Dřív jsem si myslela, že pro každého z nás je automatické vědět, co je pánevní dno, kde se nachází a jaký má význam. Postupně jsem však zjistila, že mnoho z nás vlastně vůbec neví, co to je a jen při vyslovení spojení pánevní dno se mnoho z těch lidí oklepe se slovy fuj anebo se tomu začnou vysmívat. Mnohokrát jsem se setkala i s tím, že mnoho žen (ale i mužů) vlastně vůbec neví, co pánevní dno je a kde se nachází. A mnoho z těch, s kterými na toto téma přijde řeč, jen tak letmo ukáží, že pánevní dno máme v těle někde tam dole a pak honem utíkají k jinému tématu. Pánevní dno sama vnímám jako mísu nesoucí naše orgány (močový měchýř, děloha, pochva a tlusté střev) a vše drží tak, aby nic z toho nevypadlo.
O své pánevní dno se ve většině případů začneme zajímat ve chvíli, kdy se nám ozve nějakými obtížemi. Sama jsem se o vše v mém těla začala zajímat ve chvíli, kdy jsem se začala stávat cyklickou ženou a hlavně ve chvíli, kdy jsem každý měsíc pár dnů měla citlivé a bolestivé břicho. V ten moment jsem se začala řešit to, jak to v mém těle vlastně vypadá, co se tam konkrétně děje a jak se mohu cítit lépe. Dlouhou dobu jsem řešila, co mohu udělat pro to, abych se cítila lépe a jak mohu vlastně zjistit, kdo jsem.
Často jsem se i divila, že jsem stále unavena, nějakou dobu jsem to přikládala většímu množství práce a příliš jsem neřešila, proč a kudy ta energie uniká a jak si jí mohu udržet. Vše jsem si začala dávat dohromady ve chvíli, kdy mi došlo, že asi uvadá ta květina v mém těle a že bude třeba o ní začít pečovat. Vždyť samotné pánevní dno je i naším emočním barometrem a je třeba té květině dát pozornost a naší něhu i bezpečí.
Když jsem poprvé viděla obrázek toho, co se vlastně v ženském těle nachází (myslím tím to, co není běžným okem hned viditelné), byla jsem fascinovaná a měla jsem pocit, že vidím něco, co hodně připomíná květinu. V ten moment mi došlo, že ta květina může mít velký potenciál, ale záleží jen na mě, jak se o ní budu starat a asi mi i v danou chvíli došlo to, proč se cítím tak, jak se cítím. Bolavá, unavená a bez energie – ta jako by z mého těla odněkud utíkala.  Je třeba se o tu vadnoucí květinu v našem těle věnovat a zároveň s tím se věnovat i samy sobě, pečovat se o své tělo. Dejme samy sobě i svému pánevnímu dnu pozornost, něhu i bezpečí.
V dnešní době však o tu květinu v samotném středu zapomíná pečovat a mnoho žen se diví, proč vlastně nemohou otěhotnět, proč jsou bez energie a proč jsou stále tak unavené. Dnes na to mám jednoduchou odpověď – zapomínáme sami na sebe a místo sebe upřednostňujeme druhé. Mnoho z nás hledá toho životního partnera a málokomu se to daří. Jak vlastně můžeme do svého života přitáhnout onoho vhodného partnera, když nemáme rádi sami sebe? I sebeláska souvisí s naším pánevním dnem Sama jsem dlouhou dobu pátrala, jak si ulevit v těch dnech, kdy mé břicho citlivé a bolestivé. Ano, je snadné sáhnout po pilulce na bolest nebo nasadit hormonální antikoncepci, ale stále jsem cítila, že je to jedno z posledních řešení a že musí přeci existovat ještě něco, co pomůže ulevit. Stačilo chvíli hledat, až jsem objevila cvičení Tajemství pánevního dna – metodou 3×3. Tato metoda mi pomohla v tak krátké době, že jsem sama chvíli nemohla uvěřit.
Na kurz pánevního dna často přichází ženy, které chtějí zjistit, co je pánevní dno, kde se nachází a jakou má v našem životě funkci, s čím souvisí a jak s ním pracovat. Na kurz se hlásí i ženy, které mají gynekologické obtíže, PMS, bolestivou menstruaci, bolesti kostrče, pánve nebo ženy, které mají nízkou hladinu ženských hormonů anebo ženy, které prochází menopauzou. Vím, že kurzy často navštěvují i ženy, které se chtějí lépe nachystat na těhotenství nebo se jim otěhotnět nedaří, případně se samy sobě chtějí věnovat i po porodu.
Co se na kurzu pánevního dna dozvíte? Co pánevní dno je, kde se nachází, jak vypadá a co pánevnímu dnu dělá dobře. Dozvíte se, jak pánevní dno správně aktivovat a relaxovat, naučíte se i jak během cvičení správně dýchat a praktické cviky jak na doma, tak do kanceláře.
Cvičení pánevního dna metodou 3×3 mne nadchlo natolik, že jsem se rozhodla udělat lektorský kurz, abych tuto metodu mohla předávat dále. Kurzy pod mým vedením je možné navštívit v Příbrami, Březnici, Praze + ráda přijedu tam, kam mne pozvete 
Informace ke kurzům: asma@by-asma.cz či asma@volny.cz

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account