Slunečné počasí má skoro samé výhody, tedy až na zvýšené pocení. Nevzhledné kruhy od potu a antiperspirantů jsou viditelné hlavně v oblasti podpaží. Vytvořily se i na vašem oblíbeném tričku nebo halence? Jednoduše se jich zbavte!
Sůl nad zlato
Tato metoda zdolá i zašlé skvrny usazené hluboko v látce. Dá se použít na bílé i barevné prádlo. Vezměte trochu soli, namočte oblečení a posypte ho. Nechte působit 8 až 12 hodin, nebo přes noc. Poté oblečení znovu navlhčete a ještě přidejte sůl. Jemně vetřete do látky. Po tomto „peelingu“ vložte svršky do pračky a vyberte na potřebný cyklus.
Prostředek na nádobí
Prostředek na nádobí vám pomůže se zapranými fleky včetně těch od antiperspirantu. Nalijte na skvrnu, rozetřete a nechte působit 30 minut. Potom propláchněte proudem vody.
Vodka
Vodka je výborná na odstraňování bílých skvrn z tmavých textilií. Nalijte ji na flek a počkejte pár minut – efekt uvidíte téměř okamžitě. Někdy se stane, že je zapotřebí delší čas, ale ne více než hodina. Dokončete vypráním.
Ocet
Flek navlhčete octem a nechte působit přes noc. Ráno vyperte jako obvykle. Tímto způsobem dokážete zachránit barevné oblečení i vlnu a jiné přírodní materiály. Doporučujeme však raději se vyhnout aplikaci na bílé prádlo, protože by mohlo zežloutnout.
Citronová šťáva
S pomocí citronové šťávy odstraníte zejména čerstvé skvrny od antiperspirantu. Vymačkejte pár kapek citronu přímo na flek, nechte působit 5 až 10 minut a potom ručně vyperte v mírně teplé vodě.
Tekutý amoniak
Amoniak si poradí dokonce i se silně znečištěným oblečením. Abyste se zbavili zašlých bílých map, které vznikají při používání přípravků proti pocení, smíchejte tekutý amoniak s vodou v poměru 50:50. Navlhčete postižené místo a po pár minutách důkladně opláchněte.
Bonusový tip? Staré silonky!
Pokud na sobě máte nový kousek oblečení, a hned si ho umažete antiperspirantem, jediné, co potřebujete, jsou čisté ponožky nebo punčochy ze syntetického materiálu. Srolujte je do kuličky a třete o skvrnu. Uvidíte, že hned zmizí.
Foto: Shutterstock
Autorka: Karolína Dostálová

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account