Jsem žena krev a mléko. Moje velikost je 44-46 a někdy se mi podaří objednat zboží, které tuto velikost má, a i tak mi je malé. Takže jsem smířená s tím, že něco na mě sedí a jiné věci nesedí. Neřeším, netrápím se a věci pak vrátím zpět firmě, která by si dle mého názoru měla udělat pořádek v číslování.
Miluji kalhoty na gumu, bez zipu a omezení. Miluji trička s výstřihem. A šaty. Nepotřebuji se halit do pytlů a schovávat své tělo před světem. Ano, čtete správně, mám se ráda taková, jaká jsem. A snažím se vypadat hezky. Samozřejmě, že nenosím bederní kalhoty a vylézající tanga, krátké topy a jiné věci (určené pro štíhlé), protože nesnáším trapasy a mám také nějakou soudnost.


Každá jsme nějaká a v tom je přece krása našeho bytí
Už od mala jsem věděla, že nebudu štíhlá a nějak mě to netrápilo. Mohl za to zdravotní stav, který mě omezoval v aktivním pohybu a možná i genetika. Nespokojenost s vlastním tělem nepatří k mým mindrákům, myslím, že tohle jen ubírá na sebevědomí a člověka svazuje a tíží. Mám kamarádky, které díky nespokojenosti se svým tělem a díky vlastní sebekritice držely různé diety a pak byly překvapené z jojo efektu. Kolik je modelek s velikosti XXL a vůbec neřeší svoji váhu. Jsou spokojené se sebou a milují své tělo takové, jaké je. Tak není důvod stresovat a šílet z váhy, když se cítíte dobře!
A myšlenky, že se nebudeme nikomu líbit? Blbost, je tolik mužů, co se za námi s obdivem otáčí a ti naši (miláčci) jsou z nás úplně paf  I s větší postavou umíme být krásné a přitažlivé. Je to totiž o tom, co z nás vyzařuje. Máme v sobě  charisma, sexepíl a radost ze života. A myslím, že s věkem máme i méně vrásek a zrajeme jako víno. Ale dost chvály.
Je třeba si udělat pořád v hlavě. Položte si tyto otázky:

    Co vlastně chcete?
    Na čem vám záleží?
    Je postava pro vás důležitá?
    Musíte řešit váhu?
    Trápí vás zdravotní problémy?


Pro mě postava není to nejdůležitější. Mám se ráda i oplácaná (jak se říká). Ale člověk se musí cítit dobře a měl by i dobře vypadat. To znamená, že připouštím vliv váhy na kvalitu našeho života. Těžkopádnost, nemoci, lenost, sedavý způsob života, ztráta sebevědomí, pocit hrocha v porcelánu, tohle souvisí s tím, jak vypadáme a kolik vážíme.
Kdy se hodí řešit sebe a svoji váhu?
Jednou si všimnete, že máte dvojí bradu, kalhoty se více zařezávají do těla, natékají vám nohy a do schodů už není chození tak snadné. K tomu všemu se přidá problematická pleť a problém ve vztahu s partnerem. Pak se postavíte na váhu a vaše milované tělo vás při pohledu na ní prostě zradí. A je vymalováno. Mrknete znovu na váhu a do zrcadla, zhodnotíte situaci a jednáte.
Někdo mávne rukou a hodí “nějakou debilní váhu” za hlavu. Jiný se rozhodne změnit svůj život a překope celou životosprávu. Rozhodnutí je vždy na vás. Jen vy můžeme změnit svůj život a to, jak vypadáte.


Důležitá je spokojenost se sebou a svým tělem a vnitřní pocit, že se máte ráda taková, jaká jste
Pokud jste spokojená a vše vám vyhovuje, nic nechybí a nemáte žádné problémy, je vše v pohodě. Nemusíte nic řešit. V jiném případě vás tělo samo upozorní, že něco s ním není v pořádku. Myslet na své zdraví je na prvním místě a váha + postava s tím souvisí! I když se to nedá tak přesně označit, protože někdo může mít vyšší váhu a širší postavu například díky štítné žláze a nic s tím neudělá. Nebo po mateřství většinou nabereme kila navíc. Tyhle věci se musí řešit u každého individuálně. Někdo se přejídá a jiný za svoji váhu opravdu nemůže.

Já sama jsem poslední měsíc přestala jíst sladkosti a bílé pečivo, zařadila do svého jídelníčku více zeleniny a ovoce a snažím se nezapomínat na pitný režim. K tomu všemu více chodím ven. Nepotřebuji mít velikost 38, ale chci se cítit dobře a vím, že moje zdraví změnu potřebuje.
Inspirujte se krásnou Ashley Graham!
Plus size modelka Ashley Graham ví jak na to. Za svou postavu se nestydí, ba naopak! Postavila si na ní svou kariéru a pomáhá ženám ke zdravému sebevědomí.

Jak jste na tom vy? Řešíte svoji váhu? Nebo jste naprosto v pohodě.
(zdroj obrázků: Pixabay, Pinterest)

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account