Pokud ještě nejste na TikToku, teď je čas se na něj přihlásit! Předpokládám, že jste se právě se zdviženým obočím pousmáli… 🙂 Nedivím se vám! Měla jsem to stejně! Tato sociální síť pro mě donedávna byla jen o infantilních videích, které mají za úkol jediné: pobavit. A i to bylo mnohdy pro ženu v mém věku spíše s otazníkem. Možná je načase napravit (nejen u mě) TikToku reputaci, protože jsem po bližším průzkumu objevila řadu skvělých pokladů, tipů, životních rad a videí, kterým mohou skutečně porozumět pouze rodiče (ale užít si je může každý).

Možná vás to překvapí, ale podle průzkumů jsou téměř čtvrtina všech uživatelů TikToku matky a jejich content tvoří plno rodičovských triků, životních rad a úsměvných videí. V tuto chvíli proto TikTok klidně můžete ze „sociální sítě pro malé děti“ povýšit na platformu online školy pro dospělé. Existuje dokonce trend zvaný „věci, které jsem se naučil na TikToku“, kde najdete nejrůznější tipy, které se lidé naučili díky této aplikaci. I když jsou tyto informace většinou triviální, jedná se (mnohdy) o super rady, které vám mohou změnit život. A jako rodiči dvojnásob! 

Ať už hledáte komediální úlevu nebo jen potřebujete mít pocit, že v rodičovském boji nejste sami, pak se okamžitě musíte podívat na následujících šest Tiktokerů.

TikTok a rodičovství: koho sledovat?

1. Destini.Ann

Destini točí pozitivní rodičovská videa a je v tom opravdu dobrá. Její content konstantně sleduje přes 1,5 milionu sledujících, kteří se hrnou na její stránky pro její vědomé rodičovské rady, bystré anekdoty a doporučení, jak se vypořádat s některými těžšími okamžiky při výchově dětí. Některá z jejích nejsledovanějších vidí se soustředí na to, jak komunikovat se svými dětmi, když na vás mluví, křičí nebo jsou prostě „své“, a upřímně, i když jsou zaměřena primárně na nejmenší členy domácnosti, i já cítím „zen“ z jejího přístupu a miluji, jak vysvětluje jednotlivé techniky. Ať už jste rodiči nebo ne, myslím, že bychom se od Destini Ann mohli všichni naučit hodně o laskavosti, komunikačních dovednostech a staré dobré sebeúctě.

Foto: se souhlasem Tiktok / Destini.Ann

2. TheBastFamily

Kate Bast, hlava TheBastFamily, sdílí všechny rodičovské triky, které nasbírala během všech let na mateřské, a pro všechny své sledující je seřadila do jednoho praktického balíčku. Mezi jejími příspěvky najdete všechno od chvíle, kdy si přinesete svůj malý uzlíček radosti domů z porodnice, přes cvičení na nočník a tipy na osvědčené produkty, které testuje, a které se jí osvědčily v používání. 

Foto: se souhlasem TikTok / TheBastFamily

3. HonestlyAutumn

HonestlyAutumn je účet věnovaný sdílení každodenních triků, které vám jako rodiči udělají život jednodušším. Má úspěšnou sérii videí s názvem „Věci, jež bych si přála vědět jako prvorodička“, která v současné době obsahuje více než 130 návodných příspěvků (a stále přibývají). Zajímá vás například to, jak nosit autosedačku s dítětem, aniž byste si úplně odrovnala záda? Jak vyrobit pár skvělých hraček z domácích produktů, které zabaví vaše batole? Nebo jak cestovat s dítětem v autě a čím ho na cestě úspěšně zabavit? Pak jste tu dobře!

Foto: se souhlasem TikTok / HonestlyAutumn

4. AtHomeWithShannon

Shannon je matkou čtyř dětí a kulinářskou guru. Její profil je hodně založen na gurmet tipech a dozvíte se tam například, jak vybrat dokonalé avokádo, mazaně použít hliníkovou fólii nebo jak vyrobit svačinky, které sní i o nejvybíravější batole. Všechny její tipy jsou geniálně jednoduché a proveditelné i pro ty nejmenší kulinářské experty.

Foto: se souhlasem TikTok / AtHomeWithShannon

5. ElyseMyers

Elyse Myers je jednoznačně jednou z mých nejoblíbenějších lidí, které na TikToku sleduji. Pokud jste na TikTok přišli pro skvělý humor, zůstanete u ní pro její bystrý vtip a krásné upřímné příběhy o každodenních životních bojích, vzestupech a pádech. Elyse si vybudovala sledující na základě svého skvělého humoru jako prostředku k řešení každodenních situací, se kterými se každý rodič může setkat. I když nenabízí vždy dokonalé rodičovské triky, poskytuje brutálně upřímné lekce typu „neudělejte stejnou chybu jako já“ a pod jejím hashtagem #parentingfails najdete spoustu situací, ve kterých se určitě poznáte. Navíc u ní máte pocit, že jste součástí skvělé komunity maminek, které jedna druhou podporují.

Foto: se souhlasem TikTok / ElyseMyers

6. DumbDadPod

Pokud Elyse Myers drží korunu pro nejzábavnější mámu na TikToku, pak Evan a Kevin z Dumb Dad Pod jsou snadno dvojicí předních kandidátů na nejzábavnější táty. Jejich TikToky jsou obvykle převyprávěním směšných a veselých rozhovorů, jež vedou se svými dětmi. Přestože jsou jejich videa z velké části satiristická, mezi hromadami a hromadami tatínkovských tipů je spousta zlatých cihel o rodičovství jako takovém. Pokud jste se někdy chtěli podívat na život očima tatínka (který má překvapivě silný smysl pro humor), snaží se udělat maximum pro své děti a zabavit je, pak je tento účet jako stvořený pro vás!

Foto: se souhlasem TikTok / DumbDadPod

Ženy s.r.o na Tiktoku! Jsme hlasem reálných žen!

Pojďte s námi testovat, blogovat a sdílet zkušenosti. Najdete nás ZDE.

Foto: Shutterstock, se souhlasem Tiktok / AtHomeWithShannon, Destini.Ann, DumbDadPod, ElyseMyers, HonestlyAutumn, TheBastFamily

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
2 Komentářů
  1. EsterNováková 2 roky ago

    A víte co, já se asi nechci vnucovat svému dítěti tím, že znám nějakého tiktokera. Raději synovi koupím nadupsaný https://www.tera.cz/repasovane-notebooky_c1357566.html repasovaný notebook, na kterém se naučí programovat a jednoho dne mně určitě poděkuje. To je podle mě lepší cesta než si dnes někteří mladí vůbec myslí..

  2. Romana Mlynářová 2 roky ago

    Zní to jako závan dobré nálady v nečekaných situacích.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account