„Jím moc ráda a kafe se šlehačkou nepovažuji za hřích.“ Překvapila nás nejvlivnější česká expertka v oblasti zdravé výživy. O jídle toho napsala a řekla spoustu. Co ji ale rozplakalo? Jak zvládla poruchu příjmy stravy a jaký je její recept na šťastné manželství? Odpovědi přináší další díl rozhovorů Evy Čejkové, tentokrát s ženou plnou životní energie, která rozhodně nepřešlapuje na místě.

Bezprostřední Margit Slimáková má vřelý vztah k jídlu, ráda si dopřeje. I to, co by někteří mohli považovat za slabost, například ranní kávu se šlehačkou. Říká, že jídlo se dá rozdělit do dvou kategorií. Na skutečné, tedy to které je lokální, sezónní a s minimem průmyslové úpravy a na jídlo průmyslové. Tomu se vyhýbá a doporučuje to i všem ostatním. „Mé poradenství je založené na empatii, pokud chcete doopravdy pomoci, nemá cenu nikoho odsuzovat, nic přikazovat ani omezovat. Pokud je člověk zodpovědný za sebe a své zdraví, má to v hlavě.“

S manželem jsou spolu již takřka 30 let, ženskou roli v domácnosti přijímá ráda, ale nikdy nezůstává pasivní. Ačkoli se už dvanáctkrát stěhovali, vždy si dokázala najít aktivní činnost, zapojovala se do činnosti místních komunit, ať to bylo v Číně, Německu nebo ve Spojených státech.

Říká se, že i jejich pes jí kapustu. A je to pravda, celá rodina, včetně jejích tří dětí, se stravuje zdravě. Děti s manželem vychovávali k samostatnosti, aby byli spokojené se svými životy. Jak říká: „Děti nejsou náš majetek, důležitá je podpora a proto se snažíme budovat zázemí, aby se měly kam vracet.“ Má ráda, když se sejdou hosté, pak jim navaří a podává pestrou paletu jídel servírovaných formou bufetu.

Nejmladší syn právě opouští domov, s  manželem se chystají na život ve dvojici, se psem. Rádi společně vyrážejí na inlinech, užívají si života. „Důležité je uvědomit si, že štěstí není non-stop pocit,“ dodává vitální Margit Slimáková. Celý rozhovor si poslechněte v nejnovějším podcastu Talk (z)lomu.

Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.

Tagy:
1 Komentář
  1. Krásný rozhovor

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account