Možná to znáte. Najednou vás přepadne touha absolutně změnit účes. Krátké na dlouhé, rovné na vlnité, hnědé na červené. Jestliže vás tahle touha přepadla právě teď, jděte do bordó. To je totiž letošní barva podzimu, na vlasech.

I já se do ní zamilovala. Hrdě jsem si nesla fotografii ke kadeřnici, jak ji oznámím svůj skvělý nápad. Z hnědovlásky na tmavě červenou. Už tehdy mi ale v hlavě naskakovaly otázky. Nebudu moc výrazná? Budu moct nosit své oblíbené červené rtěnky? A co oblečení? Jestli se rozhodnete pro bordó, chce to mít tyto otázky vyřešené. Já nakonec zůstala u klasiky.
Komu padne jak ulitá?
Na své si přijdou zejména tmavovlásky, u blondýnek bude změna velmi výrazná. Kadeřníci ji doporučují pro přirozeně tmavě plavé vlasy a středně hnědé. I tak bude barvou velmi výraznou. Vlasy v barvě červeného vína se poměrně rychle stávají velkým hitem i na  Instagramu. Díky propojení chladných modrých tonů spolu s teplými červenými sluší bordó odstín téměř všem typům žen. Brunetky dají svým vlasům lesk, blondýnky se promění z křehké víly v ženu vamp, černovlásky nechají více vyniknout svůj obličej a zrzky zjistí, že jim barva dokonale padne. 

Výhodou takzvaného burgundy odstínu je i to, že si skvěle rozumí jak s výrazným líčením, tak i s opravdu střídmým make-upem, který není téměř vidět. Červená bordó je zářivou a živou variací s tóny zachycujícími světlo, díky kterým budou vlasy na slunci zářit intenzivní červenou. Budete středem pozornosti, a to je důležité si uvědomit. Je tedy vhodná pro ženy, které unesou časté pohledy lidí. Tu pak ony samy musí věnovat i svým vlasům, neboť na nich bude vidět každá nedokonalost. „Bohužel neexistuje moc vlasových prostředků pro červené vlasy, proto je potřeba používat přípravky na barvené vlasy. A tím to nekončí,“ říká kadeřnice a stylistka Barbora Komárková.
Desatero bordovlásek

Nechte si ten správný odstín vytvořit v kadeřnickém salónu. Do domácího experimentování se nepouštějte.
Vyvarujte se silnému polednímu slunci. Pigmenty červených vlasů jsou velmi citlivé na světlo, což může vést k vyblednutí barvy a poškození vlasů. Noste klobouky či čepice.
Týden po barvení se vyhýbejte chlorované vodě, tedy zejména bazénům.
Pozor na odrosty. Zvykněte si na častější dobarvování.
Nebarvěte své červené vlasy příliš často. Maximálně jednou za měsíc.
Každý týden si dopřejte výživnou masku.
Než odbarvíte, zkuste barvu pomocí tónovacích šampónů. Chvíli si na barvu zvykejte.
Používejte speciální vlasovou kosmetiku na barvené vlasy.
Častější dobarvování je základem, aby barva působila dobře.
V případě rychle mastících vlasů se barva rychleji vymývá, proto je dobré investovat do suchých šampónů.

Nové vlasy, jiné líčení a barva oblečení
Vlasy budou nejdominantnější. Přidejte tedy na make-upu i líčení očí. Na denní líčení se doporučují neutrální odstíny očních stínů, jako béžová, šedá, antracitová, mocca. Tužku na oči tmavě hnědou nebo antracit. Černá řasenka oko otevře, tvářenku zas naopak volte neutrálně růžovobéžovou či starorůžovou. Na rudé rtěnky spíše zapomeňte, tak i na fialové, spíše hledejte v barvě stejného odstínu jako vaše rty. Důraz na líčení bude kladen spíše na dokonalé sjednocení pleti a výraznější oči.
A co oblečení? Máte si pořídit novou garderobu?
S bordó vlasy dejte do páru zelenou. Od smaragdu až po teal. Ani modrá není špatným společníkem, volte ji v barvě námořnické, kobaltové a světle modré. Rozumí si i s bílou a černou. Spíše volte jednoduché střihy s ne tak výraznými vzory. Šperky se pak hodí stříbrné. A nezapomeňte. Jelikož zvolíte barvu, která jde proti proudu, volte i  tak své oblečení. Buďte rebelkou.
 Foto: pinterest.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account