Možná se dnes cítíte pod psa a není vám zrovna dobře. Nebo hledáte důvod svých vnitřních starostí a odpovědi na otázky, proč se necítíte ve své kůži. Možná za to může jen pocit a hledáte odrazovou plošinu, od které se chcete odrazit a začít znovu. Ale věřte mi,  myslet na negativní věci nikomu nepomůže. Je důležité hledat na sobě přednosti a pozitiva. Neutápějte se v pocitu, že nejste dost dobrá. 

Jen vy rozhodujete, zda budete trpět kvůli myšlence na nějaký malý nebo velký “nedostatek”

Může to být malá jizva na tváři, která se vám stala při pádu z kola v dětství. Nebo velká jizva po porodu, kdy se vám narodilo nejmilovanější miminko na světě. Může to být ztráta vlasů po chemoterapii, kdy jste svůj boj vyhrála. I každá nemoc, se kterou jste se naučila žít.  Může to být cokoli, co dle dnešního světa není IN, padesát kilo navrch díky štítné žláze, popálená tvář, široké boky nebo jen jedna noha. 

Pamatujte, krása je ve vás, není v názorech druhých

  Nechejte se naplnit hrdostí za jakýkoli boj, který jste sama se sebou vyhrála. 
  My jsme ty, které se mají naučit mít rády, my jsme osoby, které nesmí propadat panice a pocitu méněcennosti.
  Naučte se  přijmout sebe, jaká jste, se vším všudy.
  Naučte se vnímat své tělo, pocity, zážitky.
  Nepropadejte panice, že nejste úplně dokonalá a něco vám zrovna nevychází. 
  Dávejte ze sebe ven jen hezké věci.
  Vždy platí, že co hromadíte a živíte v sobě, šíříte následně kolem sebe. Mít se ráda je základ spokojeného života
Například moje kamarádka poslední dobou bojuje s útokem na svoji postavu, všímá si narážek, že jediné na ní je pěkná tvář a zbytek těla stojí za starou belu. Začala mít v sobě pochybnosti, že není dost krásná a že její tělo je díky štítné žláze jiné, než by chtěla. Naplnila se smutkem. Našla však v sobě sílu, vyhecovalo ji to a postavila se k takovým pocitům čelem a řekla si: Jsem krásná a budu na sobě ještě více pracovat. A o tom to je. Nepodcenit se, nedávat váhu řečem, které kolem vás budou. Lidé dokážou závidět a být zlí. Nedejte se! Ukažte jim, že jste svá a máte se ráda, tohle je nejlepší řešení pro váš pocit. Kamarádka začala cvičit pro svůj pocit, že něco pro sebe dělá. Dala si před sebe svoje osobní cíle. Pracuje na sobě, aby se cítila ještě lépe a mohla se na své okolí s jistou usmívat.
 
Není sama, kdo s něčím uvnitř sebe bojuje a snaží se vyhrát. Já už 32 let přijímám své tělo takové jaké je a i když mám (například při změnách počasí) velké bolesti a chodím dle posouzení druhých”křivě” a mnoho činnosti nemohu dělat, nic mě nezlomilo. Moje budoucnost je dle lékařů nejistá, nemoc se rozšířila i na ruce, ale já věřím v úplně jinou cestu svých možností. Naučila jsem se mít ráda a vnímat své tělo pozitivně. Nestěžuji si a nehledám lítost. Mohla jsem být zatrpklá osoba, která by se užírala vnitřně, litovala se, seděla někde sama v koutě a snažila se nebýt vidět. Ale proč?  Já jsem se rozhodla pro pravý opak. Chci být vidět a mám se ráda. Děkuji nebesům a vesmíru za vše, co mám a podařilo se mi získat. Je dobré živit v sobě naději, víru, lásku a snahu být ještě lepší.
Je dobré hledat nové možnosti seberealizace, být aktivní, pracovat na sobě a denně se motivovat. Vždy se otevřou dveře nových možností. Každá situace a zkušenost nás posouvá dál. 
Důležité rady pro každý den: 

Naučte se přijmout sebe, se vším všudy.
Mějte se ráda.
Zapomeňte na řeči závistivých lidí (většinou oni sami mají dost svých starostí).
Při slabosti a pochybnostech si dejte pro sebe pěkné cíle, jak být ještě lepší.
Pochvalte se každý den a dávejte si dárky, rozmazlujte se.
Hledejte na sobě přednosti.
Zdůrazňujte vše hezké, co ve vás je.
Projděte seberealizací a motivujte se.
Naplňte se láskou, radostí, pozitivními pocity.
Jestli chcete, změňte šatník nebo partnera, ale buďte to vy! Sebejistá a krásná. 
Nenechejte se vykolejit z rovnováhy.
Žijte svůj život, takový jaký chcete.
Chtějte být vidět a odkryjte hranice svých nových možností.
Foto: Shutterstock
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account