Násilí páchané na ženách je téma, které by nemělo být bráno na lehkou váhu. V dnešní době  je pravděpodobnost napadení stále větší a mnohé z nás s ním mají osobní zkušenost. Stačí se podívat na děsivá čísla vycházející ze statistik.
Číslo napadených žen rok od roku hrozivě stoupá!
Každá žena se za svůj život setkala s nějakou formou násilí či obtěžování nebo zná ve svém okolí někoho, kdo si tím prošel. Násilí páchané na ženách poslední roky v Evropě raketově stouplo a ani Česká republika není výjimkou.
Celkově bylo v Evropě nahlášeno za rok 215 tisíc sexuálních zločinů a hned třetinu z tohoto hrozivého čísla tvořila znásilnění. Oběťmi byly z drtivé většiny ženy (devět z deseti). Česká Republika se zařadila mezi dvacet zemí s nejčastějšími sexuálními útoky a zaujali jsme nelichotivou 14. příčku. 
Na trhu jsou dnes účinné obranné prostředky, které nám, ale zůstávají na dně kabelky a nejsou tak pohotově při ruce, když je potřeba. Nebo se můžeme přihlásit na bojové umění, které musíme dlouhodobě trénovat, natož abychom po měsíci obdržely černý pásek. A která z nás by nosila těžké a nepohodlné neprůstřelné vesty? Chceme být prostě ženami a také se tak i cítit. Bohužel doba se změnila a nebezpečí je čím dál tím větší a je jen otázkou času, kdy a kde budeme v roli oběti my samy. 
Bunda, která ochrání před napadením nožem
Sexuální ale i loupežná napadení jsou ve velkém počtu případů spojeny s napadením bodnou/řeznou zbraní, většinou nožem.
Sebeobrana proti noži je i pro zkušeného trenéra nelehký úkol… a co teprve pro nás ženy? Právě za tímto účelem navrhla a vyrobila česká firma C.H.  Protection cz s.r.o., čistě pro ženy bundu, která nás bude adekvátně chránit před útoky nožem ve které se budeme cítit pohodlně a navíc i dobře vypadat.
A v čem, že spočívá ona ochrana?
Ochranu proti řezným ranám zajišťuje podšívka bundy která je vyrobena z Kevlaru, který se používá k výrobě neprůstřelných vest. Bezpečností podšívka je navíc obohacena o vyčesávanou bavlnu v přírodní barvě, která je navíc všita do všech lemů a záhybů bundy a to včetně límce, kterému firma věnovala největší pozornost. Právě na krku se nalézají důležité tepny a žíly a to vědí i samotní útočníci, kteří se na tuto část těla nejvíce zaměřují, když vyhrožují své oběti.
Kdy a kam bundu nosit?
Bunda je vyrobena pro jarní a podzimní období lze jí však nosit i v zimě. Svým střihem je přizpůsobena tak, aby nepřekážela v žádném pohybu, a lze ji nosit při jakékoli příležitosti s čímž i výrobce počítá. Proto ji vyrobil z nejkvalitnější bavlny zvané ELS (extra long staple), která připomíná spíše samet než bavlnu, který se i podobně leskne, ale nenechme se ošálit, jde opravdu o 100% bavlnu vysoké kvality – navíc i zdravotně nezávadnou čímž výrobce garantuje i testy z akreditované laboratoře u nás ve Zlíně. Bunda je osazena stahovacími pásky na lemu rukávů a bocích s druky sloužícími k mírnému doladění velikosti. Dvě kapsy na bocích jsou přizpůsobené proti vypadávání předmětů a dají se zajistit malým patentem. Nejvíce však oceníte krytku kovového zipu, který kryje konec zipu u límce, nemusíme se tak bát poškrábané brady a krku od zipu. Celou bundu zdobí jemné detaily loga výrobce a to jak etikety, tak i samotné druky.
Samotná údržba nemůže být jednodušší, stačí ji jednoduše vyprat v pračce na 40°C a nechat volně usušit. Srážlivosti se bát nemusíme, výrobce totiž garantuje dokonce i srážlivost, kterou stanovil teprve až po 5 cyklech praní a to do 2 %, kterou samozřejmě dokládá i normou a po vyžehlení se vrací do původní velikosti.
