Někdy bych se smála, až bych se břicho popadala. Smích je důležitý. Je to koření života.  
Tvrzení, že smích má pozitivní vliv na zdraví, se na nás valí ze všech stran. Je tomu však opravdu tak? Není to jen zažitý mýtus? Podle britských vědců může smích v krajních případech i zabíjet. Měli bychom tedy ke smíchu přistupovat s nejvyšší opatrností, a nebo jím nešetřit a smát se, co hrdlo ráčí?
Při úsměvu člověk pozvedne ústní koutky směrem vzhůru a poodhalí zuby. Při smíchu se na rozdíl od úsměvu zapojí také bránice, jde o hlasitý projev.
Podle psychologů je velmi nepravděpodobné, že by měl smích dlouhodobý účinek na zdraví, spíše krátkodobý. Přestože smích zvyšuje počet imunitních buněk, není to pro zdraví rozhodující, neboť není důležitý pouze jejich počet, ale také jejich souhra. Někteří psychologové se pokoušejí rozlišovat úsměv na upřímný a hraný (křečovitý) na základě aktivace určitých mimických svalů, nicméně problematika je dosti složitá, protože škála úsměvů u každého člověka je nesmírně pestrá.
A každé ze všeho nejdříve je třeba se zasmát, protože tím se naladíme na celý den. Jestli se probudíme se smíchem, brzy pocítíme jak absurdní je život. Nic není vážné: naše zklamání je směšné, i naše utrpení je směšné. Dokonce i my jsme směšní.
 
Smějete se rády, milé ženy??? Někdy se probudím a cítím se, že vše na mě padá, že nestíhám. Asi si nesmím problémy připouštět hned k srdci. Od zítřka se budu smát určitě více!!!! 
 

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account