Čeká vás rodinná dovolená? Hurá! Po odkliknutí tlačítka rezervace pobytu začíná pro každou maminku ta pravá zábava: sbalit sebe a celou svou rodinu na cesty. Nebudeme si nic nalhávat, pro sebe berete jen to nejnutnější, a pokud jste na tom stejně jako já, pak se vám vaše plážová výbava nejde prakticky do kosmetické taštičky. Vaše dítě (děti) to je ale jiná písnička. Po deseti minutách budete mít zaručeně pocit, že jste do kufru navršila půlku bytu a stále nacházíte nejnutnější pomůcky, hračky, oblečení, kosmetiku (doplňte podle libosti), kterou musíte vzít s sebou. Nejste v tom sama! Mojí jedinou útěchou uprostřed tohoto chaosu vždycky byl náš kočárek. Na doporučení kamarádky jsem ho koupila před lety a po několika našich dovolených bych ho přirovnala ke svatému grálu jakéhokoliv úspěšného cestování s dětmi. 

Požadavky na cestovní kočárek má každá maminka vysoké. Měl by se dát lehce složit, být lehký jako pírko, polohovatelný… v podstatě všechny hledáme něco, co se nám vejde do malé tašky a vynoří se to zázračným způsobem ve stylu Mary Poppins kdykoliv, když budete potřebovat. Zároveň rozhodně musí splňovat všechny základní požadavky na bezpečnost, odolnost a pohodlí. Proto jsem pro vás dala společně se svými kamarádkami dohromady tipy na nejlepší cestovní kočárky, které prošly tvrdými kritérii naší holčičí party, abychom vám vaši rodinnou dovolenou co nejvíce usnadnily. Dobrou zprávou je, že skoro na všechny můžete přimontovat držák na kávu (smích). 

Jaký dětský kočárek vybrat v roce 2022 na cesty?

Foto: se souhlasem Doona

Nejlepší multifunkční kočárek

Doona Plus Nitro Black

Doona Plus je celosvětově první dětská autosedačka s plně integrovaným mobilním řešením. Velice jednoduše se tato autosedačka nové generace (kategorie 0+) přemění na kočárek, čímž poskytuje bezkonkurenční víceúčelové vybavení. Ideální pro rodiče, kteří hledají bezpečnost, kvalitu a jednoduchost. Můžete ji využít i na palubě letadla.

Foto: se souhlasem Babyzen

Nejlépe přizpůsobivý cestovní kočárek

Babyzen Yoyo2 

Všestranný cestovní kočárek, jež je navržen tak, aby rostl s vaší rodinou. Je lehký a kompaktní, ale nabízí ještě krapet důmyslnosti, která vám usnadní život. Dá se složit i rozložit jedním pohybem, lze ho přenášet na popruhu a „protáhne“ se doslova všude. Jeho hlavním benefitem je rekordně nízká hmotnost a vyhovující rozměry příručního zavazadla (dá se uložit do přihrádky v letadle!). 

Foto: se souhlasem Bugaboo

Nejpohodlnější cestovní kočárek

Bugaboo Butterfly

Novinka z dílny oblíbené značky Bugaboo představuje kočárek, který je ideální na cesty i na procházky městem. Složíte a rozložíte ho rychlostí blesku a dodá každému rodiči naprosto svobodu při každodenním dojíždění nebo víkendovém útěku z města. Přestože je opravdu lehký, je super odolný a dopřává pohodlí pro rostoucí miminka: obsahuje nejprostornější sedadlo ze všech městských kočárků a extra polstrované polstrování a nastavitelnost až do 143 stupňů. Navíc při cestách oceníte spoustu úložného prostoru.

Foto: se souhlasem GB

Nejkompaktnější cestovní kočárek

GB Pockit Plus All Terrain

Pohodlí o nízké hmotnosti s ultra kompaktními rozměry ve složeném stavu. Pockit Plus All Terrain byl navržen s ohledem na všestrannost a je perfektním lehkým kočárkem na cesty. Snadno ho navíc doplníte dětskou autosedačkou od GB nebo Cybex a vytvoříte tak unikátní systém 2 v 1, který se přizpůsobí vašemu životnímu stylu. Kočárek pomocí dvou kroků složíte do tvaru velikosti příručního zavazadla. 

Foto: se souhlasem Cybex

Nejstylovější golfový kočárek

Cybex Libelle

Jedny z nejmenších golfek na světě se skládají do geniálního prostorově úsporného balíčku, který má velikost příručního zavazadla a velice snadno se skladují v letadlech, vlacích nebo v autech. Navíc jsou dostatečně lehké, aby se jste je pohodlně nesly a současně poskytují vašemu dítěti maximální komfort. Využít ho mohou děti od 6 měsíců až přibližně do 4 let. Rozhodně oceníte i všemožné barevné kombinace.

Foto: se souhlasem Joolz

Nejlepší ekologický cestovní kočárek

Joolz Aer

Nový člen rodiny Joolz je lehký a dá se složit a rozložit za několik sekund jednou rukou. Navíc pro vaše letní dovolené má optimální větrání a prostorné sedátko pro děti až do 18 kg. Výhodou je prodloužená zádová opěrka, která v jakékoliv poloze podepírá hlavu i krk dítěte. Milovníci dobrodružství ocení i odpružení všech 4 kol, které je skvělé nejen ve městě, ale i na nerovném povrchu v přírodě. Navíc kočárek se dodává v krabici, která se promění v hračku pro vaše dítě a značka zasadí strom za každý prodaný produkt.

Foto: se souhlasem Thule

Nejlepší kočárek pro sportovce

Thule Urban Glide 2

Dovolená neznamená jen čas u moře, ale může být spojena i s řadou outdoorových aktivit. Thule Urban Glide 2 je kočárek do každého terénu s elegantním a lehkým designem, díky čemuž je ideální k prohlídkám měst, sportu nebo k procházkám po vašich oblíbených stezkách. Nechybí mu odpružený podvozek, otočné kolo pro snadnou manipulaci ve městě, které lze při běhání nebo jízdě v nerovném terénu rychle a snadno zaaretovat. Na cestách oceníte jeho kompaktní složení jednou rukou. 

Foto: Shutterstock, se souhlasem Babyzen, Bugaboo, Cybex, Doona, GB, Joolz, Thule

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account