Také byste si po celotýdenním pobytu v jednom bytě s dětmi i partnerem či partnerkou nejraději dopřáli nějaký wellness pobyt v lázních? Něco takového sice v současné situaci není úplně reálné, nicméně to neznamená, že se relaxu musíte vzdát docela. Jak se zbavit následků stresu, shonu a starostí? Napusťte si horkou lázeň a přidejte do ní esenciální fenykl, levanduli nebo mátu. Tenhle ozdravný a zkrášlující odpočinek si jistě necháte líbit!
Esenciální oleje se k nejrůznějším léčebným i kosmetickým účelům využívají již hodně dlouho. Znamená to ale, že se jejich uplatnění vždy musí točit výhradně kolem inhalace či vnějšího „pomazání“? Ale kdepak! Své úžasné schopnosti vám mohou v plné parádě předvést i v koupelně – tedy pokud si jimi zpříjemníte lázeň. Jakých pravidel se držet?
Jak na to
Vzhledem k faktu, že uvedené voňavé poklady se nerozpouští ve vodě, měli byste je před použitím nejprve patřičně rozředit. K těmto účelům báječně poslouží polévková lžíce mléka nebo smetany. Získaná směs se následně přelije do vany, v níž se obvykle doporučuje pobýt alespoň půl hodiny.
A teď k samotnému výběru vhodného pomocníka. Ono vlastně záleží na tom, co momentálně potřebujete…
Na nervy i detox
O levanduli je všeobecně známo, že díky svým vzácným složkám s antioxidačními schopnostmi bojuje proti negativním účinkům znečišťujících látek, zatímco normalizuje pH pleti. Je tedy parádním detoxikačním prostředkem, jenž nejenže zbaví kůži toxinů, ale zároveň pozitivně ovlivní „opravu“ buněk, zpomalí biologický proces stárnutí a omezí tvorbu vrásek.
Aby toho náhodou nebylo málo, aromatický elixír v malé lahvičce navíc uklidní pocuchané nervy a navodí pocity příjemné relaxace.
Energetická vzpruha
Vítaným parťákem pro vás bude i máta, jejíž stopy sahají až do egyptských pyramid. „Větrová“ rostlina v tekuté formě ochlazuje, stimuluje krevní oběh a uvolňuje svaly, kterým poskytuje hojivý a regenerační dotek.
Také zvyšuje energetickou hladinu a potlačuje otoky, přičemž pomáhá regulovat produkci mazu, tudíž je vhodným prostředkem pro ty, kterým se nadměrně mastí vlasy. Ovšem její složení efektivně bojuje i proti lupům.
Nejen proti celulitidě
Určitě se shodneme na tom, že pomerančová kůže je největším nepřítelem odhalených stehen. Za tenhle nešvar ve většině případů může sedavé zaměstnání, hormonální nerovnováha či užívání některých léků, včetně antikoncepce. Zásadní roli zde ale podle odborníků sehrává také konzumace alkoholu, stres nebo nezdravý jídelníček.
První pomoc představuje fenykl, jenž pochází z oblastí Středozemního moře. Závěry hned několika studií se shodují v tom, že obsahuje složky, které mírní projevy nenáviděné celulitidy, přičemž stahují i rozšířené póry.
Foto: Shutterstock
Autorka: Karolína Dostálová

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account