Spojení práce, vzdělávání a péče o děti

Proč ŽENY s.r.o. podporují Hanku Krejčí s Pavlínou Bandrowskou a jejich Baby Office? Protože jsou to podnikavé ŽENY! 🙂

Myšlenka Baby Office – tedy spojení práce, vzdělávání a péče o děti – vznikla v roce 2009. Tehdy se Hance narodilo druhé dítě a i když věděla, že výchovu rozhodně nechce svěřit paní na hlídání, potřebovala se zároveň postarat o rodinnou firmu, která v té době byla ve vážných ekonomických problémech. Začala s dcerou, notebookem a mobilním připojením k internetu chodit po mateřských centrech, kde sice pro děti bylo vše dokonale přizpůsobeno, ne však pro rodiče. Těm nebyl věnován téměř žádný prostor, podmínky pro práci byly zcela nevyhovující.

Tehdy se jí do ruky dostala kniha „Koncept kontinua“ americké antropoložky Jean Liedloffové, která na příkladu amerických indiánů vysvětluje, jak se máme chovat ke svým dětem – je přirozeně důležité, aby děti trávily čas se svými rodiči, zároveň však, aby nebyly v centru jejich pozornosti. Děti by se měly přirozeně začlenit do života dospělého a ten by se neměl vzdávat svých zájmů a své práce. Jde „jen“ o nalezení rovnováhy. „Tato myšlenka mě nadchla,“ vypráví Hanka. „Copak jsem špatná matka, když mne nebaví sedět na pískovišti a plácat s dítětem bábovičky!?“

A jelikož je Hanka ženou činu, začala šířit svou vizi a brzy našla další spolupracovnice – maminky v podobné situaci a především podobného smýšlení. Věci nabraly celkem rychlý spád a v roce 2013 se otevřel první Baby Office v Praze na Kačerově, 2014 přibyla pobočka s krátkodobým hlídáním na Brumlovce a na podzim 2014 se Baby Office přesunul do nových, větších kanceláří v Business centru Zálesí, naproti Thomayerově nemocnici. Přestože se na první pohled může zdát, že vše šlape jak má, procházka růžovou zahradou to rozhodně není. Naopak – vysoké režijní náklady, absolutní závislost na dotacích, ztráta části klientely v souvislosti se stěhováním, které ale zároveň bylo nezbytností, s ohledem na neúnosnou výši nájmu a nedostatečné prostory k realizaci vlastních i partnerských projektů. Bez finančních prostředků z jiných aktivit by to už dávno nešlo… Jinými slovy – boj o udržitelnost tohoto projektu „sociálního podnikání“ je tak trochu bojem s větrnými mlýny, ale vyskakovat z rozjetého vlaku se Hance a jejímu týmu v žádném případě nechce – nejen proto, že projekt zainvestovala, ale především mu věřila a i přes všechny dosavadní nástrahy stále věří. Co dál?

Chceme Baby Office podpořit
Eva Čejková Vašková se s Hankou potkala v roce 2013. Eva Baby Office využívá pro svého syna Františka, s důvěrou a vědomím toho, že je o něj skvěle postaráno. Hance ale fandí nejen jako klientka a pracující matka, ale především jako žena a podnikatelka, která sama nejlépe ví, jak nelehké je vytrvat, bojovat s byrokracií, odolat každodennímu stresu a tíze závazků, finančních i psychických. Jít za svým snem je jedna věc, ale vydržet a nevzdat to, věc druhá. „Hanka se pustila do projektu v oblasti sociálního podnikání, což je jako kdybyste si vybrali z kategorie označené nejvyšší náročností to nejnáročnější – sociální sféra, práce s lidmi, poskytování služeb pro děti i dospělé,“ vysvětluje Eva. „Baby Office představuje obrovský oříšek, kdy na jednou stranu bezesporu vyplňuje obrovskou mezeru na trhu, tím, že nabízí pod jednou střechou plnohodnotné pracovní zázemí pro rodiče a kvalitní péči pro jejich děti. Zároveň ale o to silněji naráží na zcela nevyhovující a nevstřícné podmínky ze strany státu, příslušných úřadů a další byrokracie.“

ŽENY s.r.o. sice neumí zázraky, nápadů mají ale stále dost. A jelikož pro Baby Office má velký význam i pomocná ruka v podobě lepšího zázemí či podmínek pro klienty, vyroste u nového sídla Baby Office na jaře nové hřiště pro děti, a to bez jakékoli finanční zátěže. ŽENY s.r.o. sehnaly šikovného truhláře z Vysočiny, na projektu se budou podílet i finančně. Stejně tak se snaží pomáhat projektu Baby Office dalšími aktivitami v podobě medializace, hledání nových kontaktů a šíření povědomí o projektu i souvisejících problémech. A třeba právě něco z těchto aktivit pomůže k nalezení té správné skulinky, kterou by se Hanka konečně dostala ven ze začarovaného kruhu a mohla opět klidně spát… Zaslouženě!

Podpořte Baby Office spolu s námi
Také si myslíte, že práce a děti mohou „patřit pod jednou střechu“? Pokud ano, pak neváhejte a podělte se ve svém okolí o příběh Hanky Krejčí a Pavlíny Bandrowské, které vsadily na myšlenku Baby Office. Kdo ví, možná se právě vám podaří oslovit někoho, kdo bude vědět, kudy kam a podá tomuto projektu spolu s námi pomyslnou pomocnou ruku.

Jak nás a další ženy podpořit?
Dozvíte se ZDE.
Hledáte vy sama také podporu?
Jste ve svízelné situaci a chcete najít cestu ven? Jste na startu svého podnikání a tápete? Máte kamarádku či znáte ženu, která se v podobné situaci nachází a potřebovala by pomoc? 20****@ze*****.cz">Ozvěte se mi!

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account