Chcete si sjednat půjčku a nevíte přesně, jak na to? Ze všech stran na vás skáčou reklamy na půjčky bez registru a vy nevíte, co to vlastně znamená? Každá bankovní společnost, která v České republice sjednává půjčky, využívá před schválením takzvaný registr dlužníků, kterému se také říká SOLUS. Co vše v registru je? Do registru jsou zaneseni všichni, kdo si někdy vzali nějakou půjčku a měli problém s jejím splácením. Jedná se tak pro banku o bezpečnostní prvek, díky kterému si ověří, zda je klient důvěryhodný. Osobě, která má nesplacené půjčky v řádech statisíců korun, raději nic nepůjčí, aby si ochránili své finance. Nemusíte se ale bát, záznam v registru nutně neznamená, že byste nikdy od žádné společnosti nemohli čerpat peníze. Pokud se stane, že jste v registru dlužníků vedeni třeba jen kvůli jedné nezaplacené faktuře za telefon, neberou banky takový prohřešek závažně.  
Půjčte si bez registru snadně
Známe ale také několik finančních institucí, které do registru většinou nenahlížejí vůbec, a tak je jejich reklama na „půjčky bez registru“ pravdivá. Takové půjčky však bývají méně výhodné, protože se u nich platí mnohem vyšší úrok. Je tedy třeba si předem vše zjistit, ať víte, do čeho konkrétně jdete. Naštěstí je mezi současnými možnostmi také banka Ferratum Money, která má na svém kontě miliony šťastných a spokojených klientů z celého světa, a která svými přehlednými podmínkami pomůže jakémukoliv žadateli o nějakou tu korunu navíc. Půjčka od této banky je jednoduchá a má spoustu nesporných výhod.  
Proč se rozhodnout pro Ferratum?
Ať už potřebujete finanční výpomoc v řádech několika desítek tisíc korun, nebo si vystačíte jen s pár tisícovkami do té doby, než vám přijde výplata, je půjčka u společnosti Ferratum pro vás tím pravým. Proč?

  Nemusíte navštěvovat žádné sterilní prostředí jakékoliv české banky, vše vyřídíte snadno a rychle pomocí internetu z pohodlí domova.
  Pokud vám bylo 18 let a nemáte u banky žádný nesplacený dluh, můžete s půjčkou vlastně počítat – jiné podmínky nejsou.
  Půjčka je bezúčelová, to znamená, že nikoho nezajímá, na co peníze využijete. Ať už si tedy chcete koupit auto, nový mobilní telefon nebo jen uhradit složenky, je jen na vás, pro co se rozhodnete.
  Banka je připravena vám pomoct prakticky nonstop. Každý den po dobu 24 hodin jsou pracovníci k dispozici věnovat se vašim požadavkům.
  Po schválení půjčky můžete očekávat peníze na účtu během několika málo minut (nejpozději do druhého dne, záleží na tom, jakou máte banku).
  Krátkodobá půjčka se vyznačuje stejnými pozitivy jako třeba kontokorent. To znamená, že pokud peníze vrátíte do 30 dnů, neplatíte žádné úroky, ale jen vypůjčenou částku.
  V případě, že byste nestihli peníze vrátit do měsíce, platíte následně úrok za každý den, kdy nebyla částka vrácena. Úrok se navíc pohybuje v rozmezí od 0,1890 % do 0,3941 % denně, což odpovídá úroku od 5,75 % do 11,99 % měsíčně.
  Pokud vám nejde o krátkodobou půjčku, ale jste připraveni splácet půjčenou částku několik měsíců, můžete si zřídit takzvaný kredit. Na svůj bankovní účet si necháte převést patřičný obnos a poté měsíčně hradíte alespoň minimální splátku ve výši 12,5 % z aktuálně dlužné částky. U čerpání do 6 000 Kč splácíte pouze 1 000 Kč měsíčně. Můžete též kdykoliv uhradit celkovou dlužnou částku, případně zaslat vyšší splátku bez jakýchkoliv dodatečných poplatků.

Bezpečné půjčky
V dnešní době se už člověk nemusí bát, že by se půjčkou upsal nějakým lichvářům nebo nelegálním společnostem. Každá česká banka, která poskytuje finanční produkty klientům, je pod regulací České národní banky právě kvůli ochraně spotřebitele. Když se budete dostatečně zajímat o podmínky a úrokové sazby, mělo by vše proběhnout bez sebemenších potíží. Takže se nemusíte bát, půjčka v dnešní době nepředstavuje takové stigma, jaké to znamenalo ještě před několika málo lety. Půjčuje si každý, bez ohledu na výši půjčky nebo dokonce schopnosti splácet. I v těch nejméně vhodných příležitostech, kdy se vám stane nepředvídaná skutečnost, kvůli které nebudete moci splácet včas, se dá s bankou vždy nějak domluvit. Buď rozložením splátek na delší časové období, nebo poplatkovými prázdninami, které vám mohou společnosti zařídit, pokud jste doteď spláceli poctivě.
Foto: Shutterstock

1 Komentář
 1. NelaVávrová 9 měsíců ago

  Nejlépe se nikdy nezadluzit.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account