Jaká jiná barva by měla více navodit přírodu než právě zelená? Letošním trendem je ta smaragdová, barva diamantů ale i nejzelenější země Evropy, krásného Irska. Ne nadarmo se mu přezdívá Smaragdový ostrov (Emerald Isle). Smaragdovou barvu obléká nejen tato nádherná země, ale i její patron svatý Patrik a my jsem si jí zamilovaly také.

Krom smaragdové zelené, zakomponujte do svého domova i další přírodní odstíny a materiály. Smaragdová krásně ladí s jakýmkoli dřevem, ale třeba i s bílou, šedou či černou, které evokují horniny a kdo se nebojí experimentovat, může ji nakombinovat s odstíny modré (viz první obrázek) to dodá této specifické zelené nádech tajemna.

Zelený samet

Pokud chcete svému domovu vdechnout nejen svěžest, ale i teplo, zvolte samet. Svému domovu dodáte nádech noblesy a až se uvelebíte v sametové sofa, budete se cítit skvěle. Samet zahřeje a pohladí nejen vaši pokožku, ale i oči.

Nebojte se kombinovat moderní nábytek s nádechem vintage – výsledkem bude útulno a neotřelý design.

Zelená pro kuchyň i jídelnu

Krásná bílá kuchyňská linka vynikne mnohem lépe, když ji dáte do barevného kontrastu, a pokud zvolíte smaragdově zelenou, neuděláte chybu!

Ani v jídelně se nemusíte zelené bát, se dřevěným nábytkem bude vypadat skvěle a krásně vaši jídelnu obzvláštní. Snažte se, aby odstín látkového potahu ladil napříč celým bytem.


Domácí jungle

Nezapomínejte na kyslík a nadechněte se lehčeji díky pokojovým rostlinám. Rozmístěte je po bytě, kam jen to jde. Velký návrat slaví závěsné květiny!

Vybírejte však pečlivě, podle potřeb rostlin, není nic horšího než mít doma oschlá či opadaná torza.

Pokud se u vás květinám nedaří, dostatek zeleně můžete vyřešit pomocí úchvatné foto tapety. V ložnici vám navíc zelená zaručí příjemný spánek.
Do obýváku nebo dětského pokoje, kam by mohlo být umístění živých rostlin pro děti nebezpečné, volte obrázky na stěnu s květinovým motivem, nebo opět tapetu či zelenou výmalbu.

Pokud jste tvořiví, dekorace na stěnu si můžete namalovat i sami.

Jak na to?

  • Zvolte si základní barvy pro váš interiér
  • Vyberte si styl, který vám sedí a odráží vaši osobnost
  • Nebojte se experimentovat pomocí detailů
  • Inspirujte se přírodou – více přírodních materiálů a květin
  • Nesnažte se vytvořit dokonalost, krása je přece v nedokonalosti

Jak se vám líbí smaragdová inspirace? A co zeleného máte ve svém interiéru? Napište nám, nebo zašlete fotografii. Zajímá nás, jak bydlíte!

Foto inspirace: Pinterest

Tagy:
1 Komentář
  1. Tereza Příhodová 8 měsíců ago

    Použít tuto barvu v interiéru by mě asi nikdy jen tak nenapadlo. Nápad je to ale super. Chystáme se teď malovat, tak nad tím určitě popřemýšlím. Původně jsme se do malování chtěli pustit s manželem sami. Nakonec si na to ale asi najmeme profi firmu. Zatím to vypadá na tuto https://www.bratrimaliri.cz/ Ti jsou prý hodně spolehliví.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account