Snažíte se zhubnout, ale ručička na vaší váze se né a né hnout? Zkoušíte všechny osvědčené tipy, ale výsledky veškeré žádné? Možná je na cestě za ztrátou kilogramů na čase zohlednit sílu hvězd a vybrat si tipy, které budou vyhovovat vašemu znamení zvěrokruhu. Je totiž vědecky dokázáno, že znamení zvěrokruhu má vliv na váš metabolismus. Proto jsem pro vás sepsala tipy a metody hubnutí, které na vás budou konkrétně fungovat. 

 

Beran (21.3. – 20.4.)

Berani díky své povaze berou dietu jako boj, který je nutné za každou cenu vyhrát. Dobré je, že se sport může lehce stát vaším koníčkem. Pro Berany je proto nejlepší zónová dieta, která hraje všemi aspekty ve prospěch jejich povahy. Vzhledem k tomu, že Berani rádi provádějí věci stanoveným způsobem a nemají rádi neuspořádané plány, je pro ně zónová strava ideální. V takovém případě byste měli rozdělit jídlo na 40% sacharidů, 30% tuků a 30 % bílkovin. To pomůže Beranům uchopit jejich váhu pevně do rukou a zároveň to s dietou nijak nepřehánět.

Býk (21.4. – 21.5.)

U tvrdohlavých Býků je ideálním řešením dieta s jasným časovým a množstevním plánem. Toto sluneční znamení má totiž ve výnku dávku velké trpělivosti, takže pro ně není těžké dietní plány dodržovat. Navíc jejich býčí tvrdohlavost zapříčiní, že jakmile si jednou vezmou do hlavy, že zhubnout, svého cíle se nechtějí vzdát. Pokud se na to sami necítíte nechte si sestavit dietní plán u odborníků a pak se ho držte. Tak budete mít kontrolu nad hubnutím a zároveň motivaci, což je přesně to, co toto znamení potřebuje.

Blíženci (22.5. – 21.6.)

O Blížencích je známo, že mají adaptivní a inteligentní povahu a proto je pro ně vhodná takzvaná Aktinsovova dieta. Tato dieta má miliony příznivců po celém světě, které vymyslel doktor Robert Atkins. Dieta má tři fáze. První fáze je velmi náročná – můžete si při ní dovolit jen 20 gramů sacharidů denně. Ty by měly navíc pocházet ze zeleniny, ideálně listové (brokolice, špenát, salát) nebo z fazolí. V další fázi si můžete „dopřát“ už 40 gramů sacharidů denně. Třetí fáze pak pomalu přidává přílohy.

Rak (22.6. – 22.7.)

Sympatické a laskavé znamení Raka potřebuje dietu, která bude rezonovat s klidem jejich povahy. Na jejich zdraví a fyzickou kondici má největší vliv momentální rozpoložení a nálada. Veganská strava se proto pro ně ukazuje jako nejlepším řešením, protože vyžaduje neutrální potraviny, které pomáhají jejich nepředvídatelné mysli. Veganská strava eliminuje používání jakýchkoliv živočišných produktů. 

 

Lev (23.7. – 22.8.)

Pokud jste narozená ve znamení lva, jistě víte, že se potřebujete pro hubnutí nadchnout, jinak vás motivace rychle opustí. Zároveň potřebujete dietu, která vám pomůže zhubnout a zároveň nepřijít o energii, která je typická pro toto znamení. Lev je přírodně hravý, a proto je pro něj nejlepší bezlepková strava. Kvůli svému šťastnému já by totiž lev nikdy neměl hladovět, ale zato by měl jíst vyváženou stravu, která má dostatek potřebných živin.

Panna (23.8. – 22.9.)

