Zatímco děj některých filmových snímků se odehrává v průběhu několika měsíců či let, existuje jich spousta, které pokrývají jen daleko kratší časové období. A přesně takové jsou skvělé pro konkrétní sezónu. Můžete tedy vybírat ze slunečných jarních filmů, žhavých letních dobrodružství, podzimních romancí a pak – možná nejlepších ze všech – zimních dramat a detektivek.

Vzhledem k tomu, že zima je známá tím, že se jedná o nejchladnější, nejtišší a nejpochmurnější období roku, je jasné, že filmy odehrávající se v tomto čase budou mít podobný náboj. K dramatům, thrillerům a romancím, ale přesto můžete přidat na seznam spoustu skvělých filmových komedií. 

Pokud plánujete vyrazit na prodloužený víkend s partou přátel na hory, pak jsou tyto filmové snímky pro večerní zábavu jako stvořené.

10 skvělých filmů, které si pustit s přáteli nebo rodinou během zasněžených dnů:

Mrazivá past (2021)

V odlehlé oblasti severní Kanady dojde k sesutí těžce přístupného diamantového dolu. Zůstane v něm uvězněna skupina horníků, kterým postupně dochází kyslík. Jedinou jejich nadějí na záchranu je tým v čele se zkušeným řidičem kamionu, kterého si zahrál Liam Neeson, schopným překonat nebezpečnou cestu přes zamrzlý oceán. Tuto takřka nemožnou misi komplikuje nejen ohromná vzdálenost a prudká bouře, ale také postupující obleva. Nic z toho se však nevyrovná jejich hlavní hrozbě…

Asi to ukončím (2020)

Poklidný výlet jednoho páru nabere nečekaný obrat a promění se ve strašlivou cestu. Mladá žena souhlasí, že poprvé potká jeho rodiče a vydá se s ním na osamělý statek. Jenže věci nejsou takové, jaké se zdají být. V režii Charlieho Kaufmana se v hlavních rolí objeví Jessie Buckley a Jesse Plemons. 

Zastavte temnotu (2018)

Přírodovědec, který v ponuré aljašské zimě loví vlky, je obviněn z vraždy místního chlapce. Brzy se však dozví mrazivé tajemství. Podle knižní předlohy Williama Giraldiho se v dramatickém thrilleru objeví herec Jeffrey Wright, Alexander Skargard a James Badge Dale. 

Půlnoční nebe (2020)

Osamělý vědec, kterého si zahrál George Clooney, spěchá v Arktidě upozornit astronauty, kteří se vrací z vesmírné mise, na záhadnou celosvětovou katastrofu. Podle knižní předlohy Lily Brooks-Dalton se režisérského křesle zhostil sám hlavní hrdina filmu, George Clooney. 

Území mrazu (2013)

Sedmnáctiletá prostitutka Cindy Paulsonová jen o vlásek unikne smrti, když se jí po znásilnění podaří únosci v nestřežené chvíli utéct. Městští policisté její výpověď neberou příliš vážně, ovšem jednomu z nich na celé věci přeci jen něco nesedí. Tajně proto zašle kopii složky státní policii, kde ji převezme seržant Jack Halcombe. Ten ve výpovědi Cindy zjišťuje důležitá fakta, která vedou k neobjasněným vraždám mladých dívek, jejichž ostatky byly nedávno nalezeny v aljašské divočině. Netrvá dlouho a Jack nachází další případy pohřešovaných žen, prostitutek, které si byly fyzicky nejen podobné, ale navíc zmizely za nápadně stejných okolností. 

Lásce na stopě (2001)

Je předvánoční nákupní období. Jonathan nakupuje v obchodním domě dárek pro svoji přítelkyni – rukavice. Stejný dárek si v tu samou chvíli jedna mladá dívka vyhlédne pro svého přítele a Jonathan jí ho zdvořile přenechává. Zapovídají se a jdou spolu do restaurace Serendipity – „Šťastná náhoda“. Dívka věří, že je vše otázkou náhod. Nakonec se s Jonathanem rozloučí a odjíždí taxíkem. Jemu bylo s krásnou neznámou moc dobře. Vzápětí se však znovu setkají. Oba si totiž v restauraci něco zapomněli. Prožijí spolu i zbytek večera; dívka – Sara chce však jejich další setkání ponechat náhodě. Slíbí, že vpíše svoje telefonní číslo do knihy a prodá ji. Pokud to má vyjít, Jonathan si knihu koupí. Jak zamilovaná love story včele s Kate Beckinsale a Johne Cusackem dopadne?

Osm hrozných (2015)

Několik let po občanské válce se zasněženými kopci Wyomingu řítí dostavník. Veze se v něm John Ruth v podání Kurta Russella, lovec lidí, známý také jako „Kat”, a Daisy Domergueová, kterou ztvárnila Jennifer Jason Leigh. Jeho čeká odměna, vypsaná na její hlavu, ji soud a oprátka. Po cestě potkají dva muže – majora Marquise Warrena, kterého si zahrál Samuel L. Jackson, bývalého vojáka, ze kterého se také stal obávaný lovec lidí a Chrise Mannixe, jižanského odpadlíka, který o sobě tvrdí, že je novým šerifem ve městě, kam mají všichni namířeno. Když jim silná vichřice zabrání pokračovat v cestě, rozhodnou se hledat útočiště v dřevěnici u Minnie, která je oblíbenou zastávkou dostavníků. Ve dveřích je však nevítá majitelka, ale několik cizinců, kteří se rozhodně netváří přívětivě. Nad horským průsmykem zuří sněhová bouře a osm pocestných začíná tušit, že se do města asi nedostanou…

Den poté (2004)

Výzkumy klimatologa Jacka Halla naznačují, že by globální oteplování mohlo spustit prudkou a katastrofální změnu zemského klimatu. Všechno začalo, když se Hall stal svědkem odlomení ledové kry o velikosti Rhode Islandu z antarktického ledového pole. Na celé zeměkouli následovaly prudké změny počasí: v Tokiu padaly kroupy o velikosti grapefruitu, rekordy lámající hurikán řádil na Havaji, v Dillí napadl sníh a přes Los Angeles se přehnala ničivá série tornád. Profesor Rapsona potvrdil Jackovy nejhorší obavy: tyto prudké změny počasí jsou příznakem velké globální změny. 

Ledové království (2013)

Nebojácná a věčně optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami, které si nezadají s nejvyššími velehorami světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem, a navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě.

Rande na dvě noci (2014)

Po velmi politováníhodné společně strávené noci se dva cizí lidé vzbudí a zjistí, že prospali blizard, který zasypal sněhem celý Manhattan. Teď zůstali uvěznění v malém bytě a jsou nuceni se seznámit mnohem víc, než by noc strávená s náhodnou známostí vyžadovala.

Foto: Shutterstock, archiv

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
3 Komentářů
  1. EsterNováková 2 roky ago

    Chtěla jsem děti naučit plavat, ale zjistila jsem, že mi doma někdo musel odcizit https://www.svetrelaxu.cz/kategorie/plavecke-potreby-124/ plavecké potřeby. Ještě včera tam byly a dnes jsou fuč. Nedělám si srandu, v centru Ostravy se prostě krade. Nechci aby to zašlo někam daleko, ale asi si budu muset pořídit zbrojní průkaz.

  2. MariannaFabušová 2 roky ago

    Ďakujem za zaujímavé tipy,žiaľ sa musím priznať,že väčšina z týchto filmov mi nie je známa,asi je na čase to čo najskôr napraviť Ďakujem za tipy

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account