Co pro každého z nás ZDRAVÝ JÍDELNÍČEK znamená?
Pro každého z nás je to něco jiného, každý má svoje chutě…a svoje pocity po jídle.  Ve svých kurzech vaření v Praze učím, jak se naučit vařit jednoduše, ale hlavně nutričně správně a výživně. Najdete mně na https://www.facebook.com/martinasarova.fitness/
Lze nalézt správnou rovnováhu a každý den nebláznit s plánováním toho, co budeme jíst? Ano lze!
Lze se naučit jíst normálně a bez výčitek? Ano lze!
Cítili jste se taky někdy kvůli nějakému jídlu špatně? Já jo*smile*
Vyčítali jste si někdy nějaké jídlo? Já ano!*smile*
Nebo máte určité jídlo jako drogu? Já ano!*smile*
 Jídlo by ALE ROZHODNĚ nemělo být něco, kvůli čemu se trápíme a něco, co si vyčítáme!
Taky jste někdy měli pocit že vám z nějakého jídla tak trochu hrabalo? *sad* Čokoláda s pomerančovou příchutí, smažené, nakládaný hermelín, uzeniny, limonáda, no prostě nějaké ty de*li*ka*te*sy*?
Jak to, že máme chutě???? *wine*
Jídlo je totiž droga! *smile*:-*:-D Ale nene. Klídek.
Jídlo je velice moudré. Tedy, s dovolením se odvážím tvrdit, že potraviny jsou moudré a mají svou enrgii. A tělo je také velice moudré. A umí zázraky. Zbavuje se totiž věrně všeho, co nepotřebujeme a co potřebujeme, z toho žije. A když tělu něco nelíbí, jednoduše onemocní a bolestí nám ukáže že něco děláme špatně. TO JE DOST GENIÁLNÍ. Tělo je SUPERPOČÍTAČ. A my jen máme sledovat POCITY a podle toho se zařídit. Ale také buďte ve střehu! ;-):-D Potraviny také mohou být otravné otraviny!
Tělo nám umí říct, co potřebuje. Zkuste si TEĎ pomyslet na luxusní chuť čokolády… Hned vám ty chutě v myšlenkách naskočí do mysli, pardon, tedy do pusy *wine*

Všechny ty trendy se zdravou stravou. Jídlo mi ukazovalo konfrontaci se sebou samou! Co jíst? Kdy? Kolik? Měla jsem výčitky a to neustálé přemýšlení pro a proti, proč to jídlo sníst, nebo ho nejíst, a co mi to způsobuje… fakt otrava pro mysl. Měla jsem na  jídlo chuť a rozčilovala se nad sebou proč na to mám chuť, když je to to “jiné” jídlo?? (dort, palačinka, uzenina a jéje!)  A navíc jsem si ještě barvitě představovala tu neblahost účinky!. PROČ? Protože jsem UVĚŘILA informacím, že jsem to dělala špatně!
Ale JÍDLO NENÍ ŠPATNÉ. Špatné mohou být pouze myšlenky.
Za každým výsledkem, který v životě uvidíte, je pouhá a jednoduchá poctivost a pravda.  Zkušenost, že i v jídle, chci mít svou SVOBODU volby a že i tady platí předpoklad, že kámošem je DISCIPLÍNA. Ale BEZ VÝČITEK PROSÍM. Jídlo je náš lék.
Už se nepotřebuji odsuzovat.  Prosím svoje tělo, ať je zdravé, ať prosperuje, ať zpracuje vše co do něj vložím a s láskou. Říkám si MÁM SE RÁDA…. ale když to na mně přijde, jím třeba sušenky…;-)*smile**wine**angel*

Informace, které jsem za svá léta praxe ve fitness hledáním o zdraví nlezla, mne dovedla k poznání, že existuje dokonalá struktutra super modelu jídelníčku pro můj den. A zjednodušila jsem si to na maximální možnou míru snesitelnosti. Bylinky, koření, semínka, ořechy, oleje, zelenina, obiloviny, luštěniny, pár druhů superpotavin, bylinkové čaje a voda. Můžete mi říkat mrkev celer petržel 😉
Řeknu to jednoduše. Jídlo na nás působí božsky, pokud nasloucháme svému tělu. Když dobře trávíme, nic nás netrpápí, ani nadýmání, ani zácpa, ani žádné bolení, PROSPERUJEME.

Zabývám se zdravou stravou už pár let a nejednou se mi stalo, že mě někdo někdy viděl něco jíst a hned mě zhodnotil.
Ty děláš zdravý životní styl a jíš hranolky?
Uvědomila jsem si, jak mě vlastně obtěžovalo myslet si, že když něco sním tak mi to mohlo uškodit. Miluju pochutiny, kdo by je nemiloval, když už je jednou ochutnal?
Španělské červeňoučké klobásky Fuel, sýry, sýrové pomazánky s česnekem, hermelíny, občas čokoláda, zmrzlina, zakysaná smetana s banánem, sušenky, sladké….a bože pivo. To by zasloužilo samostatný článek: KDYŽ ŽENA MILUJE PIVO 8-)*smile**wine*
No ale zpět k tomu vhodnému jídlu a méně vhodnému jídlu. Udělala jsem jednu základní věc.
Ŕíkám, že ať sním COKOLI, mám krásné a zdravé tělo. Dřív jsem pořád něco řešila!!! 
CO TEDY S JÍDLEM A TĚLEM ABY 100% FUNGOVALO?
To, co na těle nepotřebuji to NEMÁM. Ano a za tím stojí tréninky, chůze, běh, pohyb, jóga, protahování, tanec, uvolnění napětí v těle tancem, mé chování, mé myšlení, jídlo, detox, půst, radost, válení se v posteli.
Říkám si: JSEM SPOKOJENÁ. 
Říkám: ROZHODLA JSEM SE MILOVAT.
Uvědomila jsem si, že na úlet mám jednou za čas právo, ale zdravě jím každý den z 80 – 90%. Ok, víkend někdy 50%.
Už se ale nikdy neterorizuju, že jsem přeci trenér, sportovec a že prostě jím někdy něco tučnějšího. Kdyby všechno bylo tak strašné, jak je nám informacemi “prodáváno”, vymřeli bychom už dávno jako dinosauři.
Milujte se, i když si střídmě zbaštíte sušenky, vypijete kolu, nebo si dáte steak. Vaše tělo ví, co potřebuje, když totiž budete jíst sušenky každý den, za týden vám z toho bude špatně, nebo prostě budete tloustout. Ale třeba potřebujete svá kila navíc, aby jste něco ještě dořešili…já nevím.
Začněte jednoduše. Jednoduchá jídla, jednoduché myšlenky. Važte si sami sebe. Pochvalte se. Usmějte se na sebe.
Jídlo je naše vědomí. Když budete jíst svoje jídlo s láskou, lásku do sebe dostanete.
Přeji vám krásné dny!
A kdybyste potřebovali poradit, víte, kde mně najdete.
Těším se na setkání 🙂
Vaše Martina
Facebook: Žít zdravě a naplno https://www.facebook.com/martinasarova.fitness/
www.martinasarova.cz
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account