Velké ženy z malé země, tak se jmenuje první kniha o světových Češkách, která vychází už 6. 3. 2019. 
Autorkami knihy jsou Renata Mrázová, jedna z nejúspěšnějsích žen českého byznysu, a Denisa Prošková, známá ilustrátorka knih. Až do 5. 3. máte možnost podpořit uvedení knihy do knižního světa v Crowdfoundingové kampani ZDE
Začtěte se do příběhů žen, které svým průkopnictvím a odvahou vybočily z davu i zvyklostí a svým myšlením a činy předběhly dobu i hranice. Pro graficky ojedinělou knihu bohatou na ilustrace se nadchne každý – dívky, chlapci, ženy i muži.
Kreativní, hravá, inspirující, moudrá a výjimečná, taková je žena, taková je i kniha Velké ženy z malé země. K dostání bude v české i anglické verzi.

Významné ženy a jejich příběhy
Tenistka Petra Kvitová, architektka Eva Jiřičná, primabalerína Daria Klimentová, operní pěvkyně Dagmar Pecková, regionální ředitelka společnosti Google pro Česko, Slovensko, Rumunsko a Maďarsko Tania Le Moigne a mnoho dalších. Výběr 33 Češek i cizinek úzce spjatých s Českem je pestrým souborem známých, polozapomenutých i neznámých, ovšem stejně významných žen. Čtenáři a čtenářky se v knize seznámí s příběhy žen, které vynikaly nebo vynikají v oblasti medicíny, byznysu, cestování, architektury, umění a sportu.
K myšlence napsat knihu o úžasných Češkách přivedla autorku knihy Renatu Mrázovou její desetiletá dcera Eliška. „Když jsme s dcerou četly knihu, kde je představených 200 světových žen, Eliška si povzdechla, že jí chybí zmínka alespoň o jedné české úspěšné ženě. Její věta pro mě byla impulsem pro zrod nápadu na vytvoření vlastní knihy o ženách, které mají kořeny v České republice a které si šly pevně za svým cílem. Plná odvahy jsem začala postupnými kroky realizovat svůj nápad, oslovila jsem svoji dlouholetou přítelkyni Denisu Proškovou, spoluautorku a ilustrátorku knihy, a pustily jsme se do práce”, říká Renata Mrázová. Ona sama věří, že základem pro vlastní spokojený život je víra v sebe sama. ,,Díky zdravému sebevědomí, odvaze a přesvědčení jsme všichni schopni dojít k vlastnímu úspěchu“, říkají Renata Mrázová a Denisa Prošková.  
Země, ve které se rodí úspěch
Cílem autorek je podpořit dívky i chlapce, ale i ženy a muže v budování vlastní sebedůvěry, a ukázat jim na příkladech významných Češek, že má každý šanci na to být úspěšným. Autorky chtějí přimět lidi k tomu, aby si více vážili svého původu, a že pocházejí ze země s pevnými kořeny a byli na to také právem hrdí. Aby si všichni byli vědomi toho, že i Česko je místem, kde se rodí úspěch. Renata Mrázová a Denisa Prošková chtějí podpořit i všechny rodiče, aby se svými dětmi mluvili o tom, že bez ohledu na pohlaví má každý právo na šťastný a úspěšný život. Stejně důležitá je také podpora žen ze strany jejich otců, partnerů i manželů. Přes to, že žijeme v moderní době, mají osoby něžného pohlaví v porovnání s muži stále obtížnější cestu k úspěchu. Nechte se inspirovat a obohatit příběhy žen, co se přes těžké životní překážky nevzdaly, vytrvaly a dosáhly svého cíle. 
Zlatou edici a standardní výtisk knihy Velké ženy z malé země, vstup na slavnostní křest v Kongresovém centru, nebo třeba pexeso pro vaše děti, to vše a mnoho dalšího si můžete předobjednat v rámci crowdfundingové kampaně ZDE. Kniha bude vydána 6.března 2019 a objednat si ji můžete na webových stránkách. Aktuality ze života knihy Velké ženy z malé země můžete sledovat i na Facebooku a Instagramu.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account