Se striemi se za svůj život setká téměř každá žena. Jejich výskyt i četnost nelze zcela ovlivnit, i když bychom si přáli pravý opak. Rozhodně vsaďte na prevenci, a pokud se i přesto objeví, nemusíte ještě zoufat. Jak na ně? 
Puberta, těhotenství, razantní hubnutí či naopak přibírání na váze. Přesně tohle jsou častí viníci v rámci tvorby strií. Pokožka se pod zátěží napne, jindy elastická vazivová vlákna nevydrží nápor a zpřetrhají se.  Na to upozorní bělavé linky či drobné jizvičky táhnoucí se po těle. Mohou mít také růžovou až fialovou barvu, po čase blednou. Místečka postižená striemi, česky pajizévkami, bývají na pohmat patrné, charakterizují je drobné prohlubně.

Nejrizikovějším obdobím na vznik strií je těhotenství
Těhotenství doprovází hmotnostní výkyvy a také napínání pokožky spolu s rostoucím bříškem. Totéž platí i o kojení. Nevyhýbají se ani dětem v době růstu či sportovcům. Do noty jim nahrává jak hormonální léčba a klimakterium, tak rovněž genetická zátěž.  S adekvátní péčí se jich ale můžete nadobro zbavit. Co pomůže, když vám strie křižují oblast bříška, boků, stehen či ňader?
Každá jizva, stejně jako i strie, se přirozeným procesem hojí. Abyste to pokožce ulehčili, myslete na pravidelné promazávání.  Na výběr máte z nepřeberného množství přírodních olejíčků, sér s obsahem kolagenu, tělových másel, nesoleného sádla či léčivých bylinných mastí. Někdo vsází také na účinky biolampy. 
Mazat je základ prevence, když už je pozdě pomůže jen neinvazivní zákrok
Pokud krémy nezabírají, přichází na řadu zákroky na estetických klinikách. Mezi ty nejúčinnější a zároveň nejšetrnější patří laserové a mikrojehličkové ošetření. Laserový paprsek pomůže s těmi silnějšími a hlubšími, tj. fialovými striemi. Jemnější pajizévky zregenerují mikrojehličky. Vpichem dochází k nastartování přirozených regeneračních procesů, mimo jiné k aktivaci kolagenu. Průběh ošetření je díky lokální anestezii zcela bezbolestný. Pro dosažení těch nejlepších výsledků je doporučeno ošetření opakovat.
 

1 Komentář
  1. NelaVávrová 10 měsíců ago

    Mazat, mazat….

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account