Sebevědomá žena. Krátké významné sousloví se silným obsahem. Jaká žena je sebevědomá?
Taková, která si je vědoma své vnitřní síly. Sebe-vědomá znamená být si vědoma sebe sama, svých možností a potenciálů, ale i těch stránek osobnosti, které ještě musíme doladit. Přiznat si, v čem jsme dosud slabí a co ještě musíme zlepšit, je totiž veliká síla!
Je snadné tvářit se sebevědomě a přitom sebevědomá (sebevědomý) nebýt, každý zná ve svém okolí někoho, kdo není tím, za koho se vydává. V tomto sportu vynikají zvlášť některé typy mužů. I oni nás ale něco naučili, přinejmenším tento druh rozeznat a příště se obloukem vyhnout. 
I to je sebevědomí, dokázat rozlišovat. Přetvářka vždy vyjde najevo, dříve či později. I když se možná někdy spálíme… 


Být sebevědomá znamená znát se
Přemýšlet o sobě, být si jistá určitými postoji, ze kterých prostě neslevíme, protože víme, že jsou nejen skutečně pravdivé, ale i zásadně důležité pro nás osobně. Pro naši vnitřní jistotu a přesvědčení o správnosti určitého pohledu nebo postoje. Pro to, čím jsme si prošli a jakou máme zkušenost. 
Být sebevědomá znamená ale i brát sebe sama s nadhledem, mít smysl pro humor a dokázat druhé rozesmát a potěšit. 
Čím víc víme o životě, přes všechny naše pády a opětovná zvednutí se, tím víc se cítíme sebevědoměji. Klíčové je zvednout se. Když jsme na kolenou a dokážeme zase vstát a jít dál, bez myšlenek ukřivdění nebo dokonce pomsty, jsme silnější a silnější. 
Každá žena, která nezatrpkne a minusy promění v plusy, je sebevědomá žena. I kdyby jí právě nebylo zcela do smíchu, její sebevědomí roste. A je to na ní znát. 
Jde o důvěru. Pokud věříme, že dokážeme změnit okolnosti našeho momentálně složitého života, stáváme se sebevědomými. Pokud dokážeme pracovat na svém růstu, na pochopení a lásce navzdory všem překážkám, jsme sebevědomé. Každá skutečně sebevědomá žena vyzařuje zvláštní sílu, její aura je plná zářivé energie.
Dovolím si citovat sebevědomou a vnímavou Meryl Streep:
Na některé věci už nemám trpělivost. Ne proto, že bych se stala arogantní, ale proto, že jsem ve svém životě dosáhla bodu, kdy nechci ztrácet čas věcmi, které mě zraňují. Nemám pochopení pro cynismus, nepřiměřenou kritiku a agresivní požadavky všeho druhu. Ztratila jsem zájem dělat radost lidem, kterým na mně nezáleží, milovat lidi, kteří mě nemilují a usmívat se na ty, kteří se na mě neusmívají…

 
Foto: Shutterstock, Pinterest a Dhyamis Kleber/Pexels 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account