To, že jsou nohy teď schované v uzavřených botách a zabalené do tlustých ponožek, ještě neznamená, že se o ně nemusíte starat. Spásu pro suché a popraskané paty přináší cibule, jogurt smíchaný s bylinkovým čajem nebo mléko s medem.
Popraskané paty jsou poměrně častým problémem, a to bez ohledu na roční období. Skepticky hledíte na ty svoje a říkáte si, že by si trochu péče opravdu zasloužily? A co vám brání? Poohlédněte se v domácích zásobách, v nichž máte hned několik vhodných pomocníků. Kdo se hlásí do služby?
Cibule má překvapivé zkrášlující přednosti
Možná je to k nevíře, ale cibule svede divy v mnoha nepříznivých kosmetických situacích. Zesvětluje například pigmentové skvrny, léčí akné, zpomaluje tvorbu vrásek a zastavuje lupy. To ale pořád není všechno. Už naše babičky moc dobře věděly, že ošetření chodidel cibulovou šťávou přinese výsledky v podobě hebké a vláčné pokožky, která přímo vybízí k pohlazení. Zkusíte to na vlastní kůži i paty?
Jogurt. A nejlépe v kombinaci s bylinkami
Že bílý jogurt není jenom k jídlu, to je nejspíš zbytečné připomínat, neboť tvoří základ mnoha pleťových masek i vlasových zábalů. Sametové a zregenerované paty vám zajistí i jeho spojení s bylinkovým čajem. Obzvláště se pak hodí mátový, levandulový, šalvějový, mateřídouškový nebo heřmánkový. Jakmile získanou „hmotu“ nenesete od prstů až po kotníky, zabalte končetiny do froté ručníku a nechte ji působit alespoň půl hodiny.
Mléko s medem? Taky možnost
Egyptská královna Kleopatra se v této směsi koupala, neboť věřila tomu, že mléko s medem ji zaručí hebkou a zářivou kůži, stejně jako krásné a zdravé vlasy. A světe, div se, jedna z nejkrásnějších panovnic všech dob se v tomhle vůbec nemýlila! Není tedy na co čekat. Nachystejte si lázeň, jež se skládá ze dvou šálků mléka a polovičního množství rozehřátého včelího produktu. Namáčejte v ní nohy přibližně deset minut a poté si je ještě namasírujte za účelem lepší absorpce výživných složek. Výsledný efekt vás nadchne!
Foto: Shutterstock
Autorka: Kateřina Málková

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account