Vaše možnosti, jak se zbavit ochlupení v oblasti intimních partií jsou dnes naprosto nekonečné. Můžete se rozhodnout pro žiletku, ale pak přichází riziko zarůstání chloupků. Depilační krémy jsou jednodušší metodou, i když někdy mohou pálit a nejsou vždy vhodné pro citlivou pokožku. Pohráváte si s myšlenkou brazilské depilace voskem, ale vždy jste slyšeli hororové příběhy o tom, jak bolestivé to může být? Každý měsíc ji podstupují tisíce žen po celém světě. Opravdu to je tak strašidelné? Rozhodli jsme se to zjistit! 

Co je to vlastně brazilská depilace?

Pravá brazilská depilace znamená kompletní odstranění chloupků na intimních místech těla. Tento trend vznikl v Brazílii a přišel přes USA do Evropy. Tam se ale pod pojmem brazilská depilace ponechává ochlupení tvořící určitý tvar, nejčastěji v podobě úzkého proužku (landing strip) nebo trojúhelníku (triangle). Varianta Bikiny je pak odstraněním chloupků v oblasti třísel. 

Bolí brazilská depilace? 

Jakákoliv procedura vyžadující odstranění chloupků z folikulů bude mírně nekomfortní situací. Dobrou zprávou je, že když začnete důsledně defilovat, trénujete chloupky, aby vyrážely ve stejnou dobu. Poprvé jde rozhodně o nejvýraznější zkušenost, zvláště pokud jste se dodnes holili žiletkou, ale se jakmile struktura chloupků začne měnit kvůli depilaci voskem, je to mnohem jednodušší a méně bolestivé. 

Foto: Shutterstock

Co je lepší: horký vosk nebo voskový pásek? 

Voskové pásky mají tu nevýhodu, že mohou přilnout k horní vrstvě pokožky a když za ně zatáhneme, poškodí i ji. A proto je to na určitých místech více bolestivé. Může to dokonce zahrnovat otok nebo podráždění pokožky. Horký vosk je mnohem šetrnější k citlivé pokožce. Umí efektivně odstranit chloupky s minimální bolestí, což zahrnuje ten nejvíc komfortní zážitek. 

Jak se připravit na brazilskou depilaci?

Pro první návštěvu depilačního studia se většinou doporučuje nechat chloupky trošku narůst, ale pozor! Nic se nemá přehánět. Delší chloupky budou více tahat a depilace se pro vás může stát více bolestivou. Pokud naopak chloupky budou moc krátké, kosmetičce se nepodaří vytrhnout je všechny, a nezaruší vám efekt dokonale hladké pokožky. Ideální je délka zhruba půl centimetru.

Foto: Shutterstock

Jak depilace probíhá?

Brazilská depilace se provádí bez spodního prádla. Partie se dezinfikují tonikem před depilací, osuší a zapudrují speciálním pudrem. Na pokožku se nanese vrstvička teplého vosku, na který se přiloží pruh látky a pak se rychle, proti směru chloupků, strhne. Po depilaci je pokožka ošetřena zklidňujícím a čistícím tonikem. Ceková rychlost celého procesu netrvá déle než 10 nebo 15 minut. 

Mohu se depilovat i při menstruaci?

Vaše pokožka těla může být během menstruačního cyklu více citlivá, ale depilaci jako takové to rozhodně nebrání. Doporučuje se použití tamponu. Vše záleží na pravidlech depilačního studia, které si vyberete.

Jak dlouho vám brazilská depilace vydrží?

Trvá to asi tři nebo čtyři týdny, než vám chloupky začnou znovu růst (doba se může individuálně různit). Po opakované depilace vám chloupky slábnou a čím déle ji opakujete, tím slabší a méně početné jsou. Návštěvy depilačního studia jednou měsíčně tak za chvilku prodloužíte na jednou za šest týdnů, jednou za dva měsíce, a tak dále. Záleží samozřejmě na tom, jak rychle vám chloupky rostou, a jak dlouho už na „brazilku“ chodíte. 

Foto: Shutterstock

Zdroj: Wikipedia Commons

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
3 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 11 měsíců ago

    Au, au, já si vystačím s dámským holícím strojkem 🙂

  2. Jaroslava Korpášová 11 měsíců ago

    Dobře popsané a vysvětlené…no jsem asi posera a za mě “au”, ve svém věku si již vystačím s holítkem.

  3. NelaVávrová 11 měsíců ago

    Ještě jsem nezkoušela ani nemám v plánu, vyhovuje mi holítko Gillette a gel na holení. Tuto metodu vím, že vyzkoušeli známe a jsou spokojené, chválí si.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account