Která žena by netoužila po krásných vlasech. A tak jim dopřáváme tu nejlepší péči, snažíme se o ně starat, jak jen to nejlépe umíme. Jenže všechna tahle pozornost může vyústit v úplný opak, než by nás napadl.
Čím svým vlasům rozhodně neprospíváme?
Chci je dlouhé, nebudu je stříhat
Když máte krátký účes, je jasné, že pravidelná návštěva kadeřnictví je nezbytností. Jak jinak by vám vydržel vysněný look? Ženy, které touží naopak po dlouhých kadeřích, však nůžky příliš nevyhledávají. Pokud ke kadeřníkovi dorazí jednou ročně, považují to za dostatečné. A to je chyba. I dlouhé vlasy potřebují zastřihávat pravidelně! Jinak hrozí roztřepené konečky, které nejen nepřispívají k elegantnímu vzhledu, ale ani ke zdraví vašich pramenů. Nikdo přece netvrdí, že si musíte nechat každé tři měsíce ustřihnout 10 centimetrů (to by vám ostatně na hlavně dlouhé vlasy po pár návštěvách kadeřnictví nezůstaly). Ale konečky si revizi rozhodně zaslouží!
Čím víc kondicionéru, tím vyživenější a krásnější vlasy
Kondicionér patří k základním pomocníkům péče o vlasy. Nejenže usnadňuje rozčesávání, ale především kadeřím dodává potřebnou hydrataci. Řada lidí propadla představě, že čím více si tohoto přípravku na vlasy nanesou, tím lépe. Ovšem v podstatě jím jen zbytečně plýtvají. Jednak stačí množství doporučené výrobcem, jednak pokud nanášejí kondicionér od kořínků ke konečkům, dělají vlasům spíše medvědí službu. Přípravek je totiž určený primárně na konečky (případně délky) vlasů – s pokožkou hlavy by neměl přijít do styku. Může totiž přispět k rychlému maštění vlasů. Navíc pokud používáte kondicionér se sulfáty, vlasům také neprospíváte (naopak) – raději vsaďte na přírodní produkty.
Hřeben je prostě hřeben, nebo ne?
Hřeben či kartáč drží každý z nás v ruce minimálně dvakrát denně. Ovšem to neznamená, že z toho mají naše vlasy vždy radost. Spousta lidí má pocit, že na typu hřebenu nezáleží, a nakupuje v podstatě jen podle líbivého designu nebo ceny. Jenže takové kudrny potřebují úplně jiný než třeba rovné jemné vlasy. Takže při nákupu vždy čtěte, pro jaký typ vlasů je daný hřeben či kartáč určený. Navíc platí, že česání hřebenem je pro prameny vždy šetrnější než kartáč, který může vlasy více trhat a lámat.
Suchý šampon může nahradit mytí vlasů
Co se suchých šamponů týče, jsou skvělé, když ráno zaspíte, vlasy máte několik dní nemyté a víte, že prostě nestihnete účes zachránit jinak než právě s použitím tohoto šikovného pomocníka. Ovšem ukazuje se, že pravidelné a časté používání suchého šamponu může nadělat víc škody než užitku. Vlasy totiž zatěžuje a vysušuje, podle některých dermatologů pak může v některých případech přispívat k nadměrnému vypadávání vlasů. Takže jako záchrana je suchý šampon skvělý, ale jako pravidelná náhrada mytí vlasů neobstojí.
Bez umytých vlasů nevyjdu z domu
Odpověď na otázku, jak často si mýt vlasy, je poměrně složitá. Záleží totiž na spoustě faktorů. Nicméně pokud se nepohybujete v prašném prostředí, případně nevykonáváte fyzicky náročnou práci, pak je podle většiny odborníků mytí každý den zbytečné a vlasy zbytečně zatěžuje. Možná vám bude chvíli trvat, než najdete mezi mytím ideální intervaly, nicméně pokud například začnete mít suché vlasy s roztřepenými a lámavými konečky, barva na vlasy vám i přes ukázkovou péči „vybledne“ během pár týdnů nebo se u vás objeví lupy, ačkoli jste s nimi nikdy nebojovala, může to být znamení, že kadeře šamponu svěřujete až příliš často.
Foto: Shutterstock
Autorka: Karolína Dostálová

0 Komentářů

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account