Získat šťávu z řapíkatého celeru může být trochu obtížné. Ale ne když víte, jak na to! Je jedno, jaký máte doma odšťavňovač, více či méně to půjde s každým. V kvalitě a množství šťávy už ale bude rozdíl.
Celerová šťáva byla dlouho hitem hlavně v Americe, ale čím dál víc se o ni zajímáme i v Evropě. Možná, že se to s příslibem zázračných účinků trochu přehání, ale jejím pitím rozhodně nic nezkazíte. Skvěle odvodňuje, takže ji můžete zkusit třeba před menstruací, kdy spousta z nás trochu oteče. Stejně tak je celer fajn, pokud trpíte na migrény nebo záněty močových cest.
Jak nejlépe odšťavnit řapíkatý celer?
Otázku jsme poslali týmu Eujuicers, který pravidelně testuje odšťavňovače i jejich výkon při lisování různých surovin. „Na odšťavňování celeru lze použít jakýkoli, ale nejlepší je horizontální šnekový odšťavňovač,“ odpověděl nám Marek Sloup.
Proč horizontální šnekový odšťavňovač?

    Šťávu s ním získáte úplně nejsnáze a nejrychleji, protože celer nemusíte krájet.
    Šťáva je čistá a má výraznou chuť.
    Odšťavňovač máte umytý ze všech nejrychleji.
    Menší nevýhodou je nižší výtěžnost, než u některých jiných odšťavňovačů. „Ze 700 gramů celeru jsme vylisovali 450 ml šťávy, ale pohodlí při odšťavňování je podle našich zkušeností stejně nejdůležitější parametr,“doplňuje Marek.

Tip! Test s celerem probíhal s odšťavňovačem Sana Juicer 707. Jde o dlouhodobě nejprodávanější typ na e-shopu eujuicers.cz, protože se pohodlně používá, rychle myje a odšťavní nejširší škálu ovoce a zeleniny – na rozdíl od odstředivek, od kterých se pomalu ustupuje.

Odšťavovač Sana Juicer 707
Jak si s celerem poradí odstředivka nebo dvouhřídelový odšťavňovač?
Šťávu z řapíkatého celeru získáte prakticky s jakýmkoli odšťavňovačem, oproti horizontálnímu šnekovému je tu ale vždy nějaká nevýhoda – i když jak pro koho. Marek k tomu říká: „Pro někoho je nejdůležitější kvalita šťávy nebo výtěžnost, pro jiného pohodlí při obsluze a čištění. Podle toho se pak odvíjí i výběr.“

    Odstředivka je rychlá, a pokud máte kvalitnější přístroj, můžete z celeru získat ještě více šťávy než se šnekovým odšťavňovačem. Nevýhodou je, že šťáva je vodová a více pění, a odstředivky se nejobtížněji čistí. Vnitřek odšťavňovače včetně síta bývá hodně zanesený.
    Nejvyšší kvalitu šťávy i výtěžnost poskytují dvouhřídelové odšťavňovače – ovšem jak který. Za ohromující výsledky si musíte docela připlatit, třeba celonerezový Angel Juicer stojí okolo 35 tisíc. „Angel Juicer nám ze 700 gramů celeru vylisoval 550 ml šťávy,“ uvádí Marek. „Čištění už ale není tak komfortní jako u šnekových horizontálů.“
    Při lisování celeru si nevedou špatně ani vertikální šnekové odšťavňovače. Šťáva je excelentní, výtěžnost skvělá, akorát se nevyhnete krájení stonků na malé kousky a pomalejšímu vhazování. Jinak se odšťavňovač ucpe. Pro ty, kteří vertikál zvažují, doplňuje Marek doporučení: „Při testování s celerem jsme shledali nejpraktičtějším Sana Juicer 828. Má regulaci drti, která zamezuje ucpávání, a širokou násypku, takže vám kousky celeru nepadají všude okolo.“
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account