Životní pojištění je přesně tím druhem pojištění, které by měl mít sjednané každý z nás. Jeho hlavním cílem totiž není pouze naše ochrana, ale bere v potaz i naše blízké. Jak si sjednat tu nejvýhodnější životní pojistku? Na pojistné nemusí odcházet vysoké částky, ale přesto může být vyplácená pojistná částka více než příjemná. Vše záleží na tom, jaký druh životního pojištění si sjednáte.

Proč se vám vyplatí uzavřít životní pojištění a jak sjednat to nejlepší?

Životní pojištění myslí na všechno a v případě, že nastane to nejhorší, zajistí finanční polštář a rezervu vašim rodinným příslušníkům. Určitě je moudré a praktické, sjednat si životní pojistku v případě, že obstaráváte hlavní zdroj příjmu pro vaši rodinu, splácíte hypotéku nebo máte půjčky. Co udělat pro to, abyste měli tu nejvýhodnější smlouvu? Využijte kalkulačku životního pojištění. Díky ní můžete porovnat veškeré nabídky, které jsou aktuálně na trhu k dispozici a zvolit si tak tu, která vám nejvíce vyhovuje.

Podle čeho vybrat tu nejlepší pojistnou smlouvu

Nevyznáte se v druzích pojištění a nevíte, podle čeho se orientovat při výběru toho životního? Existují tři základní druhy životního pojištění:

  • rizikové,
  • kapitálové,
  • investiční životní.

Rizikové životní pojištění je klasickým druhem pojištění, zatímco kapitálové a investiční životní pojištění fungují zároveň jako spoření. Při volbě typu pojištění se tedy zamyslete v prvé řadě nad tím, zda chcete pojistku spojit se spořením na důchod.

Jaká je ideální výše pojistného?

Vedete si poctivě domácí účetnictví? Máte přehled o tom, jak vysoké částky odcházejí z vašeho rodinného konta na výdaje spojené s bydlením, kolik zaplatíte měsíčně za potraviny a jaké částky jdou na zábavu? Máte-li ve vašich výdajích pořádek, zajistěte, aby částka, kterou budete pravidelně vydávat za pojištění, nijak nenarušila váš rodinný rozpočet. Rozhodně kvůli životnímu pojištění nerušte své spořící účty. Pokud je nezbytně nutné se něčeho vzdát, obětujte zábavu a výdaje, které nejsou nezbytně nutné.

Zeptejte se svého zaměstnavatele

Víte o tom, že někteří zaměstnavatelé svým zaměstnancům na životní pojištění přispívají? Před tím, než se podíváte na nabídku jednotlivých pojišťoven a začnete si jednotlivé nabídky porovnávat, zeptejte se svého zaměstnavatele, zda by nebylo možné část svých benefitů čerpat právě ve formě příspěvků na životní pojištění.

Zajistěte si bezstarostný život a ušetřete si starosti týkající se budoucnosti. S kapitálovým a investičním životním pojištěním si navíc můžete spořit na důchod a mít jistotu toho, že ani po odchodu ze zaměstnání do zaslouženého důchodu nebudete bez finančních prostředků.

Foto: Shutterstock

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account