Je rychlá jako vítr a na sněhu se cítí jako ryba ve vodě. Se snowboardem si potykala už v páté třídě a od té doby se před ní třese každý zasněžený kopeček.  Eva Samková v současnosti patří mezi naše nejlepší sportovkyně, všechno ale mohlo být úplně jinak…
Eva Samková se narodila ve Vrchlabí v Krkonoších, a lidé z okolí hor buď zimu milují nebo nenávidí, nic mezi tím. My můžeme být rádi, že Eva patří do té první kategorie. Zimní sporty si oblíbila, a i když umí hrát na saxofon, miluje koně a umí na nich jezdit, snowboard prostě zvítězil.
Hned v úvodu dobře započaté sezóny přišlo zranění – komplikovaná zlomenina nohy a za krátký čas nato i ruky. Eva to ale nevzdala a po delší rekonvalescenci se přesunula ze snowboardingu ke snowboardcrossu.
 
Co možná o Evě nevíte:
Proč nosí knírek
Samozřejmě, že je to takový malý talisman pro štěstí, na druhou stranu ale říká, že se cítí drsněji a nachází v sobě mužský elán.
Vítězství
Na Olympiádě v Soči získala první místo, a kromě toho je i trojnásobnou mistryní světa za juniory, mistryní České republiky ve snowboardcrossu a teď je i mistryní světa v seniorském šampionátu.   
Hledá nástupce
Pravidelně pořádá kemp pro malé sportovce. Věnuje se jim a předává to, co se sama naučila. Třeba se mezi dětmi najde její nový nástupce. 
Zdravotní problémy
Evu neustále zlobí problémy s ramenem. Často jí vypadává, a to v tu nejméně vhodnou dobu, třeba před světovým pohárem.  
Koupele ve studené vodě
Eva se začala po tréninzích koupat ve studené vodě. Vydrží v ní několik minut, ale i za tak krátkou dobu se tělo trochu zregeneruje a namožené svaly se zklidní. V jednom rozhovoru zmínila, že nejstudenější voda měla asi dva stupně, ale dává přednost teplejší, okolo osmi stupňů. 
Rychlost nezávisí jen na Evě
Stejně tak jako u lyží, i o snowboard se musí pečlivě starat. Voskuje se skluznice, leští se a čistí, hrany se brousí.  Dobře připravený snowboard pomáhá získat i několik sekund k dobru. 
Eva Samková slaví 28. dubna narozeniny. Co byste jí popřály? 
Foto: archiv Eva Samková (FB) 
 
 
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account