Nezáleží na tom, jestli jste už delší dobu po uši zamilovaná nebo se chystáte oslavit svátek sv. Valentýna s vaším novým objektem touhy. Tajemství výběru nejlepších vůni na rande může být vaše tajné eso v rukávu. Základem jsou správné ingredience a takzvaná vonná afrodiziaka. Pokud vás zajímá, která mezi vanilkou, růžemi nebo santalovým dřevem bude sázkou na jistotu, máme pro vás pár favoritů… Neváhejte přivonět…

8 nejlepších ingrediencí a vůní pro každé (nejen valentýnské) rande

Foto: se souhlasem Paco Rabanne

1. Dýně 

Paco Rabanne Fabulous Me

Nejdříve ucítíte dýni se sladkými akcenty, které ve vás vyvolají určitou dávku pohodlí, která je oblíbená právě u mužů. V kombinaci se sladkou rebarborou se vám pak zvýší průtok krve o 40 %. Vůně Fabulous Me se navíc mísí se santalovým dřevem a vanilkou (dvě další hvězdné ingredience na žebříčku těch afrodiziak) a voila jedna z nejsvůdnějších vůní na světě je tady.

Foto: se souhlasem Yves Saint Laurent

2. Skořice

Yves Saint Laurent Opium Eau De Parfum Spray

Tajemná a kořeněná. Skořice je působí stimulačně nejen na náš organismus, ale i na naše smysli. Skvělým příkladem jejího využití ve váš sexuální prospěch je vůně Opitum od značky Yves Saint Laurent. Je to vůně, které se nejprve nebudete moci nabažit vy a potom také on. Za její neodolatelnou přitažlivostí stojí podmanivá kombinace koření, květin, svěžích citrusových tónu a jedinečného orientálního základu. Jako by naznačovala, že vy se svému osudu rozhodně nebudete bránit…

Foto: se souhlasem Dior

3. Champaca

J’adore Dior Eau De Parfum

Michaelia Champaca, též známá jako Magnolia Champaca, čampaka červená nebo michelie malajská, je rostlina původem z jihovýchodní Asie. Její sladké tóny dávají parfémům, které ji obsahují, dotek luxusu a exotiky. A přesně to ví francouzský parfumérský dům Christian Dior, který ji použil jako jednu z hlavních ingrediencí vůně J’adore Dior. Oslavuje zároveň ylang-ylang z Komorských ostrovů, damašskou růži a jasmín arabský. Rafinová a opravdu sexy vůně!

Foto: se souhlasem Guerlain

4. Vanilka

Guerlain Shalimar Eau De Parfum

Pokud něco dokáže vyvolávat emoce, pak je to spolehlivě vanilka – příchuť většiny sladkých dezertů. Ta sama je na čtvrtém místě nejsvůdnějších afrodiziakálních čichových tónů a také je základní ingrediencí většiny ikonických svůdných vůní. Stejně jako před čtyřmi stoletími toužil indický císař Shah Jahan po vyvolené princezně, budete po otevření této vůně toužit po romantice i vy. Dámská parfémovaná voda Guerlain Shalimar je ztělesněním chtíče a věčné lásky a kombinuje něžné i výraznější prvky s dokonale rafinovaným výsledkem.

Foto: se souhlasem Tom Ford

5. Levandule

Tom Ford Lavender Extreme Eau De Parfum

Levandule vždycky byla a bude symbolem čerstvosti, čistoty a přirozené elegance. Přesně jako vůně Tom Ford Lavender Extreme. V úvodu ucítíte fialku a citrón, ale okouzlí vás až vůně levandule, skořice, pelargonie a růže, která se dokonale spojí v jedno. Smyslná harmonie!

Foto: se souhlasem Acqua di Parma

6. Bergamot

Acqua Di Parma Blu Mediterraneo Di Eau De Toilette

Bergamot je voňavé ovoce velikosti pomeranče a barvou se podobá citrónu. 80 % světové produkce se pěstuje v jižní Kalábrie v Itáliii. Evokuje teplé paprsky na kůži, sladkost a sladké nic nedělání. Stručně řečeno je energie léta v láhvi. Kdo by tomuto odolal? 

Foto: se souhlasem Le Labo

7. Santalové dřevo

Le Labo Santal 33

Červené santalové dřevo se svou teplou dřevitou vůní působí jako afrodiziakum. Pomůže vám vytvořit uvolněnou atmosféru, očistí vás od stresu a negací a zbaví vás starostí. Ve vůni Le Labo Santal 33 si budete připadat super elegantní a okouzlující zároveň. Značka se věnuje výrobě vůní s vášní a uměleckým citem. Každá vůně je vytvořena tak, že je jedinečná a nesena s osobním příběhem.

Foto: se souhlasem Louis Vuitton

8. Růže

Louis Vuitton Rose des Vents

Růže odjakživa byla symbolem ženskosti a smyslnosti. Často je právem označována za královnu květin. Kromě svých omlazujících, hydratačních a hojivých účinků je také smyslným afrodiziakem. Voní, uvolní a působí na všechny smysly. Módní dům Louis Vuitton ji přidal jako hlavní ingredienci do vůně Louis Vuitton Rose Des Vents a udělal víc než dobře. Tato vůně okouzlí každého!

Foto: Shutterstock, se souhlasem Paco Rabanne, Yves Saint Laurent, Dior, Guerlain, Tom Ford, Aqua di Parma, Le Labo, Louis Vuitton

Zdroj: Wikipedia Commons

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account