Někdy se s darem narodíme, může být dědictvím po rodičích, babičce. Jindy na něj přijdeme během svého života a zjistíme třeba ve čtyřiceti, že tohle nebo tamto nám opravdu jde.

Ráda pomáhám lidem

Byla jsem jiná už od mala. Nevím zda mám dar po babičce, ale vím, že se život se mnou nemazlil, musela jsem si na světě a v rodině své místo vybojovat. Říká se, že pokud vám je někde ubráno (myslím tím například zdraví), jinde dostanete přidáno. A tak jsem dostala přidáno i já a  mám dar rozumět lidem a léčit slovy. Zatím slovy, protože dotekem si nejsem úplně jistá. I když mi přátelé říkají, že ten dar ve mně je obrovský. Ani nevím, zda chci. 

Nejsem psycholog a i tak se mi celé roky lidé svěřují se svými pocity, starostmi 

Už to tak mám dáno a nezměním to. Mluví se mnou lidé cizí, přátelé, rodina a kdokoli, koho něco trápí nebo má radost. Někdo mi říká čarodějko, jiný anděli a další léčitelko. No, nevím:-). Jsem člověk s nadáním, křídla, ani koště nemám a kouzlit zatím neumím.  Nikdy nevím dopředu, zda se vydaná dobrota a pomoc pak neobrátí proti mně.
 

Pravidlo “Za dobrotu na žebrotu” se sice tváří jako nepravidelné, ale dost často se dobrodinci vše pak sesype na hlavu

Je třeba umět v určitých situacích říct NE. 
Dát si pauzu od starostí světa. 
Čerpat energii a žít v míru se sebou i se světem. 
Nevztahovat nic přímo k sobě.

Jinak vás dar pohltí a ztratíte se v sobě. Budete cítit smutek a prázdnotu, pokud se nenaučíte vypínat a nepřebírat za druhé to, co na vás hodí. Lidé někdy neumí ocenit dobrý úmysl nebo dobrý skutek. 

Uvedu příklad:

V zimě jsem měla možnost poznat mladou ženu, se dvěma malými dětmi. Trpěla v manželství, byla nemocná a neměla ani korunu, zázemí, osobní účet,  jen dluhy. Nikoho u nás ve městě neznala, přestěhovala se zde za manželem z druhé strany republiky. Manžel pracoval celými dny, nedával ji peníze na jídlo (dle jejího tvrzení) a psychicky i fyzicky ji týral. Problémy měli již v minulosti a táhlo se to s nimi dlouhé roky. Vypadala hrozně. Byla velmi pohublá, propadlá ve tváři, měla velmi řídké (nezdravé) vlasy a třepala se nebo plakala, vždy jak se mnou mluvila. Nevěděla jsem, co si mám myslet. Jejího manžela jsem znala jako sebevědomého mluvku, který vypadal, že si rád večer vypije a nemá nouzi o peníze. 
Napsala mi v zimě přes messenger zprávu, že se mnou potřebuje mluvit. Pak se rozběhl proces, na který jen tak nezapomenu. Vycucalo mě to z energie maximálně. 
V hlavě se mi honilo tisíce otázek, zda nebere drogy nebo nelže. Moje intuice mi říkala, že mám být na pozoru. Jenomže do toho přišly Vánoce. Doporučila jsem ji  využít pomoci Charity, kde matkám v tísni dokážou pomoct. Řekla, že to zkoušela a bez peněz prý nemá šanci. Dala jsem ji kontakty na sociálku a další instituce, odmítla. Chodila jsem sama jako bez duše celý týden, nic mě nebavilo a nebylo mi vůbec dobře. Tady byl můj dar k ničemu, vyslechnout a poradit, ale ona potřebovala reálnou finanční pomoc. 
Cítila jsem, že ji nesmím dát peníze, protože je utratí za blbosti. Cítila jsem z ní, že je asi možná chorobná lhářka, která v tom umí chodit. Jenomže moje intuice mi řekla – Má malé děti, ty musíš řešit!  Padlo rozhodnutí, i finance. S pomocí nás všech odjela v lednu (po dalším fyzickém útoku od manžela) za rodinou a přáteli, kteří ji pomohou vyřídit věci na úřadech, bydlení a příjem. 
Myslím, že každý si zaslouží důstojný život a nový začátek a pomoc. I když v hlavě mám pořád spoustu otázek. A co její manžel? Podle něho jsem viník všech problémů a pletla jsem se do něčeho, co se mě netýkalo. No jo, za dobrotu na žebrotu. Dala jsem si od takových případů na nějaký čas pauzu.  

O lidech se říká, že „mít dar“ = mít vzácnou schopnost, nadání, talent. Je však dar radost nebo starost?

  člověk s darem je více vnímavý a citlivý
  dokáže chápat druhého
  vidí to, co jiní nevidí
  je více ohleduplný, než ostatní
  dokáže pomáhat nezištně
  cítí potřebu být tady pro druhé
  je jiný, než ostatní
  většinou vyčnívá z davu a nejde z davem
  žije život po svém
  chrání si své soukromí
  může být tichý samotář nebo hlasitý rebel
  je výborný pozorovatel
Někdy lidé s darem přebírají na sebe starosti druhých, řeší pak životy jiných. Když dar špatně použijí, spíše mohou uškodit, než pomoct (například v léčitelství). 

S darem se musí zacházet opatrně!

Je třeba se o něj starat a pěstovat ho jako rostlinku. Když se darem plýtvá, může se ztratit nebo se utlumí a už nefunguje jak má. Ti, co mají dar věštit, kouzlit a čarovat musí být opatrní a jednat v souladu s pravidly Vesmíru. Jelikož přechod z bílé magie do té černé je velmi tenký led a daná osoba mnohdy neví, jak se ocitla na druhé straně. To samé platí v léčitelství. 
S darem se musíte naučit žít. Dar se musíte naučit správně používat. Pak vše dá smysl a budete vědět, proč ho máte a k čemu slouží. A jestli vám někdo za dobrý skutek vynadá a nepoděkuje, hoďte to za hlavu. Najdou se jiní, kteří rádi poděkují. 
Foto: Shutterstock
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account