Vzhledem k tomu, že Panny mají tendenci mít racionální povahu, je pro ně ideálním řešením nízkosacharidová strava s vysokým obsahem tuků a bílkovin. Nízkosacharidové stravování je výživový směr, ve kterém jsou sacharidy v potravě redukovány ve prospěch tuků. Jinak řečeno – jíte tučná jídla, v běžných dietách zakazovaná, ale zato si nemůžete dát ani celozrnný chléb, rýži či brambory. Panny rády pečují úzkostlivě o své zdraví a dobrovolně rády sáhnou po stravovacích kompromisech, pokud to bude mít výsledek úbytek kilogramů.

Váhy (23.9. – 23.10.)

Harmonické a stabilní znamení Vah vyžaduje vyváženou stravu. Zároveň je pro ně daleko snadnější konzumovat potraviny, které jsou pastvou pro oči. Proto je pro ně středomořská strava, jež klade důraz na ovoce, zeleninu, ryby a obiloviny, to pravé. V kombinaci s tím, že váhy nemívají problém s nedostatkem pohybu, ale raději se uchylují ke cvičení, které vede k duševní pohodě a rovnováze, je středomořská strava ideálním dietním řešením.

Štír (24.10. – 22.11.)

Štíři k sobě dokážou být opravdu tvrdí, a proto snadno zhubnou za krátkou dobu. Důležitým aspektem jejich hubnutí je ale strava, která jim zároveň pomůže postavu dlouhodobě udržet. Proto je pro ně ideální strava, která se dělí na dny a skupiny potravin, které se mohou v daný den jíst. Například v pondělí budete jíst ovoce, v úterý zeleninu a tak dále. Jednoduchý dietní plán je pro jinak rozporuplného Štíra velmi potřebný.

Střelec (23.11. – 21.12.)

Pro optimistického a neklidného Střelce bude Paleo dieta odpovídat na všechny jeho starosti s hubnutím. Střelcům bude poskytnuta strava, která jim dá nejen naději na hubnutí, ale také uklidní jejich povahové já. V moderní Paleo stravě se od vás totiž vyžaduje, abyste jedli přírodní jídla, která byla k dispozici v paleolitu – to je ovoce, ořechy, maso, mořské plody atd. Tím se také vyhnete přílišné konzumaci éček a jiných škodlivých surovin.

Kozoroh (22.12. – 20.1.)

Praktický Kozoroh může uspět pouze s dietou, která má precizně sestavený jídelníček a plán sportovních aktivit. V takovém případě je pro ně jasným řešením Keto dieta. Jedná se o dietu, kdy játra používají uložený tuk k produkci ketonů. Ketony naše tělo potřebuje, bez nich by tělo nemělo energii. Tomuto stavu se říká ketóza, proto používáme zkratku Keto dieta. Největší výhodou tohoto stravování je, že vyžaduje, abyste se vzdali sacharidů a zůstali na tucích a bílkovinách, abyste zhubli. To přesně vyhovuje trpělivé povaze Kozorohů!

Vodnář (21.1. – 20.2.)

Vodnáři mají největší problém s nepravidelným stravováním, které snadno nepříjemně ovlivní jejich postavu. Nezávislí myslitelé za jaké se Vodnáři dají považovat se proto potřebují osvobodit od skupin potravin, které nevyhovují jejich tělu, přestože je jejich jazyk miluje. To znamená, že ideálním řešením je pro ně Whole 30 Diet, kdy opustíte skupiny potravin jako jsou rafinované cukry, alkohol, mléčné výrobky či určité druhy zrní. Jelikož Vodnáři neradi plují s davem, celá dieta Whole 30 Diet je pro ně ideálním způsobem, jak mohou hubnout individuálně.

Ryby (21.2. – 20.3.)

Ryby jsou soucitné a potřebují stejný přístup, i když chtějí zhubnout. Během diety by se také měly vyhýbat konzumaci alkoholu, který jim škodí. Ideálním řešením je pro ně výběr surové stravy, která jim pomůže zbavit své tělo nečistot a zhubnout. Jak název napovídá, surová strava znamená nevařené jídlo a čerstvé přírodní potraviny. Ty pomohou jejich psychické pohodě a eliminaci stresu.

Foto: Shutterstock

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account