Blíží se Vánoce a s nimi i doba obstarávání dárků pro naše nejbližší. Souhlasíte se mnou, pokud řeknu, že bychom měli darovat věci a zážitky se skutečným významem? Někdy je ale opravdu těžké takový dárek vymyslet. Takový, který člověk skutečně potřebuje, bude ho opakovaně využívat a najde v něm určitou hodnotu. A co takhle darovat určitou formu vzdělávání? Já jsem určitě pro, a tak vám v dnešním článku představím 5 tipů na dárky, které s tímto tématem souvisí a zároveň vaše blízké dozajista potěší.

Vzdělávací a dovednostní kurzy

Zamyslete se, co vaše blízké naplňuje a baví. Zkuste najít kurz, který tyto dovednosti dále rozvíjí a ten pak darujte k Vánocům. Mohu vám doporučit kurzy cizích jazyků, fungování na sociálních sítích nebo třeba soft skills kurzy zaměřené na vyjednávání a zpětnou vazbu. Pokud jste odvážnější, můžete zvolit jakýkoli jiný kurz, který si myslíte, že by vašeho blízkého mohl zajímat a třeba se vám podaří objevit v něm nový talent. 🙂

Společenské vědomostní hry

Většinu z nás baví soutěžit nebo sledovat různé vědomostní pořady v televizi. Proč si tedy neudělat takovou soukromou soutěž přímo u vás doma? Pořiďte si společně s lidmi kolem sebe společenskou vědomostní hru, kterou si zpříjemníte večery. Kromě kupy zábavy se navíc dozvíte i něco nového. Sáhněte například po hrách jako je Máme rádi Česko nebo Mozkovna.

Vzdělávací hry pro děti

Hledáte inspiraci na dárky pro ty nejmladší? Vyberte jakoukoli vzdělávací hru. Nejen, že procvičí paměť, znalosti a postřeh, ale může také zdokonalit jejich kreativitu. Vyzkoušejte třeba hru Poraž rodiče, kde spolu soupeří děti starší osmi let právě proti dospělákům.

Knihy

Knihy jsou dlouhodobě velice populárním dárkem, a tak se nemusíte bát, že její koupí uděláte chybu. Zjistěte si, co daného člověka zajímá a podle toho vyberte tu pravou. Mým tipem je například nakladatelství Jan Melvil Publishing, které se zaměřuje právě na vzdělávání. A jak je uvedeno v jejich mottu, tyto ,,knihy vás připraví na budoucnost“.

Gallup test

Jedná se o jedinečný test, který čítá okolo 160 otázek. Odpovědi jsou následně analyzovány a výsledkem je přehled našich 5 nejsilnějších stránek. Pokud byste rádi nasměrovali své blízké do oblasti, které by se měli věnovat, pak bude právě Gallup test ideálním dárkem. Tím, že budeme rozvíjet naše silné stránky a věnovat se tomu, co nám jde a baví, můžeme získat velkou konkurenční výhodu, díky které budeme růst nejen jako lidé, ale i jako experti na určitou oblast.

 

Jakými dárky letos obdarujete své blízké? A najde se mezi nimi i ten, který se bude zaměřovat právě na vzdělávání?

 

Autorka: Anna Beňadiková

Foto: se souhlasem společnosti EnvatoElements

Tagy:
10 Komentářů
 1. KláraOdehnalová 1 rokem ago

  Super tipy, pravidelně kupuji nějaké společenské hry či knihy. Ale samozřejmě jen těm, u kterých vím, že to ocení.

 2. Tereza Příhodová 1 rokem ago

  Super tipy. Já letos moc dárků nenakupovala, takže jsem se snažila aby ty, co rozdám opravdu udělaly radost. Myslím si, že to se mi celkem povedlo. Určitě vím, že dárek ode mě udělal radost mé nejlepší kamarádce. Té jsem totiž sehnala poukaz na erotické masáže Praha do https://mataharisalon.cz/cs Pár měsíců zpět se zmínila, že by to ráda zkusila, tak teď se jí to konečně splní. 🙂

 3. Už mám také vychytané svých pár oblíbených obchodů a značek, kde skoro každým rokem nakoupím.

 4. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  zrovna u Matějovského objednávám povlečení pro dceru 🙂

 5. EsterNováková 1 rokem ago

  Pro mě třeba skutečnou hodnotu mají takové věci, které pomáhají na farmě. To víte, dělám v jednom družstvu už přes 15 let a tak mám určitou profesní deformaci. Zrovna budeme pořizovat https://www.caskrmeni.cz/eshop/slepice/krmitka-a-napajecky/ napáječky pro slepice, konečně se nebudeme muset o krmení starat sami a udělají to za nás všechno stroje.

 6. Romana Mlynářová 1 rokem ago

  Dobré nápady, popřemýšlím.

 7. MartinaSoučková 1 rokem ago

  V dnešní době kdy člověk to co potřebujete kupuje většinou během roku je těžké překvapit

 8. EsterNováková 1 rokem ago

  Naši blízcí by se hlavně měli umět dostatečně zabezpečit. Děsí mě že řada lidí neumí investovat. Já třeba také pravda objevila alespoň nějakou https://www.mycoiner.cz kryptoměnovou směnárnu teprve před dvěma lety, ale už jsem se do těch instrumentů investičních pořádně nasměrovala a teď se snažím budovat robustní portfolium.

 9. NelaVávrová 1 rokem ago

  paráda, děkujeme

 10. LucieGajdíková 1 rokem ago

  O Gallup testu jsem už slyšela, jako vánoční dárek je to super inspirace 😍

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account