Cesta od manažerky k harmonizaci prostoru: Příběh Olgy Buškové

Olga Bušková pracovala na klasické manažerské pozici v kanceláři. Pak se rozhodla jít za svým snem. Už 4 roky pomáhá svým klientům s harmonizací prostoru a vypracovává osobnostní typologii podle data narození, která opravdu sedí (osobně vyzkoušeno přímo na setkání :-)). Když se to navíc propojí a na základě typologie se upravuje i prostor, to na sebe pak zlepšení vztahů, kariéry nebo finanční situace nenechá dlouho čekat.

Životní změna: Touha dělat něco svého. „Táhlo mě to k osobnímu rozvoji, feng-shui… Koupila jsem si první knížky a začala to zkoušet na sobě. Zjistila jsem, že to funguje. Navíc mi došlo, že nejsem člověk, který by jen seděl v kanceláři, potřebuji si plnit sny a realizovat se,“ říká dnes o svém rozhodnutí Olga.

Životní motto: Objevme svoji originalitu. „Originalita je pro mě ve všem.  Když ji člověk objeví, je šťastný. Úplně stejně, jako máme každý neopakovatelný otisk prstu, má každý z nás neopakovatelnou osobnost,“ říká k tomu Olga.

Podnikáš čtyři roky. Jak dlouho se celkově věnuješ této problematice?
Dělám to 7 let, nejdříve jako koníčka. Pak za mnou začali chodit kamarádi a známí a říkat mi, že to, co jsem jim řekla, skutečně funguje. I proto jsem se rozhodla dělat to naplno. Nejsem člověk, který by jen seděl v kanceláři. Potřebuju si plnit sny a realizovat se. Nejvíc mě baví svoboda, nesedět někde od do, kreativita, možnost budovat svoje sny a radost z toho, že pracuju, protože chci a baví mě to.

Máš nějakou radu pro začínající podnikatelky?
Věřit ve svojí výjimečnost a ve svůj produkt nebo službu. Když svému projektu věříte, je to zkrátka poznat. Jít si za tím, co chcete a plnit si sny.

Věnuješ se osobnostní typologii. Co všechno se o sobě z ní můžeme dozvědět?
Ty jsi třeba holka dřevěná. To znamená, že jsi tvořivá. Jsi jako strom, který se potřebuje větvit a růst. Ráda pracuješ na vlastních projektech a dokážeš dělat víc věcí najednou. Klíčové jsou pro tebe vztahy. Každý z nás má v sobě zároveň takový malý zvěřinec. Ty třeba dvojitou opici, hada, vepře a buvola… Každé to zvířátko ti dává něco jiného – na základě toho můžeme určit, pro jakou práci se hodíš, jak to máš se vztahy… Taky ti na základě této typologie můžu říct, na jakou stranu si máš v bytě natočit stůl, abys byla úspěšná v práci. Třeba u tebe je to sever…

Dostáváme se k tématu prostoru a jeho harmonizace. Proč je pro náš život tak důležitý?
Prostor řešíme úplně všichni – mít dostatek prostoru sama pro sebe, mít dostatek prostoru ve vztahu, mít dostatek prostoru na parkování, mít dostatek prostoru kolem sebe v hromadné dopravě… to všechno nás ovlivňuje, aniž bychom si to příliš uvědomovali.
Takže prostor, který si kolem sebe vytváříme doma nebo v práci, je naprosto zásadní. Tvar stolu, barvy… to všechno je nesmírně důležité. Rozhoduje to o našem úspěchu či neúspěchu, štěstí i neštěstí.  Kancelář ve slepé ulici? Žádný byznys nečekejte. Pracovna na křižovatce? Příležitosti chodí z různých stran. Prostor je pro mě detektivka. Jde o to najít lotry, kteří nám brání ve štěstí.

Jak s prostorem/v prostoru pracuješ?
Ke klientům přijdu na hodinu, hodinu a půl. V průběhu konzultace projdeme všechny pokoje a v každém se věnujeme tomu, co způsobuje rozložení věcí a jak ho právě v těchto prostorách vylepšit. Pracujeme taky s geopatogenní zónou nebo světovými stranami… je to velmi rychlá pomoc, když potřebujete změnit svůj život k lepšímu. Za pomoci mapy, která se přikládá na půdorys, taky obvykle zjistíme, proč zrovna to a to u členů domácnosti nefunguje.

Jaké největší chyby potkáváš v domácnostech?
Zaneřáděný vchod. Přitom právě vchod souvisí s životní cestou, kariérou a prací. V okamžiku, kdy mám malou temnou chodbu, která je zastavěna vším možným – cítím se těžce. Jak to ale vyřešit? Třeba světlem. Zrcadlo, ovšem ne proti dveřím. Podlahy. Mám zajímavou podlahu, třeba z mozaiky? Znamená to, že mě zajímá moje cesta. Žárlivost mezi partnery? I toto je možné odstranit nebo zmírnit právě ve vchodu, protože jeden z dvojice právě tím, že nevidí svojí cestu, může žárlit na úspěšnost a cestu partnera.


Existuje nějaký zaručený tip jak prostor a jeho energii vylepšit?
Zrcadla a světlo. Říká se tomu nápravné prostředky. Zrcadlo je totiž velmi mocné – zvětšuje a násobí. Naopak pokud bude v zrcadle vidět nepořádek, tak se násobí – na to pozor. Zrcadlo také musí být čisté. A pozor na zrcadla stará a zašlá, ta nebrat. Zrcadlo totiž nasává energii. Bylo někde, kde se lidé hádali? Čeho všeho bylo svědkem? To nikdy nevíme, doporučuji tedy vždy koupit nové.

Co nikdy nedělat?
Nehromadit nepotřebné věci. Způsobují to, že se člověk cítí těžce. Je to úplně stejné, jako když máme „plnou hlavu“, to se také necítíme dobře. Stejně jako chodíme do přírody relaxovat a vyčistit si hlavu je třeba čistit i prostor. Čím míň má člověk věcí, tím lépe, volněji a svobodněji se cítí. Nejlepší je obklopit se jen věcmi, které mi dělají radost.


Co rozbité věci? Tuším, že jsou špatné, ale třeba mávací kočku nemám sílu vyhodit, ač už roky nemává…
Nefunkční věci mají vibrace nefunkčnosti. Je to asi to stejné, jako když chodíme v děravé košili… pak není snadné cítit se skvěle. Tu kočku zřejmě nemůžeš vyhodit proto, že jí máš s něčím spojenou – se stěhováním, hezkým momentem… Je dobré nemít pouta, ani na lidi, ani na věci.
A co nakřáplé nádobí?
Vyhodit, nekompromisně! 🙂

Zdroj: Kristýna Malina

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account