Právě dnes ve Zlíně zasahovala policie při útoku pavouka. Vyplašená řidička vyběhla z vozu s tím, že je alergická na hmyzí kousnutí. V autě jí měl přitom pokousat žlutočerný pavouk, stejně tak i její malou dceru… Více tady: https://tydenikpolicie.cz/hlidka-mp-zlin-pomahala-ridicce-a-jeji-dceri-ktere-v-aute-pokousal-zlutocerny-pavouk/
Žlutočerný pavouk v ČR
V Česku aktuálně žije jediný žlutočerný pavouk. Dostal se k nám z jihu a v současnosti je zde jako doma. Má zbarvení jako vosa, žlutočerné pruhy navíc zpestřují bílé linky.
Exotické zbarvení pavouka vyvolává obavy, právem, pavouk má skutečně silný jed. Ovšem jde o křižáka, konkrétně je to křižák pruhovaný, lat. Argiope bruennichi a stejně jako všichni křižáci má i tento jen drobná kusadla. Nedokáže tak hluboce prokousnout lidskou kůži a jeho jed tak na člověku dle odborníků pozbývá své účinky… Přesto je pochopitelné, že takové kousnutí žlutočerného pavouka člověka vyplaší. Pokud je člověk navíc alergik, situace se zásadně mění.
Křižák obecný je jistě ten nejnápadnější z exotických pavouků, kteří u nás aktuálně žijí. Větší nebezpečí však představuje zápřednice jedovatá. I na tu se dá v Česku nově narazit, především na českých loukách… více v článku u kocoura tady.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account