Máte oblíbenou barvu? Pak pro vás bude výběr hlavní barvy pro vaši svatbu určitě jednoduchou disciplínou. Pokud tomu ale tak není, připravte se, že vyladit barvy není jednoduchou disciplínou. Zaměřte se na ústřední a dominantní barvu svatbu, která má být výrazná, ale s jejím používáním byste měli šetřit. Pamatujte na oblíbené pravidlo: méně znamená více. Každá z důležitých dekorací by ji měla v citlivé míře obsahovat. Může se jednat o barvu svatebních šatů, kytice, bot nevěsty, ženichova motýlka nebo svícnů na svatební tabuli. Právě proto jsme pro vás vybrali 5 nejvíc trendy barevných odstínů, které dominují roku 2023. Neváhejte se inspirovat…

Jakou barvu vybrat na svatbu v roce 2023?

Foto: Shutterstock

1. Pudrově růžová

Romantika vždycky měla a bude mít svou barvu. Starorůžová je perfektní svatební barvou pro každou svatbu v jakémkoliv ročním období. Krásně ladí tón v tónu, klidně proto nemějte strach ji kombinovat spolu se světlejšími a tmavšími odstíny od tlumené fialové, sytě vínové až po dramaticky černou. Perfektně padne do lokací od historických vil, přes rozkvetlé zahrady nebo průmyslové objekty. 

Foto: se souhlasem Vagabond
Foto: se souhlasem H&M
Foto: se souhlasem Dekoria
Foto: Shutterstock

2. Svěže zelená

Po tolika měsících zimy, většina z nás touží projít se přírodou ve svém největším rozpuku. Dobrou zprávou je, že právě tento pocit ve vás může vyvolat i barevné ladění vaší svatby. Zelená představuje růst, obnovu, prosperitu a stabilitu zároveň. Je ideální barvou, pokud se rozhodne zvolit si místo pro vaši svatbu třeba ve velkém skleníku, na zahradě, louce nebo uprostřed vinice. 

Foto: se souhlasem ZOOT
Foto: se souhlasem Swarovski
Foto: se souhlasem Moje party
Foto: Shutterstock

3. Elegantní černobílá

Černobílá vždycky bude působit elegantně, klasicky a šik zároveň. Dobrou zprávou je, že tato barevná kombinace dokáže posunout vaši svatbu na novou úroveň. Nebojte se ji doplnit textiliemi a doplňky se zlatými, stříbrnými nebo mramorovanými povrchy. Zároveň velice dobře bude fungovat s odstíny dřeva, břidlice nebo krémovými odstíny, které propůjčí celému svatebnímu designu hřejivou atmosféru.

Foto: se souhlasem Swarovski
Foto: se souhlasem Skleněný shop
Foto: se souhlasem Rentima
Foto: Shutterstock

4. Snová světle modrá

Pudrové odstíny modré poskytují vítanou změnu pro každou jarní nebo letní svatbu. Zapomeňte na svatební rčení „něco modrého“ a místo toho ozdobte trendy odstínem „baby blue“ celou vaši svatbu. Garantujeme vám, že vám to přinese tradiční, ale zároveň velice módní design. Světle modrá působí umělecky, ale zároveň vintage, takže zaujme na první pohled. 

Foto: se souhlasem Zalando
Foto: se souhlasem Reserved
Foto: se souhlasem 4home
Foto: Shutterstock

5. Dramaticky červená

Že se červená na svatební hostinu nehodí? Opak je podle svatebních agentů pravdou! Neváhejte smíchat odstíny korálové, granátové nebo pastelově růžové a vytvořte tak retro atmosféru, jež vaši hosti budou milovat. Červená svatební tematika perfektně zapadne do industriálních městských prostorů stejně tak do těch venkovských jako je například otevřená stodola.

Foto: se souhlasem Mango
Foto: se souhlasem Artmie
Foto: se souhlasem Booho

Foto: Shutterstock, se souhlasem Dekoatia, H&M, Vagabond, Moje party, Swarovski, Zoot, Retina, Skleněný shop, 4home, Reserved, Zalando, Artmie, Boohoo, Mango

Zdroj: Wikipedia Commons

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
4 Komentářů
 1. Kamila Novotná 7 měsíců ago

  Skvělý článek o barvách na svatbu, ale my jsme zůstali u tradiční černobílé barvy. Na hostinu na zahradě jsem koupila cateringový stůl. Tenhle stůl byl prakticky a krásně se na něm vyjímala květinová dekorace a sklenky s vínem a šampaňským. Celá svatba se vydařila a my jsme neskonale šťastni, že tenhle den s námi sdílelo tolik lidí.

 2. Jaroslava Korpášová 9 měsíců ago

  Je to krása, já tedy vdavky nechystám a děti myslím, že také ne…Popravdě, dát už statisíce za nějakou takovou vystajlovanou svatbu mi přijde jako vyhazování peněz..To raději svatba jen se svědky a peníze užít na cestování…

 3. Lenka Hudečková 9 měsíců ago

  Vdávat se již nehodlám, a v mém věku mi ani jedna barva nic neříká… mám jiné favoritky 🙂

 4. NelaVávrová 9 měsíců ago

  Nádhera, inspirace… Jen teda na mě svatební barva červená je dost křiklavá a modrá dost studená.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account