Jaké jsou módní trendy pro rok 2022? Opět půjde o lehké návraty do minulosti a nechybí ani barva roku, která rozzáří váš šatník. V článku najdete několik rad a inspiraci pro to, jak můžete v roce 2022 nakupovat a získat takové kousky, jaké si zamilujete a na maximum je využijete.

Světle fialová barva roku

Barvou roku 2022 se stal světle fialový odstín s názvem Very Peri. Jde o barvu, která se překvapivě snadno kombinuje i přesto, že je poměrně výrazná. Velmi dobře funguje v kombinaci se světlými pastelovými odstíny, ale skvěle vypadá také ve chvíli, kdy k ní přidáte výraznou červenou nebo oranžovou. Takové barevné experimentování však nemusí být pro každého.

A co dělat, když se vám barva roku nelíbí? Vůbec nic, protože další rok bude v kurzu zase jiná barva, takže se tímto vůbec nemusíte řídit. Může se však jednat o inspiraci a nápad, jak trochu oživit šatník. Taky je dobré vědět, jaká je aktuálně oblíbená barva, ať se pak nedivíte, až budou regály v obchodech plné kousků právě v těchto odstínech.

Pruhy a rockový styl

A jaký zvolit vzor pro letošní rok? Zkuste pruhy. Pruhované šaty, trika, košile, ale třeba i kalhoty. Postavě přitom nejvíce lichotí svislé pruhy, díky kterým můžete opticky prodloužit a zeštíhlit tělo. Záleží i na tom, jak jsou pruhy husté a v jaké barevné kombinaci si je pořídíte.

Kromě pruhovaných kousků se nebojte sáhnout i po černé. Hitem stále zůstává rockový styl, což znamená výraznější černé boty s možnými ozdobami. Boty mohou být mírně vyvýšené silným podpatkem. Společným znakem těchto bot, které jsou ve většině případů kotníkové, je i velké pohodlí a komfort při nošení. Skvěle tak kombinují vzhled a funkčnost, kterou si zamilujete.

Funkčnost a udržitelnost

Jaké věci opravdu využijete? Pokud víte, že často nosíte tenisky Adidas, směle si je kupte. Na druhou stranu ve chvíli, kdy si chcete zakoupit boty či jiný módní kousek jen kvůli aktuálnímu rozmaru a víte, že ho dále moc neunosíte, zkuste se raději zamyslet nad tím, co více využijete. Právě v tom totiž spočívá udržitelné nakupování. Snažíte se vybírat takové věci, které jsou pro vás dostatečně funkční i krásné zároveň. A když se přitom navíc budete ohlížet i na to, jak daná značka přistupuje k výrobě a celkovému hospodaření, bude to rozhodně plus navíc.

Na funkční obuv nedají dopustit hlavně pánové. Právem tak je mezi nimi oblíbená značka bot Skechers. Tyto boty se mohou pochlubit klasickým moderním designem a funkčním zpracováním, aby jejich nošení bylo pohodlné. Požadavek na maximální funkčnost a správný výběr z pohledu kvality platí i pro dětské boty. U nich je velmi důležité vybírat tak, aby měla dětská noha dostatek prostoru pro vývoj, ale zároveň i pevnou oporu klenby.

Kabelky doplňte stylovými batůžky

Kabelky budou potřeba snad neustále. Hodí se pro nošení do města, do práce, ale i na plesy. Podle příležitosti je vždy vyberte vhodný typ a hlavně velikost. Krásné kožené kabelky mohou pojmout opravdu hodně věcí a snadno se tak stanou kouskem, který nosíte opravdu každý den. V takovém případě se vyplatí sáhnout po kvalitě a vybrat i takový design, který snadno zkombinujete s oblečením, jaké běžně nosíte.

A co dělat, když vás kabelky už nebaví, nebo vás z jednostranné zátěže bolí záda? Pořiďte si dámský batoh do města. Mnohdy jde o překvapivě elegantní kousky, které vás potěší svým zpracováním, ale i nabízeným prostorem pro uložení věcí. Městské batohy jsou aktuálně velmi populární kousky, čemuž se rozhodně není vůbec co divit. Možná se nakonec pro vás stane tento kousek ještě oblíbenější v porovnání s běžnou kabelkou.

Foto: archiv

Tagy:
1 Komentář
  1. Fialovou barvu mám moc ráda.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account