Těšíte se na jaro? Já rozhodně ano! Přichází totiž moje nejmilovanější období roku. Teplé a slunečné počasí ve mě probouzí novou energii a to nejen k nákupu nových jarních kousků, organizaci všeho možného (i nemožného), ale také k novým dekoracím naší domácnosti. Pokud to máte stejně jako já, můžete začít v malém třeba novými polštářky na gauč, barevnou květinou na vašem stole nebo výměnou obrázků nad postelí. Pokud chcete větší výzvu, můžete zkusit vytapetovat jednu stěnu veselou tapetou nebo vdechnout život vašemu balkónu či terase. Kreativita je na vaší straně! A rozpočet? Všechny inspirace, které jsem vám vybrala váš rozpočet rozhodně nezruinují, a drží se v kategorii „za málo peněz, hodně muziky“. 

Jakými nápady se inspirovat při jarním dekoru vaší domácnosti?

Foto: se souhlasem Lucas Allen

Květinová tapeta

Je vaše koupelna malá a bez okna? Vdechněte ji život pomocí jedné dominantní zdi, kterou vytapetujete výraznou květinovou tapetou. Můžete ji zvolit v mnoha stylem od vintage, romantické až po divoce barevnou.

Foto: se souhlasem Buff Strickland

Vertikální zahrada

Máte doma malý balkón nebo terasu a přesto si doma chcete užít čerstvé bylinky nebo vlastní květinovou zahrádku? Zvolte vertikální zavěšení květináčů. Vše můžete zrealizovat díky jedné dřevěné paletě, kterou opřete o zábradlí nebo o zeď a připevníte na ní tolik květináčů, kolik se vejde.

Foto: se souhlasem Sabrina Tan

Výstavka klobouků

Je klobouk váš oblíbený módní doplněk? Využijte toho! Pomocí několika samolepících háčků snadno můžete všechny pověsit na vaši zeď. Nebo se můžete inspirovat mojí oblíbenou Sabrinou Tan z blogu o módě a životním stylu Gypsy Tan a pověsit je na měděnou trubku s prádelní šňůrou a kolíčky na prádlo.

Foto: se souhlasem Alyssa Rosenheck

Duhový dekor

Máte ve své kuchyni nebo obývacím pokoji otevřené police? Neváhejte je vyzdobit všemi barvami duhy. Můžete použít barevné skleničky nebo třeba knihy. Ty stačí pomocí barevných papírů obalit do duhových barev.

Foto: se souhlasem Dominic Blackmore

Pastelky, kam se podíváš

Co může víc připomínat jaro než právě pastelové odstíny? Začněte polštářky na vašem gauči, které převléknete do jarního kabátku a zvolte je v několika odstínech svých oblíbených jemných barev. Skvěle funguje mátová, starorůžová, meruňková nebo jemně fialová. 

Foto: Shutterstock, Lucas Allen, Buff Strickland, Sabrina Tan, Alyssa Rosenheck, Dominic Blackmore

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
3 Komentářů
  1. ZlataVeisarová 2 roky ago

    zajímavé typy

  2. Moc pěkné dekorace.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account