Zamačkáváte budík
Velká chyba. Proč? Jakmile si začnete přenastavovat budík tu o pět, tu o deset minut později, tělo se dostane do zvláštního režimu, kdy upadá do spánku, který ale ve skutečnosti úspěšně neabsolvuje.
Vstáváte rozlámaní
První věc, kterou byste měly po probuzení udělat, je protáhnout se. Ruce, nohy a celé tělo. Jako benefit pak budete pak celý den šťastnější a sebevědomější.
Jako první kontrolujete maily a sociální sítě
A to hned po probuzení. Právě takové projíždění obsahu na mobilu vás ráno může hned nepříjemně rozrušit a navíc vás okrádá o drahocenný ranní čas. 

Neustelete si postel
I když to zní neuvěřitelně, tak nedůležitá věc jako neustlaná postel má velký vliv na náš den. Pokud se donutíte a postel upravíte, zvýší to vaši produktivitu po celý den. Navíc pravidelné stlaní vám pomůže nastavit řád hned na začátku dne. 
Pijete ráno kávu
Mezi 8 a 9 hodinou ranní naše tělo produkuje velké dávky hormonu kortizol, který je v našem těle zodpovědný za regulaci životní energie. Pokud si dáte v této době kafe, tělo dostane signál a začne hormonu vylučovat méně, což se projeví menším množstvím energie. 

Budíte se do tmy

Naše vnitřní hodiny jsou nesmírně citlivé na světlo a tmu. Když se budíte do velké tmy, váš mozek může být zmatený a to způsobí celodenní únavu. Proto je dobré hned po probuzení roztáhnout všechny žaluzie a pokud je venku tma, rozsvítit světla.

Foto: Shutterstock.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account