120

Aromaterapie … znamená „léčba pomocí vůní“

 
„aroma“ = vůně, „terapie“ = péče
 
Zprávy o využívání vonných látek jsou staré tisíce let.

Vůně čerstvých květin zlepšovala náladu a stimulovala, pálení aromatických suchých rostlin očišťovalo a doprovázelo různé rituály.

 
Aromatické látky byly hojně užívány již ve starém Egyptě. Egypťané používali velké množství vonných látek při náboženských obřadech, rituálech a také při balzamování, kdy byly používány oleje např. ze santalového dřeva, skořice, cedru.
Aromaterapie používá přírodních látek, které nazýváme silice. Silice jsou součástí tzv. éterických, neboli esenciálních olejů, které jsou těkavé a snadno se odpařují.
Přírodní éterické oleje dokáží ovlivnit jak tělesnou, tak energetickou a duševní stránku člověka. Působí také na psychiku, emoce a uvolnění organismu, nebo naopak k jeho povzbuzení. Mezi tradiční způsoby použití esenciálních olejů patří aromaterapeutická masáž, koupel a inhalace. Maji pozitivní vliv na tělo, mysl i ducha.

 

Ženy mají vysoce vyvinuté čichové smysly a řídí se podle nich dokonce více, než například podle vizuálních vjemů. Na mužích ocení  žena svůdný svěží a kořeněný parfém i před vzhledem, hlasem nebo horou svalů.

 

 

 
V aromaterapii se takové chvíli, kdy se vůní navzájem přitahujete, říká atraktant. Pokud si ale navzájem nevoníte, stáváte se pro partnerku odpudivými, což se naopak nazývá repelent. Vůně vám tedy může výrazně dopomoci přitáhnout si životní partnerku nebo partnera…;-)

 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account