Tipy, které vám při jednání pomohou získat respekt a zvýší vaše sebevědomí!

Tento článek jsem napsala pro Extra.cz. Čtěte prosím zde: http://www.extra.cz/mate-nizke-sebevedomi-5-zakladnich-tipu-jak-se-prestat-bat-sam-sebe

Bojíte se? Máte strach, že vám nevyjde projekt? Nebo víte předem, že to, co děláte, stejně neuspěje? To všechno o sobě víte, ale nemůžete si pomoct? Nepřiřazujte se do skupiny „nemám na to, jsem prostě loser“. Tady jsou tipy, které vám při jednání pomohou získat respekt a zvýší vaše sebevědomí!

Postoj a chůze – stůjte pevně nohama na zemi, oběma nohama rovnoměrně a mějte vždy narovnaná záda. Choďte vzpřímeně, automaticky se vám tak zvedne i hlava, brada a tím i váš pohled. Nově se zaměříte na okolí kolem sebe, vnímání ostatních.

Oční kontakt – při rozhovoru se co nejvíce snažte udržet s ostatními oční kontakt. Dívejte se jim do očí, když něco vysvětlují a také když jim odpovídáte či sdělujete svůj názor. Budujete si tak svou upřímnost a také váhu vašeho sdělení.

Jak mluvíte – mluvte nahlas tak, aby vás všichni slyšeli a neptali se vás, co jste říkal. Lidé se totiž ptát nechtějí, poukázali by tak na sebe a neschopnost slyšet, tak radši dělají, že jste nic neřekl. Mluvte srozumitelně – ne moc rychle, ne moc pomalu – tak, aby bylo rozumět, co říkáte. Jinak opět ostatní mohou předstírat, že jste nic neřekl, a odvedou rozhovor jinam.
více se dočtete zde

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account