Zmařila vám aktuální koronavirová situace všechny vaše dovolenkové plány, ale i přesto sníte o zimní dovolené u moře? Toužíte začít exotiku na vlastní kůži? Zanzibar je podle průzkumů aktuálně tou nejlepší exotickou destinací, kam se můžete vyrazit ohřát, odpočinout si, vykoupat se v křišťálově čistém moři, ale také poznat autentickou africkou kulturu. Ostrov patřící k Tanzanii nevyžaduje negativní test a cestovní kanceláře sem pravidelně létají.
Díky několika českým resortům jde o dovolenou pro všechny věkové skupiny bez ohledu na jazykovou vybavenost.

„Díky své rozmanitosti, různým typům zážitků a překrásným scenériím patří Zanzibar každoročně mezi nejvyhledávanější zimní destinace, které cestovatelé u agentury Invia kupují, a první polovina listopadu tento trend opět potvrdila. Prodali jsme čtyřnásobek toho, co v tomto období loni, a vybírá si ho 10 procent našich klientů. Při současné omezené nabídce exotických zájezdů očekáváme, že zájem ještě poroste, říká mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková. Čeští cestovatelé teď většinou volí zájezd na 9 dní do čtyřhvězdičkového all inclusive hotelu. Jezdí sem hlavně páry, a to ze 79 procent. Ceny zájezdů na Zanzibar na Invia.cz začínají už na 26 000 Kč. Průměrná cena, kterou za dovolenou v tomto africkém ráji zákazníci utrácejí, je 40 000 Kč.

Právě teď na Zanzibaru začíná období, kdy je tu vůbec nejkrásněji. Příjemné teplo, které láká strávit celé dny odpočinkem na bělostné pláži či u bazénu. I v této destinaci je ale fajn občas vyrazit na výlet. Nejdůležitějším městem Zanzibaru je Stone Town, kde je také místní letiště. Někdy se mu také říká Zanzibar Town.

„Byla by chyba se ve Stone Town jen zastavit při příletu a odletu. Jde totiž o opravdu krásné město, které díky malým historickým uličkám oficiálně patří na seznam památek UNESCO. Abyste se v půvabném centru neztratili, je dobré mít alespoň první den průvodce. Ten vám ukáže všechny chrámy od křesťanského po hinduistický, tržiště, ale i pár kaváren evropského stylu, které tu pomalu vznikají,“ popisuje Řezníčková.

Ve Stone Town se ještě zajděte podívat na místní trh (pozor, ten s masem může být jen pro silné povahy), ale věnujte se také historii. Obdivujte místní koloniální architekturu – Zanzibar dlouho patřil pod Británii, nezávislost získal až v prosinci 1963, a teprve na jaře 1964 vznikla Tanzanie. Jděte ale ještě dál – na trh s otroky. Na jeho místě nyní stojí Anglikánská katedrála, ale smutné dějiny stále připomíná památník otroctví s několika postavami spojenými řetězem. Otroctví tu bylo zakázáno v roce 1873, a ve stejný rok byl položen základní kámen katedrály.

Foto: archiv

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account