Byla jsem hodně zvědavá na jakousi hravou a začátečnickou knížku a karty o tarotu od Barbary Moore. Autorky, která je jedna z těch, co umí poutavě a hravě povídat o tarotech tak, že si nějakým zázrakem všechno zapamatujete. Protože to má atmosféru, hraje to na emoce a na pohádkovou představivost. No, nezklamala. Snadný tarot je opravdu snadný. A barvitý!
Naditá kniha a barvité karty
I přes velikost, která nedává tušit žádné odchylky od běžně dostupných karet nebo příruček o tarotu, musím říci, že takhle knížka se velmi příjemně liší. Autorka věnovala větší díl informací než je normálně zvykem obecnému pojednání o tarotu, jak se s ním seznamovat, jak s ním pracovat, na co přesně se dívat, co vnímat, ukazuje i příklady, jak se naučit vykládat na modelových situacích. To mám osobně velmi ráda, takové to teoretické vykládání. Můžete si vyložit na známou osobnost a pak sledovat, co se vám splní… můžete si vyložit na svůj následující den, můžete na měsíc, sledovat a učit se obecně kolem nás poletujícími energiemi, protože učit se rovnou na lidech může být psychicky svazující.

A navíc v té obecné louce informací, kde vlastně o nic nejde, se nejvíc naučíte, protože nejste svázáni očekáváními druhých. Individuální výklad už je trochu výklad v ohradě, protože musíte brát v potaz zcela konkrétní situaci a sledovat mnohem soustředěněji linie, které kolem tazatele vedou.
V ukázce se podíváme na takový  malý modelový příklad. Máme situaci, která by se měla nějak s příslibem vyvíjet. Bude?
Vytáhneme si tři karty a můžete se podívat, jak krátce, stručně a barvitě je tu o kartách psáno…
Pětka holí – Osmička holí – Šestka holí
„Hole představují vůli, tvořivý zápal a vášeň. To jsou všechno výborné vlastnosti. Pokud jste však někdy pracovali se skupinou hodně zapálených a tvůrčích lidí, pak víte, že může docházet ke střetům. Dar této karty spočívá v tom, že pokud pracujete s takovouto skupinou lidí, nebo s nimi dokonce soutěžíte, může vás takové prostředí podnítit k tomu nejlepšímu výkonu, jakého jste schopni. Může vás i přimět k tomu, abyste dokázali víc, posunuli svoje hranice, víc, než jste si uměli představit. Nebezpečí je v tom, že se to může zvrtnout a lidé ve skupině se pak postaví proti sobě a začnou spolu bojovat, což může mít velmi destruktivní následky.“
„Hole ztělesňují rychle se pohybující energii. K tomu si přidejte rychlost a sílu osmiček a věřte, že nejlepší by bylo odklidit se někam stranou a počkat, až se to přežene. Činy nebo rozhodnutí, které jste v poslední době učinili, uvedly do pohybu události, jistý nevyhnutelný řetězec událostí. Všechno to do sebe zapadne, ať už v dobrém, nebo ve zlém. Pokud jste dobře mířili, dosáhnete toho, co jste chtěli. Pokud ne, můžete se pokusit ještě všechno ovlivnit, ale mějte na paměti, že ovlivnit takovou sílu a rychlost může být těžké a i malý zásah může mít dalekosáhlé důsledky.“
„Na první pohled se zdá, že středem veškerého zájmu je hrdina v popředí. Někdo dosáhl něčeho tak úžasného, že to s ním všichni chtějí oslavit. Vybavte si pár svých životních úspěchů a vzpomeňte si na všechny, kteří vás po cestě podporovali. Vaše vítězství je svým způsobem i jejich vítězství. Ano, zasloužíte si uznání a je v pořádku si ho užívat. Pamatujte však, že všechny zásluhy nejsou jenom vaše. Nezapomínejte být štědří a velkorysí. Podělte se o chválu a o pozornost.“
Tak asi krok stranou vážení. Příslib je na cestě a bude se dít patrně něco, čemu byly kořeny zasazeny už dávno předtím. Možná je na dosah nějaký úspěch, úspěch dlouho očekáváný. Ale počáteční energie je ještě o učení, o sbírání odvahy, o dolaďování formy na to, co přijde. Tazateli bych doporučila věnovat se především tomu – nebát se, dál pokračovat neohroženě a zvyšovat svoje dovednosti, posouvat hranice, věřit, že to neuvěřitelné může přijít. Protože ta linie budoucnosti míří už s velkou energií k úspěchu – nebo minimálně k pozitivním změnám.

O kartách Snadný tarot a autorce:
Barbara Moore je osvědčenou autorkou knih o tarotu a nejen o této knize říká: „Cvičte, cvičte, cvičte…. Čím víc budete s tarotem, tím víc bude tarot s vámi. Otevře vám oči i mysl víc, než jste si kdy dokázali představit. Když držíte balíček tarotových karet, držíte sedmdesát osm klíčů, které vás dovedou k nekonečným možnostem tohoto zázračného a tajemného světa, který obýváme.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2017, www.synergiepublishing.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account