Ohlédněte se spolu s námi do minulosti. Máme pro vás nejžhavější události, které slaví dvacetileté výročí.

Rok 2020 je pro mnohé z nás překvapením. Ať už jsme od něj čekali cokoliv, nebudeme si nic nalhávat… Krapet nás všechny překvapil. Proto v dnešní době není na škodu ohlédnout se s námi do minulosti a podívat se na největší momenty od roku 2000, které letos slaví svoje výročí. Možná jste na ně zapomněli, ale není na škodu si je připomenout. Od roku 2000 se toho totiž stalo opravdu mnoho… Brad Pitt randil s Jennifer Aniston, Lady Gaga vydala svoje první album a Joanne Rowling světu odhalila pokračování Harryho Pottera. Ale je toho mnohem více… Jen čtěte dál.

Eminem získal sošku Oscara

Ačkoliv on osobně při předávání nebyl, aby si sošku sám převzal, byl to pro mladého hiphopového zpěváka velký okamžik. Za úvodní píseň „Lose Yourself“ k filmu 8. míle získal sošku Oscara. Svoji tehdejší nepřítomnost vynahradil všem přítomným o dvacet let později, kdy vystoupil s touto písní na předávání Cen filmové akademie v únoru roku 2020. 

 

Harry Potter se dočkal pokračování

Svůj první román Harry Potter a kámen mudrců vydala úspěšná spisovatelka J.K. Rowling v roce 1997 a od té doby svět šílel po dechberoucím světě mladého čaroděje. Kniha změnila autorce  život a s příchodem finální knihy Harry Potter a relikvie smrti se talentovaná spisovatelka stala miliardářkou. 

 

Apple představil světu iPod

Byla to revoluce v poslechu hudby. Předtím než se americká společnost Apple zaměiřila na kultovní telefony, Steve Jobs představil světu mp3 přehrávač budoucnosti. Zaměřil se na nedostatky jako byla krátká výdrž baterie, malý obsah uložených skladeb a kultovní design. V roce 2001 bylo těžké jít po ulici a nevidět tuto kultovní hračku u každého. Možná proto bylo prodáno přes 220 000 000 iPodů a tato technická hračka se stala nejrpodávanějším audio přehrávačem světa.

Brad Pitt a Jennifer Aniston byli nejmocnějším párem Hollywoodu

Byl to dokonalý hollywoodský milostný příběh. Ona byla popuární sitcomová herečka (Kdo by ji nemiloval jako Rachel ze seriálu Přátelé?) a on byl jedním z nejhezčích herců filmového plátna. Jennifer Aniston a Brad Pitt vládli titulním stránkám módních i bulvárních magazínů od roku 2000 a jejich příběhy rozhodně patřily k nejčtěnějším. Srdce celého světa bylo zlomeno v roceno 2005, kdy se pár rozešel po aféře, kterou měl Pitt s Angelinou Jolie. Oba herci však dodnes zůstávají přátelé.

Zrodila se hvězda! Přivítejte Lady Gaga

Když v létě vyšla píseň „Just Dance“ z prvního alba dnes nejuznávanější zpěvačky historie, nikdo nevěděl, co přijde. Gaga si však nejen díky své překvapivé image a nespornému talentu rychle vybudovala pověst uznávané pěvecké ikony. Rozbila totiž prvoplánové myšlení společnosti o tom, jak má vypadat klasická „pop star“ a našla si svoji cestu. A ta nás baví dodnes!

Véčka byla hit!

Kdo by si nepamatoval legendární rozkládací telefon Motorola Razr. Když ho společnost v roce 2004 představila, stal se nejen novodobým digitálním pomocníkem, ale vlastnit tento telefon byla ta nejvíc trendy záležitost. Byl elegantní, tenký a nepodobal se ničemu, co bylo tehdy možné v obchodě s elektronikou koupit. Společnost Motorola v únoru 2020 představila jeho novou verzi, ale buďme upřímní a řekněme si, že některé věci je lepší ponechat minulosti.

Foto: Shutterstock, archiv

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account