Den dětí je tady! Jako rodič pravděpodobně chcete, aby si ho vaše děti užily na sto procent a vytvořily si na něj vzpomínky na celý život. A kdy jindy se do toho vrhnout takzvaně po hlavě, než právě dnes. Máte už nějaký plán? Pokud ne, pak vám přijdou vhod naše tipy na zábavu, kterou můžete (nejen) dnes společně podniknout.

Jakou zábavu připravit dětem k oslavě dětského dne?

Foto: Shutterstock

1. Vyrazte na piknik 

Vyrazte do parku nebo do přírody a uspořádejte pro děti krásný piknik. Můžete dětem dopředu připravit oblíbené svačiny, ovocné špízy nebo sladký koláč. Nezapomeňte na veselé kelímky, do kterých si děti mohou nalít vodu ochucenou čerstvým ovocem a ledem. Sbalte švihadla, gumy na skákání, bublifuky, míče na hraní a cokoliv dalšího, co vás napadne. A klidně se domluvte i s kamarády a užijte si čas společně!

Foto: Shutterstock

2. Uspořádejte taneční party

Děti milují tanec. Domluvte se s jejich kamarády a uspořádejte pro ně odpolední diskotéku. Stačí, když vyzdobíte improvizovaný taneční parket barevnými papíry nebo balónky. A jaký playlist zvolit? Inspirujte se hudbou, kterou mají vaše děti rády, a nebo jim neváhejte představit některé z vašich oblíbených hudebních interpretů.  

Foto: Shutterstock

3. Vrhněte se do tvoření

Je jen málo věcí, které děti milují tolik, jako je právě malování. A když po počasí dovolí, tuto aktivitu jim klidně můžete dopřát i venku. Stačí, když v papírnictví koupíte velkou roli papíru, kterou natáhnete na terasu nebo zahradu. Pak už stačí namočit ruce do oblíbených prstových barviček a začít tvořit svá umělecká díla. Ty nejpovedenější části pak klidně můžete vystřihnout a nechat si na památku.

Foto: Shutterstock

4. Vymyslete honbu za pokladem

Hledání pokladu je dokonalá aktivita, která bude bavit všechny děti s dobrodružnou povahou. Zvolte téma podle toho, co vaše děti zajímá (piráti, princezny, dinosauři, auta), nakreslete mapu a připravte pro děti jednotlivá stanoviště, kde budou plnit úkoly, a tím získávat nové indicie k vytouženému pokladu.

Foto: Shutterstock

5. Vyzkoušejte Piňatu

Tuto mexickou tradiční párty hru milují všechny děti a také dospělí. Piňatu koupíte ve specializovaných party obchodech a v zásadě se jedná o velkou papírovou postavu (například ve tvaru koně, míče nebo auta), jež je naplněná sladkostmi. Tu pak stačí zavěsit na strom a děti se budou snažit ji pálkami rozbít. 

Foto: Shutterstock

6. Navštivte planetárium

Děti jsou plné zvědavosti. Naplňte jejich smysl pro úžas rodinným výletem do planetária a užijte si s nimi den plný vesmírné zábavy. Bonusem navíc je nejen, že je to bude bavit, ale navíc se budou i hravou formou vzdělávat. Na úvod můžete třeba zmínit, že každý velký astronaut začínal svoji cestu právě takovou návštěvou planetária.

Foto: Shutterstock

7. Uspořádejte karneval

Není mnoho aktivit, které jsou pro děti (a vlastně i dospělé) tak zábavné jako jsou právě kostýmy. Pozvěte kamarády, nechte děti, aby si vybrali oblíbené masky a pak uspořádejte soutěž o nejkrásnější kostým, která má už předem známého vítěze: všechny!

Foto: Shutterstock

8. Vyzkoušejte bowling

Tato rodinná hra je skvělým způsobem, jak děti seznámit s novým sportem. Najděte bowlingovou hernu, která je na děti připravena a kromě klasických bowlingových koulí v ní najdete i ty menší, jež vaše děti snadno uzvednou. Objednejte jim ke hře oblíbenou zmrzlinu a pusťte se do rodinného zápasu.

Foto: Shutterstock

9. Pusťte se do pečení

Pomáhají vám děti rády v kuchyni? Pak je dnešní den přímo ideální zapojit je do sladkého tvoření. Den dopředu si připravte těsto a polevy na sušenky, společně vyberte vykrajovátka a pusťte se do toho. Jakmile budou sušenky vychladlé, přichází pro děti ta nejzajímavější část, a to zábavné zdobení. Použít můžete barevné polevy, cukříky nebo ozdoby z mandlového těsta.

Foto: Shutterstock

10. Zorganizujte sportovní den

Malá olympiáda dětského dne je přímo skvělou aktivitou pro děti i jejich rodiče. Vyberte oblíbené sportovní disciplíny vašich dětí a jejich kamarádku a připravte stanoviště. Dětem pak rozdejte kartičky, do kterých jim po splnění každé disciplíny dáte razítko. Kdo bude nejrychlejší (nejšikovnější, nejtalentovanější, nejnadšenější) stává se vítězem se sladkou odměnou.

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account