Pod stromečkem chceme hlavně potěšit své blízké. Chcete letos Vánoce pojmout ekologičtěji, udržitelněji a zeleněji? Jaké dárky vybrat pro všechny milovníky přírody, ekologie a udržitelného životního stylu? Vybrala jsem pro vás tentokrát takové, které neskončí na skládce, obsahují minimálně plastů a obalů a neublíží naší planetě. 

 

Tuhá mýdla, Lush

V roce 2020 prakticky nepostradatelná věc. Mýdlo! Pořiďte svým milovaným tuhá ekologická mýdla v krásném balení v recyklovatelném a kompostovatelném obalu. Jsou bez palmového oleje a s voňavými ingrediencemi jako je citrón, mořská rasa, levandulová silice, extra panenský kokosový olej nebo extrakt z gardénií. 

 

Květina, Obi

Darujte doslova dar života v podobě nové pokojové rostliny nebo třeba balíčku semínek pro všechny nadšené pěstitele. Alokázie neboli sloní ucho je rostlina se zářivě zelenými listy, má ráda teplo a není příliš náročná na světlo. Navíc opravdu skvěle vypadá a pokud se o ní bude váš obdarovaný dobře starat, může mu dělat radost roky.

Vonná svíčka, The Greatest Candle in the World

Světlo a vůně svíček patří nepostradatelně nejen k Vánocům, ale i zimě obecně. Hřejivý plamínek dokáže zahánět chmury nad brzkým stmíváním a navodí vám pocit úžasné pohody. Vyberte si jako dárek svíčky ekologické. Například vyrobené z použitého olivového nebo slunečnicového oleje. Tato se jmenuje jasmínový zázrak a vydrží hořet 20 hodin.

Krém na ruce, L’Occitane Shea Butter Cream

Další nepostradatelná záležitost roku 2020 – krém na ruce. Vyberte takový, který v sobě snoubí bambucké máslo, med a výtažky z mandlí a kokosového oleje jako je tento. Na dotek příjemný balzám se lehce roztírá a vstřebává. Navíc pomáhá uzdravit a chránit suchou a dehydrovanou pokožku. 

 

Dárkové balení bio čajů, Sonnentor

Máte nejlepší kamarádku, kamaráda nebo třeba skvělé kolegy? Proč jim zkrátka nepoděkovat za krásný rok bez slov? Třeba dárkovým balení ekologických čajů. Vyberte takové, které snižují uhlíkovou stopu, jsou bez palmového oleje a v bio garanci. Neuděláte chybu!

Masážní Guasha, Imwoman.cz

Guasha destičky jsou jednou z nejstarších praktik čínské medicíny. Používají se k masáži celého těla nebo v péči o pleť. Té pomáhají k tonizaci pleti a prokrvení obličeje a stimulaci lymfatického systému. Podívejte se na značku Iamwoman.cz, kde najdete mnoho produktů, které vám vyharmonizují vnitřní rovnováhu a jsou z ekologických materiálů. 

 

Domácí kompostu, Kitchen Craft Living Nostalgia

Bioodpad je velkou součástí každé domácnosti. 40% celkového komunálního odpadu je každý rok tvořeno právě jím. Toto vysoké procento můžete snížit a nadále odpad efektivně využít. Co tentokrát netradičně darovat vlastní kompost, který vypadá elegantně, stylově a ještě pomáhá přírodě.

Termo nádoba na kávu nebo čaj, BeEco Americano

Máte v rodině nebo ve svém okolí milovníka kávy či čaje? Pak pro něj bude ideálním dárkem cestovní temo nádoba z ekologického materiálu s dvojitými stěnami. Nejenže udrží ranní kávu teplou, ale ještě je vyroben z pšeničné slámy, takže se perfektně hodí do domácností, ve které lidé myslí na udržitelnost planety. 

Foto: archiv

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account