Máte doma mouku? No jistě, že ano, asi jako většina lidí. A už jste z ní zkusili udělat dětem modelínu nebo si s ní nasucho umýt vlasy? S její pomocí lze urychlit i léčbu pupínků a naleštit nerezové povrchy!
Mouka má v arzenálu každého kuchaře své nezastupitelné místo. Jak by také ne! Vždyť je při zahušťování omáček i přípravě knedlíků, pečiva a sladkých dezertů jen horko těžko nahraditelná! Věděli jste ale, že se dá využít i jinak, než jen při vaření a pečení? A zde je pár konkrétních případů i dávka inspirace…
Účinná zbraň na pupínky
Znáte to. Čeká vás romantická schůzka nebo důležitý pracovní pohovor, jenže ouha, na obličeji se objeví něco, co kráse ani sebevědomí vůbec nepřidá – otravný pupínek. Co teď? Vytaste na něj mouku! Pokud ji smícháte s medem a necháte na nežádoucím útvaru působit celou noc, ráno bude kosmetická pohroma mnohem méně výrazná. Celé kouzlo spočívá v tom, že zatímco sypký pomocník uhřík vysuší, včelí sladidlo popožene léčbu i regeneraci.
Leštidlo nerezových povrchů
Nerezové povrchy jsou sice hezké a takové úhledné, nicméně jejich praktičnost trochu pokulhává, protože je na nich vidět každý prst i otisk. Čím je běžně leštíte? Zkuste někdy použít jmenovanou bílou potravinu, stačí jen malé množství, suchý hadřík a pár minut času.
Náhrada suchého šamponu
Máte-li ve zvyku mouku před použitím nejprve prosévat, možná vás nadchne skutečnost, že bez většího problému zastoupí suchý šampon. Naneste ji ke kořínkům a na pokožku hlavy, promasírujte prsty a následně vyčešte. Hřeben odstraní nejen tento spásný prášek, ale i přebytečné oleje a nečistoty, takže v nouzových případech či v časové krizi nemusíte podstupovat klasické mytí vlasů.
Dětská modelína
Vymyslet v době pandemie a navíc během sychravého podzimu nějaký kloudný program, který bude bavit naše nejmenší, může být pěkně velký oříšek. Ale co kdyby si vaše děti udělaly vlastní modelínu? Není nic snazšího. K výrobě je potřeba jen osm šálků mouky a dětský olej. Se vzniklým těstem si užije spoustu zábavu celá rodina!
Foto: Shutterstock
Autorka: Kateřina Málková

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account