Ahoj, pokud tě trápí pigmentové skvrny po akné, nezoufej, poradím ti, jak je zmírnit či úplně odstranit.

Jelikož se můj tří letý boj s akné neobešel bez následků, pustila jsem se do nové výzvy v domácí péči o pleť. Čistění pleti ultrazvukovou špachtlí mám již natolik zmáknuté, že jsem si i troufla udělat proceduru i svým nejbližším. Nejen, že jsem boj s akné vyhrávala, ale svými zkušenostmi mohu nyní obohatit tolik osob kolem sebe, že se opět potvrdilo staré rčení – ,, všechno zlé je k něčemu dobré‘‘.

Má pleť je zdravá a já jsem šťastná. To jak jsem se díky akné naučila o svou pleť pečovat, už mě nikdo neodnaučí.

Každý den své pleti dávám maximum, ať jsem unavená nebo pospíchám nebo se mi prostě jen nechce, vždy si vzpomenu na ty ošklivé boláky a beznaděj a nožičky k zrcadlu cupitají sami. Nyní když už mne akné netrápí, pečuji o krásu své pleti. Od hydratace až po nejrůznější peelingy.

Miluji své ,,beauty chvilky‘‘.Jak jsem již výše zmiňovala, ačkoli již nemám pupínky a má pleť je krásná, není ještě pořád dokonalá. Pár červených flíčků mi tam zůstalo a já jsem se rozhodla s nimi zatočit. Když jsem měla akné, podstupovala jsem laser, chem. peeling i mezoterapie. Bylo to velmi nákladné a reklama je mnohem větší než výsledný efekt. Kdo chce, ať si to samozřejmě zkusí sám.

Nicméně myslím si, že z počátku stačí zapojit trochu fantazie a vůle a pustit se do boje vlastními silami. Ten pocit když to zvládnete sami je božský. A následující maska, kterou si poslední dobou pravidelně (3x týdně) aplikuji, opravdu funguje a zvládne ji opravdu každý.Potřebuješ

  • list aloe vera
  • misku
  • citron

Prospěšnost masky pro tvou pleť

  • zmírňuje akné
  • hojí jizvyčky po akné
  • odstraňuje opary, ekzémy

Já si pěstuji vlastní rostlinku aloe vera a je to můj miláček.

Na masku mi stačí menší list či polovina listu. Z listu si do mističky vymačkám pouze dužinu, kterou zakápnu cca 4 kapkami citronů. Následně směs prstem promíchám a nanáším na předem vyčištěnou pleť. Maska je taková slizová a nanáší se takovým jakoby táhnutím, je to celkem sranda.

Masku nechám působit někdy 10 a někdy 15 minut. Vždy podle pocitu, když cítím pnutí či velké štipkání jdu smývat. Masku smývám vodou a odličovacím mlékem. Následně si na čistý obličej nanesu nějakou hydratační masku na zklidnění pleti.

Voilá a je to hotovo. Pleť je zářivá a hebká jako dětská prdelka.

Autor: L.u.s.s. ღ

Zdroj foto: Shutterstock

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account