V dnešní době plné strachu o zdraví, práci a budoucnost je někdy těžké věnovat partnerovi tolik pozornosti, kolik si zaslouží. Skutečně váš přítel nebo manžel citově a emočně nestrádá? Věnujte pozornost signálům, které prozrazují, že potřebuje víc podpory a porozumění, než se mu dostává!
Pozornost. Internetová encyklopedie ji popisuje jako zaměřenost a soustředěnost duševní činnosti na určitý objekt nebo děj. Co to znamená v rámci partnerství? Tahle se o ni váš partner hlásí!
Nenápadné stížnosti
Zdaleka nejjednodušším znamením, které prozrazuje, že váš protějšek strádá, je slovní projev. Jednoduše vám řekne, že spolu netrávíte tolik času, nebo že mu chybíte. Vy si to možná vykládáte jako sexuální návrh, ale čtěte mezi řádky!
Pokusy o fyzické sblížení
Jen tak přijde a obejme vás. Při sledování televize chytí vaši ruku, a když se ohlédnete pár dní zpátky, uvědomíte si, že svoji náklonnost a lásku projevuje nějak víc než obvykle. Pozor na to, ve hře skutečně může být citové utrpení.
Změna vzhledu
Nové oblečení, fitness režim, nevšední účes, hubnutí, solárium nebo kosmetické procedury. Má snad partner milenku? Zdá se, že spíš dychtí po tom, aby byla jeho píle oceněna. Je pravděpodobné, že se cítí nejistě a touží vzbudit váš zájem.
Duchem mimo
Na partnera promluvíte jednou, podruhé, potřetí. Nereaguje. Vypadá to, že vás ani neposlouchá a má svůj svět. Po večeři se nečekaně jde projít, aniž to takhle kdy dělal pravidelně. Čas tráví v ústraní. Tak jistě, může mít potíže v práci, nebo za jeho odtažitostí stojí nějaké zdravotní problémy. Jenže právě kvůli tomu všemu potřebuje víc pozornosti, o kterou se z nějakého důvodu bojí požádat. Zeptejte se ho, zda si spolu můžete promluvit o tom, co se děje, věnujte mu čas a zájem.
Afektovanost
Je váš partner neobvykle výbušný a podrážděný? Řeší věci, které by normálně nechal být? I to může být známkou toho, že vyžaduje větší pozornost. Hněv a přecitlivost jsou totiž běžným příznakem stresu, který se zdá být menší, když jsou na něj dva.
Nízký zájem o milování
Na první pohledprotimluv. Působí to divně, když partner, který se dožaduje zájmu, odmítá sex, ale dává to smysl. Osoba, která trpí, na někoho, od koho očekává zázemí a bezpečný přístav, pohlíží jako na zrádce. Proto pokud se vaše polovička fyzicky odtahuje, pravděpodobně je citově vyprahlá a potřebuje se s vámi znovu propojit. Dáte jí šanci se sblížit?
Foto: Shutterstock
Autorka: Šárka Mikulová

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account