Osobně bych si ji vzala na jakoukoli procházku.  
ŽENY s.r.o. podrobily bundu ostrému testu. Podívejte se, jak dopadl:
Test pro ŽENY s.r.o. vyhotovil Marcel Karman, profesionální trenér Krav Maga a trenér sebeobrany pro ženy – Krav Maga JINAK.
Bunda byla testována při reálném napadení nožem nebo ostrými hroty rozbité lahve. Útočník vždy nečekaně napadl a přepadl ženu. Žena reagovala přirozenými, krycími reflexy bez obranných technik. Žena reagovala vždy otočením směrem k útoku a reflexivním zvednutím rukou proti útočícímu noži, resp. lahvi. Snažila se vykrývat řezací a sekající nůž předloktím obou rukou. Přepadená žena vždy nestihla reagovat předloktím a docházelo i k zásahům do trupu – vitální zóny.
Útočník
● Muž, věk 40 let, váha 84 kg
● Instruktor Krav Maga, boje nožem a střelby
Napadená
● Žena, 30 let, váha 58 kg
● Krav Maga pravidelně trénuje cca 1,5 roku
● Pracuje jako obsluha v non-stop baru, kde je zvýšený výskyt problematických zákazníků, má osobní zkušenost s napadením a ohrožením nožem. Velmi často řeší konfliktní situace.
Použité zbraně při napadení
● Nůž ve tvaru kukri s čepelí broušenou po celé délce
● Délka čepele: 18 cm
● Váha nože: 380 g
● Rozbitá láhev od nápoje – její ostré hrany po rozbití láhve

Útoky byly vedeny velkou silou, opakovaně po sobě. Jednotlivé útoky trvaly od 10 do 45 vteřin. Tyto časové úseky byly zvoleny záměrně, a to z důvodu, že po tuto dobu je přepadená žena schopna si vytvořit prostor pro únik nebo zvolení vhodné obranné techniky. Útoky byly vedeny plnou rychlostí a maximální silou.
Výsledek testu
Přepadená žena byla schopna díky obranné funkci bundy přečkat všechny útoky bez újmy a vytvořit si prostor pro útěk nebo aplikaci adekvátních obranných technik. Během doby útoku nedošlo k prořezu ochranné kevlarové vložky a následnému poranění životně důležitých orgánů nebo krevního zásobování (tepny, cévy).
V případě napadení ženy rozbitou lahví docházelo při samotných řezech lemování ostrých hran láhve a nedocházelo k žádným škodám jak na bundě, tak na přepadené ženě.
Hodnocení testerkou
Bunda byla nošena jako běžný́ oděv po dobu 6 týdnů. Je hodnocena jako sportovně elegantní, pohodlná a líbivá jak samotným střihem, tak i kvalitou provedení bundy. Subjektivně testerka hodnotí bundu velmi kladně. Bundu lze nosit a používat jako běžnou součást šatníku. Při běžném nošení ani při samotném útoku ji bunda nijak neomezovala v pohybu. 
Při napadení testerka necítila bolest řezného poranění. Nepříjemné byly pouze mechanické údery nožem. I přesto, že bunda v břišní části zachytila velké množství kinetické energie, došlo i k úderu nožem do hrudníku. Místa, kde byly údery nožem nejvíce četné, byla po skončení testování pokožka začervenalá, v následujících dnech se vytvořil hematom.
Hodnocení bundy
Bunda zcela vyhověla testu. Došlo k proříznutí svrchní látky, ochranná kevlarová vrstva zůstala bez většího poškození a dále plnila svoji funkci. Nedošlo k závažnému ani jinak limitujícímu poranění přepadené ženy.  Přepadená žena měla dostatek času na to, aby odvrátila útok nasazením obranné techniky, případně si vytvořila prostor pro únik, útěk nebo přivolání pomoci.


Za ŽENY s.r.o. můžeme tuto bundu jen doporučit. Dodá vám potřebnou ochranu, kdykoli byste se měla dostat do nebezpečné situace. Krom toho se jedná o ryze český produkt s certifikací. Při koupi bundy zároveň dostanete pozvánku na 5. hodinový seminář, kde se dozvíte jak lépe čelit různým formám útoku.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account