto všem (nejen Lvům)!
S láskou Dana Chara
Foto: Shutterstock, pixabay.com, pxhere.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account