Opakování je matkou moudrosti. Všichni sice známe, jak předcházet onemocnění, ale chránit se před útokem virů je v dnešní době víc než aktuální. Vytvořte si strategii a podpořte svůj imunitní systém nejen v chladnějším období, ale i s příchodem teplejších dnů. Zde jsou cenné rady lékařských odborníků, jak na správnou prevenci.

Jaké jsou nejlepší rady lékařů, které vás přiblíží k plnému zdraví? 

1. Noste roušky či respirátory

O tom, že je rouška nebo respirátor nutností dnešní doby, nikdo nepochybuje. Obě možnosti snižují průnik cizích patogenů do našich plic. Zároveň omezují možnost, že bychom mohli někoho nakazit svými infekčními částicemi.  

2. Myjte si často ruce

Jak důkladně si myjete ruce? Věnujete této činnosti dostatek času, nebo si ruce jen zběžně opláchnete vodou? Pořádné mytí rukou se skládá z několika kroků a je považováno za základní prevenci před nákazou různými typy virů včetně žloutenky, salmonely a mnoha dalších onemocnění. Nejdříve si proto ruce namočte pod tekoucí vodou, naneste mýdlo a pak ruce čistěte po dobu 20 sekund. Závěrem je dobře opláchněte a osušte čistým ručníkem.  

3. Používejte dezinfekční prostředek na ruce

Někdy člověk nemá hned možnost umýt si pečlivě ruce pod tekoucí vodou. Řešením jsou dezinfekční prostředky, které by se měly stát součástí našich kabelek, zásuvek v autě nebo stolů v kanceláři. Vybrat si můžete gelové dezinfekce, dezinfekce ve spreji nebo ve formě ubrousků.

4. Nedotýkejte se svého obličeje

Váš nos a oči jsou nejčastějšími místy, kudy se bakterie mohou dostat do vašeho těla. Řešením je vůbec se těchto míst a ideálně celé tváře nedotýkat. Alespoň do té doby, než vaše ruce budou pečlivě umyté.

5. Dopřejte si dostatek spánku

Každý člověk potřebuje jinou dobu spánku, ale lékařští odborníci se shodují, že minimální čas ideálního spánku je 8 hodin. Vypněte tedy dříve televizi a jděte si lehnout včas. Vaše tělo se vám za pravidelný spánkový režim brzy odvděčí. 

6. Zapojte do boje pomocníky

Jakmile budete mít pocit, že na vás „leze“ nepříjemné nachlazení, zapojte do hry pomocníky z lékárny. Například ústní sprej ViruProtect vám pomůže bojovat s viry daleko snadněji. Dokonce dobu trvání nachlazení může snížit až o 3 dny. In-vitro studie prokázala, že zdravotnický prostředek ViruProtect deaktivuje mnoho virů nachlazení a může snížit jejich počet až o 90 %. ViruProtect dokáže pomoci i těm lidem, kteří ještě nevykazují žádné příznaky nachlazení – umí totiž deaktivovat mnoho virů, které se již nachází na sliznici nosu a krku. Více se dozvíte na FACEBOOKU nebo ZDE.

ViruProtect je zdravotnický prostředek ve formě ústního spreje

7. Jezte dostatek ovoce a zeleniny

„Nakopnout“ váš imunitní systém můžete snadno a rychle zdravým jídlem. Podle lékařů je dokonce zdravá strava pancéřovým štítem proti virům a bakteriím a může dát vašemu tělu větší šanci bojovat s jakýmikoliv nemocemi, které může váš organismus v průběhu dne zachytit. Zaměřte se na ovoce a zeleninu s vysokým obsahem vitamínu C jako je žlutá paprika, kiwi, brokolice, citrón nebo liči.

8. Pravidelně cvičte

Pohyb zvyšuje imunitní funkce vašeho organismu a pomůže tělu bojovat proti jakýmkoliv chorobám včetně chřipky. Určitě to s ním nijak výrazně nepřehánějte, protože přetížení naopak může váš imunitní systém ohrozit. Zkuste třeba každé ráno cvičit 10 minut jógu, nebo si dvakrát týdně zajděte na delší procházku.

9. Udržujte si odstup

Dvoumetrové rozestupy ve frontě na kávu nebo při nákupu, vyhýbání se přeplněným místům nebo omezení podávání rukou. To jsou základy, které budou minimalizovat vaši nákazu různými viry.   

10. Zachovejte si pozitivní přístup

Nedávný výzkum odhalil, že pozitivní přístup a radost vám pomůže v boji proti chorobám jako je nachlazení nebo chřipka. Snažte se nepropadat depresi a místo toho si čas od času (nebo každý den) vymyslete aktivitu, která vám udělá radost a naplní váš život štěstím.

Foto: Shutterstock, archiv

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account