V minulém roce společnost EcoFuel Laboratories, pod vedením Doc. Ing. Petra Kaštánka, PhD., představila na tiskové konferenci v Praze výzkumný projekt BIOCIRTECH, jehož jedním z cílů bylo objevit účinné látky, které najdou využití v dermo kosmetice. Finančně jej podpořila Technologická agentura ČR (TA ČR) v rámci programu Národní centra kompetence (NCK). Projekt v minulých dnech dokonce získal prestižní cenu TA ČR.

EcoFuel Laboratories nyní představuje první významné aplikované výsledky výzkumu. Jedná se o bioaktivní, vysoce koncentrované sérum s výtažky ze tří odrůd kosatce, obohacené o další účinné látky – niacinamid, propolis, bioaktivní peptidy a fermenty pro ošetření problematické pleti s rozšířenými póry, akné, ztrátou jasu a elasticity, drobnými vráskami a nevyrovnaným tónem pleti.

Nový produkt SKIN PERFECTOR #1 vyrábí společnost BIOCEN Laboratories pod značkou Neobotanics. Na trh je uváděn v listopadu 2023.

V hlavní roli kosatec

V rámci projektu BIOCIRTECH byl největší potenciál biologických aktivit z netradičních léčivých rostlin objeven v kosatci. Botanický ústav AV ČR, který má v Průhonické botanické zahradě jednu z největších sbírek kosatců na světě, poskytl pro výzkum cca 1800 odrůd, z nichž bylo vybráno přes 180, které se podrobně analyzovaly na obsah bioaktivních látek.

„Z těchto zkoumaných odrůd jsme vybrali 3, které nejlépe splňovaly naše požadavky. Hledali jsme látku využitelnou do dermatologických přípravků pro aknózní pleť, která by působila antimikrobiálně, protizánětlivě, zklidňovala pokožku a současně působila antioxidačně. V rámci výzkumu, který trval 5 let, bylo mj. ve spolupráci s experty z VŠCHT zjištěno, že účinné látky získané z extraktů kosatců jsou schopny narušovat bakteriální komunikaci, jenž vede mj. i k rozšíření zánětu. Kosatec se tedy ukázal jako naprosto unikátní pro řešení výše zmíněných problémů.

V současné době máme zřízenou nádhernou „plantáž“ těchto kosatců, jenž slouží jako unikátní zdroj přírodního materiálu, ze kterého tyto účinné látky získáváme. Společně s výzkumníky z Botanického ústavu jsme také zkoumali vhodné způsoby ekologického
a udržitelného pěstování a postupy, jak v rostlině zvýšit množství jí produkovaných účinných látek, tzv. sekundárních metabolitů.  Přídavky speciálních mikroskopických hub, které žijí symbioticky s kořínky kosatců, umožňují výrazné zvýšení biologické aktivity extraktu, v některých případech i více než stonásobné! A to je tajemství extrémně vysoké účinnosti našeho preparátu“, vysvětluje Doc. Ing. Petr Kaštánek, PhD., vědec a ředitel výzkumných laboratoří EcoFuel Laboratories a BIOCEN Laboratories, a zakladatel kosmetické značky NEOBOTANICSTM. Jak zjistili experti z VŠCHT, spolupracující na výzkumu, antimikrobiální látky z kosatce působí také proti bakteriím, odpovědným za vznik zubních kazů a plaků. Mají tak vysoký potenciál i pro přípravu moderních přírodních dentálních preparátů.

Projekt BIOCIRTECH byl nyní oceněn Technologickou agenturou ČR (TA ČR) – jako vítěz cen TA ČR v kategorii partnerství, za spolupráci při zpracování mikrobiální, rostlinné, aj. biomasy. Experti ze zapojených institucí si dali za cíl vyvinout nové produkty z obnovitelných zdrojů, které budou zpracované technologiemi šetrnými k přírodě a naleznou další uplatnění. Jedním z těchto produktů je právě i speciální dermokosmetika vyrobená z kosatců.

SKIN PERFECTOR #1

IRIS & 20% NIACINAMIDE AMPOULE SERUM

Bioaktivní, vysoce koncentrované sérum je určeno primárně pro ženy s problematickou pletí. Nicméně během důkladného testování si jej velmi oblíbili i muži, kterým již po 14 dnech výrazně zlepšilo persistentní akné.

Je určeno pro smíšenou až mastnou pleť s rozšířenými póry, akné, pupínky či jiným podrážděním pokožky. Krásně sjednocuje tón pleti a dokonce upravuje hyperpigmentaci. Pokožce dodává jas a elasticitu, hydratuje, podporuje tvorbu kolagenu a výrazně vyhlazuje jemnější vrásky.

Působí protizánětlivě a proti bakteriím způsobující akné. Postará se o zdravé a čisté prostředí pleti. Toto zářivě žluté sérum kombinuje hlavní přírodní složku – NeoActineTM IRIS (originální výtažek ze tří odrůd kosatců) s 20% niacinamidem, propolisem, bioaktivními peptidy ReneseedTM, fermentem ArctalisTM a i látkou HyRetinTM – sloučeninou kyseliny hyaluronové a retinolu, s řadou dalších účinných látek pro zdravý, výrazně hladší, jasnější
a celkově mladší vzhled pleti.

Označení #1 (number one) znamená, že se jedná o vodné sérum, které se aplikuje na očištěnou pleť jako první péče. Je tedy možné následně použít séra značky NEOBOTANICS s označením #2, která jsou olejová nebo pokračovat svým oblíbeným krémem.

Sérum se okamžitě vstřebává, nezanechává na pleti mastnou vrstvu a je navrženo pro kombinaci s jakýmikoliv rutinními postupy ošetření pleti.

Sérum pro problematickou pleť se sklonem k akné je určeno pro všechny věkové kategorie. Je možné jej užívat již od 12 let.

Nanáší se na očištěnou a tonizovanou pokožku 1-2x denně dle potřeby. Stačí aplikovat pouze několik kapek a jemně je rozetřít. Možné je i pouze lokální použití.

Doporučená cena 2.185 Kč/ 30 ml. K dostání na www.notino.cz

 

Zdroj: Neobotanics

Foto: se souhlasem Neobotanics®

Tagy:
2 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 8 měsíců ago

    zajímavé, děkujeme za info 🙂

  2. NelaVávrová 8 měsíců ago

    Rada bych vyzkousela, skoda, ze neni v darkovne 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account