Jedním z nepoužívanějším spotřebičů v domácnostech bývá mikrovlnná trouba. I když se jí někteří vyhýbají, pro většinu z nás je nepostradatelným parťákem pro rychlý ohřev. Mnohdy však zapomínáme na to, že ačkoliv není vystavena takovému znečištění jako trouba klasická, rozhodně to neznamená, že stále září čistotou. Dopřejte své mikrovlnné troubě pravidelnou péči, prodloužíte jí tak životnost a hlavně se vaše jídlo bude připravovat vždy v čistém prostředí. Pojďme se podívat na pár jednoduchých tipů a triků, které vám s tím pomohou. Mikrovlnkou pokračuje náš seriál „čistíme snadno a rychle“, jenž jsme odstartovali údržbou myčky.

Skvělá zpráva hned na úvod, mikrovlnná trouba bude zářit čistotou i bez použití chemie a díky věcem, které zpravidla najdete doma. Možnosti máte hned tři.

Voda a citron

Tato kombinace není skvělá pouze jako osvěžující nápoj, ale pomůže vám během chvíle odstranit i nečistoty z mikrovlnky. Vezměte si misku vhodnou pro použití v mikrovlnné troubě, do ní vymačkejte šťávu z poloviny citronu a zalijte 1-2 šálky vody. Přidat můžete i zbytky citronu. Misku následně vložte do mikrovlnky a zapněte na vysoký výkon na 3-5 minut. Kdy je čas proces ukončit poznáte podle toho, že z misky začne jít pára. Následně nechte troubu ještě přibližně 5 minut zavřenou, vlivem páry dojde k uvolnění nečistot. Nádobu poté opatrně vyjměte a celý vnitřek mikrovlnky otřete vlhkým hadříkem.

Voda a bílý ocet

Bílý ocet patří k všestranným pomocníkům v domácnosti a není tedy divu, že se uplatní i při udržování mikrovlnné trouby. Postup je obdobný jako v případě využití citronu, jen tentokrát vhodnou misku naplníte mixem vody a bílého octa v poměru 1:1, tedy šálek octa a šálek vody. Opět pustíte naplno, dokud se nezačne z misky pářit, chvilku nechejte a následně otřete vnitřek trouby vlhkým hadříkem.

Voda a jedlá soda

Jedlá soda patří k další výbavě, která by nám neměla doma chybět. Smíchejte 2 lžíce sody s vodou tak, aby vznikla pasta, kterou nanesete houbičkou nebo hadříkem po celém vnitřku mikrovlnné trouby. Nechte působit alespoň 5 minut, záleží i na míře znečištění, a poté vše otřete vlhkým hadříkem.

I talíř je třeba očistit

Otočný talíř vyjměte a nejprve dočistěte vnitřek mikrovlnky i pod ním. Talíř pak umyjte v teplé vodě standardním mycím prostředkem, který jej odmastí. Po důkladném osušení vraťte talíř do mikrovlnné trouby.

Prevence je základ

Mikrovlnou troubu je ideální čistit pravidelně, nejlépe jednou týdně, ale samozřejmě záleží i na intenzitě, s jakou ji využíváte. Při ohřevu jídel používejte pokličku, která znečištění mikrovlnky trochu zabrání.

 

Zdroj: Wikipedia Commons, uklidproklid.cz

Foto: Shutterstock

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account